Zoo

• angličtina The Zoo
Rodinný / Dráma
Česko, (2022–2024), 195 h 55 min (Minutáž: 56–67 min)

Michaela Pecháčková, Eva Salvatore Burešová, Veronika Freimanová, Marek Taclík, Sabina Laurinová, Jana Švandová, Šimon Bilina, Robert Urban (viac)

V seriálu Zoo jsou hlavními hrdinkami mladá dědička sklářského impéria Sidonie Anna Novotná a chůva v rodině soudce Viktorie „Viki“ Janečková. V hlavních rolích se představí Michaela Pecháčková jako Sidonie a Eva Burešová coby Viki. Tyhle dvě svede dohromady náhoda, láska ke svému povolání, ale i touha jít si za svými vlastními sny. Zatímco Sid místo prestižní školy v Americe uteče za svou láskou a začne, bez vědomí rodičů (které hrají Sabina Laurinová a Marek Taclík) pracovat v zoologické zahradě, Viktorie zase musí vyřešit svůj osobní život a skloubit ho se svou láskou – zpíváním. (TV Prima)

Recenzie používateľa patti1 k tomuto seriálu (12)

Omluva (2022) (S01E02)

A mě to baví :-) Jasně, není to nic vysoce intelektuálního, a ani jsem nic takového nečekala. Ale je to příjemná oddechovka, která má celkem spád a vtip. Slunečnou jsem nesledovala, takže mi nevadí ani herecké obsazení, naopak jsem ráda, že některé tváře po delší době zase vidím. Takže zatím to vypadá na celkem fajn čtvrteční večery nenáročného diváka. ()

Vůně hnoje (2022) (S01E03)

Ano, v ději by se dalo vyjmenovat spoustu nelogičností a ptákovin (koneckonců, jsme v zoo, ne?). Ano, některé herecké výkony jsou značně ochotnické. To ale neplatí o hlavních představitelích. Obzvlášť bych chtěla vyzdvihnout Veroniku Freimanovou, té věřím každou roli. A jelikož jsem nesledovala Slunečnou, příjemně mě překvapila i Eva Burešová. A už jen za to, že jsem si po náročném dni sedla, dobře jsem se bavila, a ke konci jsem si říkala, že je škoda, že už to za chvíli končí, dávám tentokrát hvězdu navíc. ()

Náprava mužů (2022) (S01E07)

Zkraje mě seriál zaujal, ale teď mám pocit, že přešlapuje na místě a pořád se řeší jedny a ty samé zápletky. Nebýt přestřelek mezi Viky a Markétou, byla by to už nuda.  Chci se ale zastat Michaely Pecháčkové, myslím, že jí role sedne, i když dějová linka s jejím údajným pobytem v Americe je hodně přitažená za vlasy. ()

Zachraňte Haďáka (2022) (S01E16)

Po několika dílech, kdy děj přešlapoval na místě, mě to už zase začíná bavit. Vztahu Petra s Markétou už moc času nedávám, i když doufám, že Markéta nezmizí z děje úplně, protože scény s ní jsou vtipné. Taky jsem zvědavá, kdy Anča-Sid prokoukne Alberta. Děj je vcelku předvídatelný, ale docela dobře se na to kouká. ()

Zpátky do Ameriky (2022) (S01E34)

Bohužel děj začíná být čím dál větší blbost. Což se ostatně u tohoto typu seriálů dá čekat, tak vlastně ani nevím, proč mě to překvapuje. Soudce klaďas neví, jestli chce Markétu nebo Alex. Vůči chůvě taky není bez sympatií. Statečná Viky zvládá všechny překážky levou zadní. A nejvíc mě fascinuje rodina Sid, která věří, že dcera pendluje letadlem mezi Prahou a L.A. Co takhle vyprovodit dceru na letiště? A že by jim nebylo divné, že na účtu za celou dobu není ani jeden pohyb z Ameriky? Asi jsem moc detailista :-) Neříkám, je to docela fajn oddychovka. Ale koukám už jen hlavně kvůli tomu, jak to to všechno dopadne - doufám, že se to kolem jednoho a toho samého nebude točit dalších 30 dílů. ()

Někdo musí z kola ven (2022) (S01E43)

Ach jo, teď 2 měsíce čekat, pro koho se ten soudce nakonec rozhodne :-)) ()

Svádění soudce (2022) (S02E10)

V seriálu se kupí čím dál tím víc nelogičností. Všichni kromě soudce ví, jak je to s Viky a Alex, jediný soudce netuší, která bije, a Viky neví, co vlastně chce. Petrova matka jako soudkyně nejvyššího soudu asi nemá jiné starosti, než korigovat synovy známosti. A co se týká Vikyna těhotenství, jsou asi všichni kolem slepí. Petrova nová přítelkyně si po pár setkáních udělá z chůvy kámošku, se kterou se radí ohledně spodního prádla. No a vedení zoo, to by bylo na samostatnou kapitolu. Někdy se ptám sama sebe, proč to vlastně ještě sleduju. A sama si i odpovím :⁠-⁠) Protože i přes to všechno je seriál celkem vtipný, dobře zahraný, a je to můj čas, kdy můžu večer padnout a nad ničím moc nepřemýšlet. Líbí se mi i vedlejší postavy a postavičky ze ZOO, třebas Richardovi Genzerovi jeho role vyloženě sedne. A při závěrečných titulcích se kolikrát přistihnu, že se vlastně těším na to, jak to bude dál :⁠-⁠) ()

Rozchod (2022) (S02E15)

Zápletka s únosem fakt trapná. Říkala jsem si, jestli to scénáristé myslí vážně, nebo už jsme v oblasti sitcomu. ()

Osudová otázka (2022) (S02E21)

Hurá, dočkali jsme se, vztah mezi Viky a soudcem dospěl ke kýženému happy endu. Původně jsem myslela, že tím i já skončím se sledováním seriálu, protože dějová linka s dvojčaty mě neoslovila. Ale kvůli Markovi Němcovi tomu ještě dám šanci:-) ()

Nová zoo? (2022) (S02E30)

Seriál stále sleduju proto, že tam hrají sympatičtí herci, jednotlivé scény jsou celkem vtipné, a vůbec už jsem si zvykla na úterní a čtvrteční nenáročnou oddechovku. Nesmím však hledat logiku v jednotlivých zápletkách, protože mám obavy, že se v tom ztrácejí samí tvůrci. Jen doufám, že se aspoň během následujícího půl roku dozvíme smysl počínání dvojčat. ()

Čas dobrých skutků (2023) (S02E59)

Ale jo, pořád na to koukám kvůli dobrým hercům a občas vtipným scénám. Takže si nemůžu stěžovat na sledovanost, když k ní sama přispívám. Fakt ale někdy žasnu, za jaké blbce nás scénáristi mají. Kamil je vždycky u vedlejšího, stolu když Viky nebo Karel domlouvají kšeft, Albert přijde pro starostu zrovna ve chvíli, když ten potřebuje plusové body, důvěrné věci se domlouvají v infocentru tak, aby je všichni slyšeli. A jako na potvoru jde vždycky kolem ten, kdo je slyšet nemá. Jedna náhoda za druhou.... ()

Hodně zajíců, myslivcova smrt (2023) (S02E64)

Jak ten chlápek u vedlejšího stolu mohl vědět, že Viky odejde a nechá na stole klíče od zákazníka,  téměř totožné s těmi, které on měl čirou náhodou připravené na výměnu. Asi taky nějaká superchopnost 😀 Celé je to čím dál větší blbost. ()