Po loupeži v naleštěném Piltoveru začnou osiřelé sestry Vi a Powder řádit v ulicích pod městem Zaun. (Netflix)

dO_od

// Skvělá animace, a teď si představte, kdyby takovou péči dostaly IP jako Warcraft nebo Diablo, který na rozdíl od League of Legends opravdu mají co vyprávět. V tuhle chvíli je to pro mě jako spin-off Love, Death & Robots roztaženej do čtyřicetiminutových epizod. Chytám se jen rámcově, baví mě na to koukat, ale na zadek si z toho nesedám. Po úvodních třech dílech 7/10. ()

BarryLyndon

Jsem tedy naprosto nadšený z Arcane. Vůbec netuším o čem je ta hra, ale tohle je fantastické výtvarně i příběhem. Možná jenom o procento pod Invincible a v podstatě asi zatím nejlepší herní adaptace? Podtrhnul bych to herní adaptace, protože tam vidím prvky i z jiných slavných her. Krásný, určitě se toho nebojte všichni, kdo jste si museli googlit co je League of Legends jako já. PS tenhle koncept binge s odloženým finále je skvělý! 10/10 ()

Hellierer

League of Legends je ve světě her pro mě víceméně sprosté slovo, ale sakra tohle je mňamka! Vizuální stránka je neskutečně strhující (hlavně kvůli tomu, že přináší konečně nějaký neokoukaný styl, trochu připomínající první Dishonored) a příběh vyloženě výpravný, kdy z toho světa potřebuju vidět každou další sekundu (podobně, jako jsem to měl třeba u Dračího prince). Akce dynamická a přehledná, postavy zajímavé, originální dabing živelný, tempo rychlé, skoro až bondovský záporák, no kromě občasných kiksů z pohledu hudby (fakt nechápu, koho napadlo tam dát ty popové cajdáky, naprosto ničící atmosféru) je tam snad všechno dobře. ()

NiWi

První epizoda je velmi příjemná, ideálně uvádí do děje a dokáže zaujmout jak fanoušky League of Legends, tak případné diváky daným světem nepolíbené. Tempo je svižné, dějové linky se rozjíždí hned na několika frontách, avšak stále jsou přehledné díky výrazným postavám a jejich projevu. Animace je opravdu skvělá, v akčních sekvencích velmi živá a mimo akci pak velmi detailní a propracovaná. Postavy jsou uvěřitelné, a pokud je divák fanouškem League of Legends jako já, všechny známé lokace a jména si o to víc dokáže užít. ()

Frajer42

Hrou jsem nepolíben. Docela slušný pilot, kde mě oslovila především krásná animace a zasazení do steampunkového prostředí, ze kterého je filmů a seriálů jako šafránu. Velmi mi tento seriál připomína jednu z mých nejoblíbenějších her - Dishonored. Český dabing se zde velmi povedl, dal jsem mu přednost před tím anglickým. Představené postavy také vypadají docela zajímavě. Záporák v závěru se mi hodně líbil. [77 %] ()

• V této epizodě si Benzo před příchodem Vandera prohlíží předmět, který vypadá jako krunýř želvy. Jde o zrušený item Heart of Gold a toto je jako pocta onomu předmětu. (Puxina)
  • V obchodě U Benza je několik předmětů, které odkazují na itemy, jenž se během hry nakupují ke zvýšení statů šampiona. Ve vitrínách lze spatřit Rabadon’s Deathcap a Eye of the Oasis. Rovněž masky představují itemy z obchodu, konkrétně Liandry’s Torment a Haunting Guise. (Luicy)
  • Nad dveřmi Benzoova obchodu se nachází helma, jež patří šampionovi Tryndamerovi. (Luicy)