Útěk z pole

• Česko Herní pole (viac)

Strhujúci psychologický triler o túžbe žiť za každú cenu. Šesť cudzincov sa prebudí zmätených a uväznených v nekonečnom kukuričnom poli. Čoskoro zistia, že im je niečo záhadné v pätách. Vyzbrojení len zdanlivo náhodnými predmetmi – od kompasu po revolver – musia spojiť svoje sily, aby sa z poľa dostali skôr, než zomrú. (Bontonfilm SK)

Astaroth12

Film je kombinácia saw s kockou, len opustene priestory či bludisko odohrávajúce sa v kocke, bolo zamenené za kukuričné pole. Ale kukuričné deti tu veru nie sú. Kukurične pole u mna vždy v horore vzbudzovalo rešpekt, lebo je ťažké sa tam orientovať a ešte ťažšie vidieť lovca. A tu nastáva prvý problém, že z takýmto materiálom sa narábalo neskutočne opatrne a zdržanlivo. Lebo i keď bolo cítiť to tajomno, že niečo sa v tej kukurici skrýva, keď to aj zasiahlo, prišlo mi to podané nemastne-neslané. Druhý problém nastáva v  postave černošky, ktorá i keď v takýchto filmoch predstavuje tip hnusnej hysterky, ktorú nikto nemá rád, tak vždy má tato postava vie frustrovať i keď skoro vždy uhádnem o aké charaktery postav sa jedna, keďže pri takýchto filmoch sú vždy rovnaké. A táto ma vie z nich vytočiť vždy najviac a to sa stalo aj tu. Je to banálny príbeh, ktorý nemá čim zaujať a určite ani prekvapiť, ale ja som sa nenudil, tak slabú , ale 3* v pohode dám a to preto, že ma nenasieral tak, ako som očakával. ()

Arsenal83

Výborný námet, ale nevyužitý potenciál. Táto escape hra začala veľmi zaujímavo, ale potom sa asi tvorcom pokazil kompas a nasmerovali to až do smiešneho konca. Nápady neboli alebo vyšumeli. Hlavne, že bola splnená norma a všetkých šesť hlavných postáv bolo rasovo vyvážených. Bez toho by sme sa predsa už nepohli! Film sa sčasti chce podobať Kocke, avšak ostal len pri zhnitej kukurici. ()

honajz2

Snaha a skvělý nápad (byť s ním dřív přišel už (minimálně) Stephen King, ale kašlat na to, některé náměty připomínající nebo obšlehnuté od Kinga jsou občas zpracované líp, než od Kinga) tu je a cením to, ale bohužel se to za víc, aspoň z mého pohledu, chválit nedá. Atmosféru to zpočátku má docela hutnou, ale postupně se stále znatelněji vytrácí díky tomu, jak jednají postavy a jak unylé tempo to vlastně má. Ani z toho nevypadne nic zajímavějšího a po skončení filmu byl můj dojem z toho takový, že to dost promhralo svůj potenciál. Co na tom, že je to už od pohledu levné, mě je to fuk, když to vynahradí zajímavý scénář, ale ten bohužel za moc nestál a tak to dopadlo tak podprůměrně, jak jen mohlo. Ale stejně budu na filmy s náměty ve stylu Kostky a Saw koukat dál, protože mě prostě baví a vždycky mě nalákají i kdyby měly jen 10% a já bych měl po jejich zhlédnutí být proklet jako v Kruhu... Tak už to holt se mnou je :D 2* ()

oveckaoa

Co se stane, když zkřížíte Únikovou Hru (postavy zde řeší hádanky) a první díl série Labyrint (umístění plus někdo kdo je tam loví) ? odpověď zní zhruba tohle .  6 lidí se probudí v kukuřičném poli neví kde se tam vzali jen se chtějí z tama dostat každý/každá z nich má něco u sebe (zápalky, zbraň, čutoru, nůž, kompas a svítilnu) což potřebuje k tomu , aby se odsud dostal/dostala. Do toho jich tam loví jakýsi mutant. Jinak není to špatný film těch 33 procent je hodně málo do distribuce jdou daleko větší sračky co mají daleko více procent bohužel problém je v tom, že většinu filmu se zde nic neděje a je zde jedna protivná postava černošky. Pokud to vydělá a bude/ou další díl/díly nemám s tím žádný problém.  P.s. film má i potitulkovou scénu což většinu lidí potěší jelikož ta postava si to zasloužila. 60 procent ()

Omnibus

"Já mám sirky s kompasem, ty máš kudlu za pasem. Se staženým ocasem, jdeme přímo za nosem." Odbarvená blondýna dostala rezavý kolt, černošská kravka hysterický záchvat a svalovec dostal petrolejku. Sakra, lidi, ptám se vás naposledy: Kdo dostal kombajn?! "Kukuřice je skvělá nejen od dob S. Kinga, páč v ní může být ledacos!" napsal darkrobyk a měl bohužel pravdu. Hned za prvním plotem jsem uklouznul po obrovském lejnu kukuřitníka plíživého, postrachu všech amerických farmářů, kterým se neurodilo a tak se hojí na pronájmu nekonečných lánů shnilé úrody nenáročným filmařům, vařícím z vody. Pod plesnivou slupkou nepoživatelná směs klišé a vykradených receptů na dobrý popcorn. Kdyby radši Emerson Moore natočil thriller, jak si v kukuřici rochní kňour, bachyně a malá divoká prasátka, zatímco se k nim plíží myslivci, užil bych si strachu víc. ()

• Natáčení probíhalo v Ontariu od 6. září 2020 do 1. dubna 2021. (noelcoward73)