DaweForeman

Hudební soutěžní anime, kdy tu máme 9 holčin, které bojují o prvenství v celonárodní soutěži o to, kdo se stane novou idol hvězdou jedné agentury. Příběhově je to hodně podobné v určitých věcech anime "Idoly Pride", kdy některé věci jsou tam jak přes kopírák. Ve srovnání ale na tom vychází tohohle anime mnohem lépe, kdy krásně člověk může srovnat to, že stejná idea se dá nafilmovat různými způsoby s jiným výsledkem. Je tu přenádherná animace s krásně dělanou dynamikou a "správně volenou kamerou", kdy je úplně perfektně zvládnutá animace jednotlivých vystoupení (takhle by měly být dělány všechny). Super zvolená hudba, což je u hudebního anime nejvíce důležité, i když na druhou stránku by tady mohl být širší repertoár (kvůli tomu o hvězdu méně). Hudba a animace tak tvoří krásné kombo, kdy ze všeho dýchá život, kdy mě nadchla především veškerá ta atmosféra, která z toho čiší a dává mi tak pocit, jako kdybych sledoval skutečný souboj ("sport") v reálném životě, kde teče napětí a pocit očekávání je velice našponovaný. Samozřejmě ten příběh se trochu na konci přemění, ale přesto to má své napětí a hlubší myšlenku o hudbě jako takové. Především je tu také hezké sledovat jednotlivé vztahy ať už mezi finalistkami, tak i v rámci rodin, přátel, vypadlých účastníků a personálu agentury. ()