They/Them

• USA Whistler Camp (pracovný názov)

Whistler Camp je miestom, kam prichádzajú tínedžeri, ktorí majú problém so svojou sexualitou. Prísny majiteľ Owen Whistler (Kevin Bacon) používa striktné praktiky, ktoré im majú pomôcť zaradiť sa do normálneho života a zistiť, kým vlastne sú. Najnovší turnus štrnástich tínedžerov ale neprišiel samotný. Spolu s nimi sa dostavil maskovaný vrah, ktorý je pripravený zabíjať. (Marceloo)

Tom Hardy

Naprosto chápu, jak Logan ukecal producenty, aby mu na Tehy/Them dali peníze. Nápad s převýchovným táborem zlatý a spojení se slasherem (i vzhledem k užít kempu) pro potřeby žánru vlastně ideální. Že mají hlavní postavy orientaci takovou či makovou vedlejší. Že většina nepůsobí moc sympaticky, protože jim scénář nepředepíše nic, čím by si diváka získaly, je už skutečný problém. Podobně jako samotný základ. Logan totiž udělal z pozice scenáristy něco, čím si podřízl větev. Bez přehánění měl dobrý high koncept, který narušuje klasické slasher schéma. Jenže se ho drží tak důsledně (respektive hraje bez faulů), že nejenže první mord de facto odhaluje identitu vraha, ale hned druhý (na který se navíc čeká hodinu) prozradí i jeho motivaci. Je to zajímavá patová situaci, kdy na jedné straně naprosto rozumím tomu, co Logana pohánělo a proč si zvolil postupy, jaké zvolil a současně vlastně neměl být tak důsledný, aby měl v ruce aspoň nějaké karty. A protože i gore je podvyživené, z výsledku si nakonec odnášíme jen scénu na střelnici, která má přesně onen druh tenze, jaký je třeba, a perfektně creepy Bacona. To je vzhledem k potenciálu, jaký They/Them mělo, hrozně málo. ()

J*A*S*M

Dělal jsem si naděje, že aktuální černou barvu tu zapříčinil nájezd konzervativních frustrátů, ale ono je to bohužel opravdu úplně na hovno. Jako slasher zcela neuspokojivé (ani bych to slasherem nenazýval, kdyby se to tak samo neprezentovalo), jako film zpracovávající potenciálně seriózní téma hrůzných pánbíčkářských konverzních kempů nevyužité. Že je cast LGBTQ+ inkluzivní je sice fajn, ale komunitě to dělá spíš medvědí službu, než cokoli jiného, protože sympatie nikdo z nich - možná s lehkou výjimkou hlavní osoby - nevyvolá. ()

tron

Videl som trailer a tešil som sa na horor. Lenže ono to horor nie je. Aspoň nie väčšinu minutáže. Je to nudné čudo, ktoré vlastne ani nevie, čím chce byť. Rád som videl Kevina Bacona po 42 (!) rokoch opäť v letnom tábore, ale inak tento film obsahuje už len minimum ďalších plusov (celkom pekné jazero). Pôsobí dojmom, že sami tvorcovia nevedeli, čo vlastne chcú a až na konci natáčania im napadlo, že by z toho azda mohli urobiť camp slasher. Podľa toho to žiaľ aj vyzerá. Režisérsky debut si tu odbavil John Logan, inak scenárista Gladiátora a Votrelca: Covenant. Ak má niekto problém s LGBTQ+, tak má problém v prvom rade sám so sebou a so svojou sexualitou, má zlý a smutný život a namiesto toho, aby si ho vylepšil, sa stará do problémov, do ktorých mu nič nie je (nejeden raz sa stáva, že tí, čo nenávidia gayov, sú sami utajení gayovia). To ale nič nemení na fakte, že They/Them je fakt veľmi slabý film a ešte slabší horor. ()

Marceloo

Whistler Camp je miestom, kam prichádzajú tínedžeri, ktorí majú problém so svojou sexualitou. Prísny majitel Owen Whistler používa striktné praktiky, ktoré im majú pomôcť zaradiť sa do normálneho života a zistiť, kým vlastne sú. Najnovší turnus štrnástich tínedžerov ale neprišiel samotný. Spolu s nimi sa dostavil maskovaný vrah, ktorý je pripravený zabíjať. - Čakal som, že to hodnotenia na IMDb bude súvisieť s LGBT tematikou, ale ono je to strašne zlý film. A ešte horší slasher, za ktorý sa to pred releasom snažilo vydávať. Takmer hodinu sa tu čaká na nejakú akciu, a keď už k nej príde, tak vraždy za nič nestoja a odohrávajú sa mimo kameru. A tú krv urobenú z temperiek z Walmartu alebo Targetu radšej ani nebudem komentovať. Dúfal som, že tu nájdem aspoň niečo zaujímavé, ale nový úvodný klip od BlumHouse ma bavil viac, ako celý film. Jason Blum by sa mal pozrieť na to, s akými problémami sa momentálne potýka Netflix a dobre si rozmyslieť, či sa oplatí investovať čas a peniaze do týchto woke nezmyslov. Radšej som si mal zopakovať The Burning alebo Sleepaway Camp, na ktorý sa toto vlastne snažilo hrať, ale vôbec to nevyšlo. ()

kingik

V konverzním letním táboře, kterému šéfuje sadistický Kevin Bacon, loví LGBTQ+ táborníci a tábornice zásadně bobříky heterosexuality. A mimoděk tady řádí i maskovaný zabiják se sekerou. Předně je dobré vědět, že hororový subžánr slasher zde nesehrává primární roli, jak se před zhlédnutím filmu může na první pohled jevit. Dokonce v tom utvrzuje hned úvodní scéna, kdy je v noci na silnici (bez detailního záběru) rozsekána postarší řidička. A později se dozvíme, o koho se jednalo. Jenže pak na dlouhou dobu opustíme vraždění. Berme tedy slasher jako doplněk k dějství. V nastalé hodině táborníky i diváky uvítá s milým úsměvem na tváři Kevin Bacon (film si i produkoval), který je sice zpočátku k účastníkům tábora relativně milý a přívětivý, ale to trvá jen do doby, než bude chtít po jednom transsexuálním táborníkovi zabití starého loveckého psa. Milovníci chundelatých němých tváří zažijí krušnou chvilku a na výraz soucitu se zvířátkem sáhnou po šroubováku, kterým si vydloubnou bulvy. Pochopitelně všem obezřetným divákům okamžitě docvakne, že oddílový vedoucí Bacon zcela nenávidí sexuální menšiny a dělá vše pro to, aby je předělal. A od tohoto zjištění se odvíjí i zbytek filmu. K ruce má spolupracovníky, o kterých je přesvědčen, že je z jejich chorobné orientace již dávno vyléčil, ale jak se sami přesvědčíme, není tomu tak. Sarah (Hayley Griffith) vyjede sexuálně po lesbičce Kim (Anna Lore), sadisticky disponovaný Zane (Boone Platt) když se chce se Sarah v posteli vzrušit, tak musí mít na displeji mobilu fotku muže. A to nás ještě čeká lechtivá ženská scéna orálního sexu na mole a také trochu ostřejší mužské sexuální dovádění. Takže horor se vrátí do hry až mnohem později. Několik účastníků se nedožije konce, sekera v akci a odhalení, kdo je pod maskou. A závěrečné vysvětlení, proč maskovaný zabiják zabíjel, mělo své logické důvody. John Logan má na svém kontě celou řadu scénářů a tentokrát si naplnil i ambici režírovat nějaký ten film. Než aby stereotypně vrhl na scénu dalšího maskovaného zabijáka, vydal se poměrně jinou cestou. Originální náhled, Kevin Bacon, zapomenutá hvězdička dětských dramat Anna Chlumsky, vražedná nálada a pěkné letní rozjímání na obávaném táboře. 10/10 ()

Arsenal83 odpad!

Len tak ďalej. Takéto filmíky si myslia, že podporujú dúhovú komunitu, pritom ju ešte viac zosmiešňujú než to robia sami. V každom filme o týchto ľuďoch musia byť scény, ktoré z nich robia totálnych zvrhlíkov a keďže zdravému človeku sa to hnusí, automaticky tu vzniká odpor. A samozrejme sú to všetko obete, ktorým zlí bieli heteráci chcú zničiť sny o celoživotnom riťolezovaní, kundolízaní a kradnutí detí ľuďom, ktorí vedia, ako sa v skutočnosti robia. Samozrejmosťou je tu rasovo vyvážené zloženie, ale zlo pochádza vždy od bielych privilegovaných ľudí plných nenávisti. Celý ten konverzný tábor bol ale úplne zbytočný, pretože pre narušených jedincov, ktorí ani nevedia, akými zámenami sa majú nazývať, je jednoznačne vhodná jedine ústavná liečba. ()

Morholt

Nejspíš to měl být klasický táborový slasher, ale nějak to nevyšlo. Maskovaný vrah tu sice je a občas se ožene sekerou, ale prakticky všechny vraždy se odehrávají mimo záběr a detaily jsou jen na krvavé cákance. Celkově to proto vyznívá jako LGBTQ agitka, ve které se heteráci snaží předělat menšiny, i když na začátku tvrdí něco jiného. Přežít by se to dalo, pokud by partička "pacientů" nebyla archetypální směskou ublížených jiných, jejichž pomyslný prapor nese nebinární To. Nejenže se nikomu z nich nedá fandit, ale jak přibývají mrtví, začne být jasné o co vrahovi jde a to ničí i ten minimální prostor pro překvapení. Plusové body si tak film zaslouží snad jen za to, že nepůsobí lacině a také za Kevina Bacona, který mě baví i v sebevětší kravině. 15% ()

Lacike

Podľa mňa je to super film, ktorý ale mnohých môže nasrať hneď z dvoch dôvodov. Hlavné postavy tvorí komplexne zastúpený výber LGBTQ+ postáv. Čo samo o sebe ľudom ako Arsenal83 stačí k tomu, aby filmu napálili odpad, bez ohľadu na kvality filmu. A druhým dôvodom je, že film žánrovo klame telom. Kto chce tupý priamočiary slasher s množstvom šťavnatých mordov, tak nech hľadá inde. Toto je väčšinu filmu dráma o absurdnom konverznom tábore a len mimochodom sem tam nejaký magor niekoho občas zabije. Vzhľadom na to na akú skupinu obetí sa vrah sústredí, tak nie je ťažké dosť rýchlo odhaliť o čo mu asi tak ide a ani identita vraha nijak extra neprekvapí. Ale našťastie to všetko do seba pekne zapadne, takže s tým nemám žiadny problém. Bacon si tu zase raz strihol jedného ultraslizáka, ktorému budete priať smrť. LGBTQ+ hlavné postavy mi pripadali úplne v pohode sympatické, ale keďže sa vrah nezameriaval na ne, tak tu do veľkej miery absentovalo napätie a ako horor to funguje minimálne. Našťastie ako dráma a kritika týchto táborov to funguje dobre, takže dávam spokojných 7/10. ()

Trevor

Liberálno-retárdny odpad ľudskej spoločnosti zadrie 5* hodnotenia lebo je to aktuálne in a idú s mainstreamovým prúdom, ktorý irituje už aj samotných progresívnych týpkov a devy, nehovoriac o tom ako sa Johnovi Loganovi podarilo túto komunitu zosmiešniť ešte viac, aj keď pôvodne to mal byť film slúžiaci k ich obhajobe. Že sú všetky konverzatívne postavy pochopiteľne biielej farby to si rasistický liberálny neofašisti pochopiteľne odpustiť nemohli a bežný divák dostane úplny hnoj a nie slasher. Film som s prehľadom zvládol za necelých 38 minút, vynechal som kundolízne a riťopichné scény a terapiu a ostal nesúrodý pokus o slasher, ktorý skončil na úrovni bábiky Roberta, ten je však v svojom žánri legendou kým po Whistler campe už neštekne ani ten pes, zastrelený Jordanom...pokus o LGBTQ OPRSTUVZXYZ Vreskot zlyhal vo všetkom. ()

M.i.k.e

tisící první variace na Pátek třináctého, která se ovšem stejně jako mnoho jejich předchůdců moc nepovedla.Vraždy jsou nudné a většinou mimo záběr, napětí prakticky neexistuje a všechny postavy jsou pouze načrtnuty a není důvod komukoliv z nich fandit (což platí o většině podobných slasherů).Kdyby se They/Them drželo nápadu s táborem kam si nechápající rodiny odkládají děti na převýchovu, mohlo to být aspoň trochu zajímavé.V téhle podobě je to ovšem jen podprůměrná tuctovka...40% ()

Sludger

Ani horor nie je výnimka. Aj náš obľúbený žáner reflektuje spoločenské témy. Najšikovnejšie to robí Jordan Peele, ktorý vkusne a trefne vnáša do svojich filmov sociálne problémy a rasizmus. Minulý rok prišiel fakt skvostný bodyhoror TITAN, kde sú LGBTI témy podané metaforicky a pritom triafajú do stredu terča. Tento rok prišiel slasher THEY/THEM. Ako to dopadlo? Partia mladých ľudí prichádza do konverzného tábora pre LGBTI ľudí, ktorý vedie Kevin Bacon. Počas úvodnej reči im povie, aby sa cítili príjemne, nikto sa ich nebude snažiť “preorientovať”, iba sa budú o tom rozprávať. Väčšia mladých ľudí tam prišla po donútení a tušia, že to nebude celkom tak. Popritom v tábore číha maskovaný vrah a obete pribúdajú.  Rovno zodpoviem otázku z úvodu. Nedopadlo to dobre. Prvýkrát sa stalo, že mi vo filme vadila práve tá hororová tvár. Slasher tam bol akosi navyše, násilne vsunutý, bez zmyslu, atmosféry či gradácie príbehu. Dokonca si myslím, že bez neho by bol film lepší.  Keď si odmyslíme slasherovú líniu, máme tu thriller o “brainwashing” tábore, ktorý by mohol fungovať. Mohol. Lenže to by sa museli viacej venovať postavám, nájsť lepších hercov, budovať postupne napätie a dať tomu trochu aj zmysel. Film vo svojej podstate vôbec nefunguje. Jediný, kto ťahá film aspoň do “podpriemerných” vôd, je Kevin Bacon. Slizký, zradný a démonský. Jednoducho skvelo zahratá záporná postava. Škoda, že o zvyšku sa to nedá povedať. THEY/THEM prišiel so skvelým nápadom o tábore, kde sa snažia gumovať mladým LGBTI ľuďom mozog a preorientovať ich na „správnu“ cestu, no film vo výsledku zlyháva. Hororová časť príbehu je nefunkčná a doslova nasilu vložená, postavy plytké a jediný, kto zachraňuje situáciu je slizký Kevin Bacon. Tento film robí viac škody ako úžitku. ()

YumiOkami

vraždy byly nudný a ani je pořádně neukázaly (tohle a slasher? nope), některý scény byly trapný (ta písnička od p!nk, jako vážně?). na druhou stranu se mi líbila scéna se zbraněma. hlavní hrdina mohl být víc badass; mohli ho/jí udělat jako toho, kdo se nakonec bude mstít a zabíjet. škoda. ()

oveckaoa

Tohle může soutěžit s Těly Hádej, kdo je vrah (2022) o to , který horor je horší. Hraje si to na slasher, ale vražd se dočkáte podobně tak málo jako v Halloweenu Zabíjí. Několik leseb a homosexuálů (někteří už přeoperovaní z chlápka na ženskou nebo naopak někteří ne)   a jeden co neví co je (teď nevím ten oficiální název) je na kempu kde jich mají naučit jaké to je být odlišný akorát oni jich tam mučí a ponižují (netěšte se skoro nic neuvidíte)  .  Aby toho nebylo málo běhá tam někde vrah co někoho občas zabije (netěšte se nic skoro neukážou). 3/4 filmu jsou jenom kecy ve stylu jsi odlišný jsi jiný a to je dobře, které jak na konci zjistíme byly k ničemu jelikož tam vyznávají jiné ideály nějak jsem nepochopil proč si to chtěla jedna z vedoucích rozdat s jednou co tam byla na táboře, když byla na muže, ale budiž .  20 minut před koncem se stále nic neděje, ale zjistíme, že jedna holka je lesba co se jí líbí jiná holka v celém filmu nejsou žádné náznaky, že by se jí líbila a  nikdo to ani neřeší tak si to rozdají pak si rozdají dva kluci asi, aby režisér uspokojil obě pohlaví a pak tam vběhne ten vrah. Zjistíme, že je to ženská co zde dříve byla a její holku (pokud jsem to dobře pochopil) zde předělávaly na kluky tak se mstí. Normálně bych to dal do spoileru, ale tady je úplně jedno kdo vraždí jelikož tam nemá ani 20 minut  a pro děj to není podstatné.   40 procent ()

Adramelech odpad!

Onehdy jsem se bavil s jedním psychiatrem. Stěžoval si, kolik k němu teď chodí mladých lidí, kteří mají problémy se svou sexuální identitou. Modelová situace: Nějaký kluk si usmyslí, že je holka, a vyžaduje, aby byl oslovován ženským jménem. I od učitelů ve škole to vyžaduje. Učitelé si zavolají do školy rodiče. Copak myslíte, že rodiče mládenci řeknou? Že by toto? „To jsme rádi, milý synu, totiž vlastně milá dcero, že jsi konečně rozpoznala svoji sexuální identitu a že žiješ ve svobodné společnosti, kde se k ní můžeš svobodně hlásit.“ Ne, tohle oni neřeknou. Místo toho pošlou spratka k psychiatrovi. Chudák doktor! Lidské duševní zdraví i lidská sexualita jsou, hlavně v mládí, dosti křehké věci a lze je snadno poškodit. Vymývání mozků propagandou LGBTQ+ už nese svoje plody. Výstižný komentář: Arsenal83. Doporučená četba: Douglas Murray: Šílenství davů (česky 2021). ()

Thomas_xxxxx

Keby tento film nebol film zamierený proti LGBT, a neviem ešte koľko znakov za tým tam vôbec ešte je, tak by to malo 60% možno. Ale keď Česi a Slováci nevedia pretrpieť film, ktorý je vymyslený a je tam antipropagácia voči tej stopísmenovej skratke, tak automaticky tomu dáme odpad, však prečo nie. Keby ten film bol napr. o psychicky narušených ľuďoch, tak by celý film bol ospevovaný. ()

dannyyy

Zvrácená Freak Show, kde se mně chtělo zvracet, a to nebylo u vraždících scén. Jedna hvězda za pana Slaninu a za to, že jsem se jednou opravdu hlasitě zasmál. ()

domirovec

Hm, kdo by to byl čekal, že s filmu jehož děj je založený na tom, že se banda nechutných spratků sebere a vydá do LGBTQ+ konverzního tábora, se vyklube špatný film. A ne jenom špatný film, nýbrž hlavně špatný slasher, kde se kecá mnohem více než v jakémkoliv jiném filmu podobného rázu. Já si sice dělal menší iluze ve stylu ''tohle nemůže být tak špatný'' nebo ''snad tam budou dobré vraždičky''. Ani jedno z toho se nestalo. Nýbrž jsem dostal film plný nechutných týnejdžrů, co dělají ty nejdebilnější věci a rozhodnutí a perverzních vedoucích, jejichž kecy mě čím dál více jenom rozčilovaly. Jo a ještě je zde vrah, který se ve filmu objeví snad jenom třikrát - poprvé jenom blbě čumí na naše teplomety v lese a poté mimo kameru přefikne nějakého toho vedoucího co si užívá s low-budget Barbínou v chatce. Nebo je přefikne jen možná, jelikož vždy, když dojde na vraždění, tak buď je vše mimo kameru anebo je to hrozná slabota. Se slabou vyjímkou na konci vrah však nikdy nezabíjí, nýbrž nás nechává poslouchat ty žvásty o těch divno-pohlaví od těch divno-děcek, které ve mne stejně nevyvolaly žádné silnější emoce ani v těch nejvíce dramatických scénách, kterých zde však stejně moc není.. Jo a mimochodem, název filmu They/Them zní sakra stupidně. Jedna hvězda za Kevina Slaninu. 1/5 ()

kkarx

Mně se líbilo, že bylo prakticky nemožný pochytit, komu vlastně autor přeje a ve filmu byli tihle nebožáci s těžkou psychickou poruchou, kteří si myslí, že se narodili se špatným pohlavím, vlastně velmi reálně zobrazeni. Psychicky nevyrovnání podivíni, s obtížným rodinným životem, hledající pozornost, plní odporu a vzteku na všechny a na všechno. Osobně mi přišlo, že vedoucí tábora byl kladný charakter, který se jim snažil pomoci, i když třeba ne tou nejlepší metodou. I když to byla pořád mnohem lepší metoda, než taková hrůza jako zmrzačení zdravého těla a "změna" pohlaví. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér