Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę

• angličtina The Day I Found a Girl in the Trash

V blízké budoucnosti jeden netečný aktivista oznámí, že o silvestrovské půlnoci spáchá sebevraždu na protest proti vládě nevolnictví v Polsku. Jeho plán se však zkomplikuje, když v kontejneru na odpadky narazí na opuštěnou nevolnici a rozhodne se jí pomoci získat zpět svobodu. (mac000)

sochoking

Polský indie sci-fi film, v ktorom sci-fi je snád len to letné počasie na Sylvestra, kedy sa hlavný hrdnina Szymon Hertz, rozhodne spáchať verejnú samovraždu na protest proti vládnemu príkazu, ktorý robí z ľudí vygumované, poslušné ovce. Ide o to, že ľudia, ktorí spáchali nejaký vážny priestupok, tak za trest im vyholia hlavu a na krk dajú obojok, ktorý im pravidelne vstrekuje do žíl vakcínu, ktorá spôsobuje, že strácajú postupne spomienky a dajú sa ľahko ovládať. Dej sa odohráva v dystopickej blízkej budúcnosti a na filme je poznať mega nízky rozpočet. Ale o efekty sa tu nehrá, ide o ten príbeh, v ktorom náš hrdina zachraňuje jednu takú "ovečku" , do ktorej sa, samozrejme, zamiluje. Fajná muzička, príjemná ústredná dvojica... Dobre sa mi na to pozeralo. Taká jednohubka na vypnutie mozgu. ()