Útěk z pole

• Česko Herní pole (viac)

Strhujúci psychologický triler o túžbe žiť za každú cenu. Šesť cudzincov sa prebudí zmätených a uväznených v nekonečnom kukuričnom poli. Čoskoro zistia, že im je niečo záhadné v pätách. Vyzbrojení len zdanlivo náhodnými predmetmi – od kompasu po revolver – musia spojiť svoje sily, aby sa z poľa dostali skôr, než zomrú. (Bontonfilm SK)

Morholt

Únikovka z kukuřičného pole plus vybíjená mezi šesticí hráčů a čímsi, co se skrývá mezi klasy. Někdy nuda, někdy zábava a herecky to také vyšlo tak napůl. Plusem je prostředí, které siceš je ze své podstaty monotónní, ale tvůrcům se ho podařilo podat řekněme pestře a celkem slušný je i hudební podkres. Mínusem je, že se tu nikdo neobtěžuje s vysvětlováním, takže si divák musí dosadit neznámé sám. Celkově mi z toho vychází neurážející průměr. 50% ()

Marze

Je to tak stredne desive a atmosfericke. Vizualne nijak ohromujici a trochu hloupe. Moc se toho nedeje. Film ma dva plusy- je kratky a ma originalni namet (s mnoha klise). Je to podobne filmu "Deset malych indianu" (1989) dle predlohy Aghaty Christie. Zanrovi fanousci budou mit s timto filmem solidni vecer. ()

Omnibus

"Já mám sirky s kompasem, ty máš kudlu za pasem. Se staženým ocasem, jdeme přímo za nosem." Odbarvená blondýna dostala rezavý kolt, černošská kravka hysterický záchvat a svalovec dostal petrolejku. Sakra, lidi, ptám se vás naposledy: Kdo dostal kombajn?! "Kukuřice je skvělá nejen od dob S. Kinga, páč v ní může být ledacos!" napsal darkrobyk a měl bohužel pravdu. Hned za prvním plotem jsem uklouznul po obrovském lejnu kukuřitníka plíživého, postrachu všech amerických farmářů, kterým se neurodilo a tak se hojí na pronájmu nekonečných lánů shnilé úrody nenáročným filmařům, vařícím z vody. Pod plesnivou slupkou nepoživatelná směs klišé a vykradených receptů na dobrý popcorn. Kdyby radši Emerson Moore natočil thriller, jak si v kukuřici rochní kňour, bachyně a malá divoká prasátka, zatímco se k nim plíží myslivci, užil bych si strachu víc. ()

pornogrind

Možná to nějakej potenciál mělo ten však zůstal nevyužit. Připadalo mi to jako taková rychlokvaška za pár kaček. O šestici lidí v kukuřici divák zhola nic neví takže je obtížný si k nějaké z postav vytvořit byť sebemenší sympatie. Brejlatá černoška mě srala hned od první chvíle. Bylo mi fu(c)k kdo přežije spíš mě zajímalo co z toho nakonec vyleze. A co z toho vylezlo ? 3,14čovina jako vrata. Třešničkou na dortu byl ten kukuřičák na konci, kterej byl vyloženě k smíchu. ()

dannyyy

Za mě docela dobrý. Obrovský labyrint z kukuřičného pole, podivné monstrum, které nahání 6 zmatených civilistů, ještě podivnější strašáci v poli, puzzle k přežití a neskutečně otravná černoška, u které si budete přát, aby pošla co nejrychleji. Konec ale opět zabil, jak to tak bývá u tohoto typu filmů a budete si muset počkat na pokračování, aby jste se něco dozvěděli, i když žádné pokračování určitě nebude :) Pokud dokoukáte až do konce filmu, tak u titulků nevypínat a počkejte si ještě na jednu scénu, kde se vám určitě uleví, jako mně a proto nakonec 3* 😀 ()

• Natáčení probíhalo v Ontariu od 6. září 2020 do 1. dubna 2021. (noelcoward73)