Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (séria)

Krásný Den pokroku! (S01E04)

(epizóda)
  • USA Happy Progress Day!

Piltover vzkvétá díky Jayceovým a Viktorovým technologiím a oni dva řeší, co dál. Ze Zaunu se vrátí známá tvář a způsobí pořádný chaos. (Netflix)

ALIENka_

Ještě jsem dostatečně nevychválila, jak dobře jsou všechny postavy napsaný. Málokdy se poštěstí, že by i vedlejší postavy byly takhle plastický, ale tady to vypadá, že má každá několik vrstev a svoje motivace. Většinou mě sere aspoň jedna postava, která se chová úplně nelogicky (nebo mě irituje z jinýho důvodu), a to se mi u Arcane zatím nestalo, každá má něco do sebe. Z Powder se stala Jinx - adoptivní dcera Silca, což je jeden z nejzajímavějších vztahů vůbec, i když ne nejzdravější. Doufám, že uvidíme víc Silca, jeho dějová linka mě baví zatím nejvíc, a to jsem si myslela, že to bude další nemastnej neslanej záporák. Mám jenom jednu hnidopišskou poznámku - jak Caitlyn přežila ten výbuch? Byla docela blízko. Ale jsem ráda, že to přežila, protože se těším, kam povede její příběh. Hodnocení: chudák Jayce se stal politikem, a to chtěl jenom zkoumat magii/10 ()

Frajer42

Časový skok ději moc neprospěl, tím spíš, když děj tvůrci posledně utnuli v tom nejlepším. Velká část děje je tedy věnována změnám jednotlivých postav, které se mnohdy otočily o 180 stupňů. Pokles kvality znatelný, ale těžko navazovat na předchozí díl, který nastavil laťku extrémně vysoko. Nejvíce mě baví rozhodně jednoočko, který je správně bizarní. [70 %] ()

jirikzaboj

Geniální proměna postav. Powder aka Jinx mi připomíná přirozený progress Anakina a ješitnost rodů v Piltoveru mi připomíná Game of Thrones. Celkově mi přijde, že Arcane se ubírá směrem, který je jakýmsi multižánrem různých blockbusterů a tvoří i tak pečlivě svůj vlastní svět, od kterého se nebudu moct jednou odtrhnout, nabažit a budu chtít pořád více. Ta animace je naprosto boží a dal bych klidně litr za to, abych mohl vidět alespoň jeden díl v kině na plátně. Cyber soundtrack se do prostředí naprosto hodí a speciálně bojovým sekvencím dává opravdu náboj. Tohle je opravdu jedna z událostí roku. Škoda jen, že spoustu lidí tuhle lahodu nezkusí kvůli animované výpravy a nebo nevěří hernímu originu. ()

Jacinda

Na rozdil od ostatnich mistnich chlapcu necitim k Jinx zadne sympatie. Nechapu, co je na ni tak uzasneho, cely serial me akorat sere. A za tech par vterin me stihla nasrat i Vi. Zatim best v mych ocich je Silko a Viktor. Caitlin se zacina ukazovat jako sympatacka a zajimavi jsou i vedlejsi zaporaci. ()

Scanerior

Podle mého názoru nejlepší díl sezóny, který představuje opravdu Krásný Den pokroku, jak už říká samotný název epizody. Posouváme se o několik let dopředu, kdy výrazně pokročí umění s magickými krystaly a rozběhne se také dějová linka s Kate, která se vydá pátrat na vlastní pěst. Rovnou se také dočkáme epického boje, ve kterém se představuje trochu šílená Jinx a celkově se tak rozběhne řada událostí. V této epizodě je opravdu vidět značný vývoj postav a druhá část sezóny, tak snad nemohla začít lépe. ()

• Na začátku epizody, kdy Silcovi posluhovači nakládají Třpyt na vzducholoď, můžeme krátce vidět ruku, hlaveň a siluetu Gragase nakreslené na kontejnerech. (Veskoslav)
  • Uvnitř vzducholodě, jež přiletěla do Piltoveru během Dnu pokroku, se nachází barely, na kterých je nakreslen potulný sládek Gragas, vznětlivý rváč známý pro svou snahu o vytvoření nejdokonalejšího piva na světě. Barely se tak staly výborným prostředkem pro vpašování třpytu. (Luicy)
  • Když se Sevika vrací k Silcovi, aby mu řekla, co se stalo na vzducholodi, můžeme spatřit různé záběry pochmurného města Zaun. Mezi jednotlivými scénami můžeme zahlédnout tetovací salón, ve kterém umělec kreslí logo Pentakill (v češtině Petizářez) na něčí záda. (Veskoslav)