Herci Jack (Keegan-Michael Key) a Samantha (Gillian Jacobsová) sú milenci v súkromí a kolegovia na javisku. Obaja sú členmi hereckého súboru newyorského improvizačného divadla The Commune, ktoré vedie  riaditeľ Miles (Mike Birbiglia). Jack je talentovaný improvizátor a bavič, ktorý zvládne hlavnú úlohu aj stand-up comedy, Samantha je trochu neistá a pôsobí skôr ako konferenciérka predstavení. Ďalšími členmi divadla sú herečka Allison (Kate Micucciová), inak spisovateľka, ktorá už dlhé roky pracuje na grafickom románe, Lindsay (Tami Sagherová), ktorá žije z peňazí svojich bohatých rodičov a Bill (Chris Gethardt), ktorý miluje improvizáciu, ale vôbec si nedôveruje a považuje sa za neúspešného herca. Jedného večera sa v divadle objavia tvorcovia z televízie, ktorí pripravujú prestížnu televíznu zábavnú šou Weekend Live. Zrejme hľadajú nové talenty do svojho programu. Miles sa kedysi zúčastnil na konkurze, ale neúspešne. Jack si večer uchmatne predstavenie pre seba a exceluje, na veľkú zlosť svojich kolegov aj principála. Televízia pozve na konkurz Jacka a Samanthu, ale neistá Sam všetko pokazí a televíznu zmluvu získa len Jack. O kariéru v televízii však majú záujem aj jeho hereckí kolegovia a žiadajú Jacka, aby zaistil ďalšie konkurzy. Do divadla sa začnú hrnúť diváci, ale predovšetkým chcú vidieť Jacka, ktorý sa stal televíznou hviezdou. V divadelnom súbore to začína vrieť a vzťahy sa komplikujú aj v súkromí. Akoby to nestačilo, divadlo sa musí sťahovať do nových priestorov, zvýšiť cenu vstupeniek a stráca svojich divákov aj investície. (TV JOJ)

dr.horrible

Prečo sú filmy o komikoch vždy také smutné?? Meno Mike Birbiglia si treba zapamätať, za všetko čo tu dokázal. Z úplne ohratého príbehu vytrieskať jemné a zároveň silné emócie, s citom prechádzať medzi žánrami (aj keď primárne je to samozrejme dráma), a hlavne nájsť mieru, aby to nebolo trápne, k čomu mohol stačiť fakt jeden chybný pohľad, alebo gag. A herecky mi z nich prišiel tiež najďalej. Krásne vyvážený (autobiografický?) film. 90% ()

Vasyl

Nekomedie a partě newyorských ochotníků, kterým to spolu vážně klape, ale každej sám za sebe by chtěl prorazit na větším place. Nechápu proč jsem si myslel, že mě bude bavit film o "partičce" bez Chmely, asi to bylo tím sympatickým obsazením. Zezačátku jsem to taky chtěl vypnout, ale vydržel jsem a vychází mi lepší průměr. ()

P1tr

Don't Think Twice - aneb opravdul jsem nemusel přemýšlet dvakrát abych věděl, že jde o dobrý film. Tvůrce nám přichystal velice upřímnou a přesnou reprezentaci komediálního prostředí, ve kterém jsou lidé sice přáteli, ale ve skrytu duše spolu přesto soupeří o místo na výsluní. Jelikož se snímek zabývá komedií, nabízí převážně odlehčenou atmosféru napchanou spoustou kvalitních vtipů, ale nebrání se ani vážnější poloze a ve správných chvílích dokáže přitvrdit a dokonce i dojmout. Jde o povedeně zpracovaný příběh touhy po slávě a jejího vlivu na přátelství, který funguje na jedničku a sympaticky čerpá z reálií komediální scény, což mu dodáva na přesvědčivosti a zasvěceným udělá radost mnoho narážek na reálnou komediální scénu. ()

malylada

Šestice komiků, přátel účinkují v komuně a touží se dostat na herecké výsluní v televizním pořadu improvizátorů. Výborně vystavěný scénář, až s lehkostí postavené drama o postupném hroucení přátelství. Každý svého snu nedosáhne, někteří cítí hořkost, jiní stud. Klobouk dolů před herci, kteří jsou v improvizacích skvěli. Nikdy nedojde k úplnému vyhrocení a emočně film tolik nezasáhne, nicméně to pohodové plynutí mi zcela vyhovovalo. Melancholie z filmu jen čiší.......8/10 ()

kaylin

Tohle je přesně to, co si představuji od nezávislých komedií, které jsou zábavné i vážné. Herci jsou zde naprosto skvělí v tom, že sem tam máte pocit, že prostě improvizovali, stejně jako improvizují ve svém divadelním představení. Je to zábavné, je to dojemné, je to lidsky silné, ale není to ani chvíli vlezlé. ()

• Hlavní herecká skupina Komuna strávila dva týdny zkušebními improvizačními vystoupeními před živým publikem. Záběry z těchto vystoupení byly poté použity ve filmu. (Dr Lizal)
  • Všetky kresby postavy Allison reálne nakreslila jej predstaviteľka Kate Micucci. (dwdb)