Saihate no Paladin

• Japonsko 最果てのパラディン (viac)

V prastarém a zničeném městě mrtvých, daleko od lidské civilizace, se objevil malý lidský chlapec. Jmenuje se Will a první, co si pamatuje, je pohled na tři nemrtvé, kteří se o něj začali starat. Je zde neskutečně silný, ale velmi srdečný válečník kostlivec Blood, který chlapce učí bojovat. Patří sem také mumifikovaná kněžka Mary, učící Willa mnohé o světě a jak se v něm o sebe postarat. A v neposlední řadě se o chlapce stará i duch velkého čaroděje Gus, který Willa učí magii. Tito tři nemrtví věnují chlapci veškerou péči a dávají mu lásku jako opravdová rodina, ovšem každý z nich před ním skrývá nějaké své tajemství. Ovšem i Will před ostatními tají, že si pamatuje svůj smutný a promarněný předchozí život v úplně jiném světě, v zemi zvané Japonsko.
Čím je Will starší, tím víc touží dozvědět se vše o tomto zvláštním, přesto tak nádherném světě, zjistit tajemství města mrtvých a také minulost jeho opatrovníků. Je na chlapci, aby poznal milosrdenství dobrých bohů a zvrácenost a šílenství těch špatných a až se tak stane, tak se Will vydá na cestu stát se mocným paladinem… (Jeoffrey)

Elerrina

Kdyby to celé nebylo tak hrozně dětinsky pojaté, vycpané zbytečnou dějovou vatou a debilními dialogy, neuvěřitelně hnusně kreslené, prolezlé místy nesmyslnou náboženskou agitkou, a kdyby hlavní hrdina nebyl taková děsná citlivka, která každých pět minut propadne hysterickému záchvatu, tak .... tak by to asi byla slušná adaptace zřejmě docela zajímavé, rozsáhlé a epické literární předlohy o boji lidí proti démonům a monstrům. Která by si fakt zasloužila o mnoho lepší zpracování. Za zmínku ještě stojí naprostá absence jakéhokoliv harému, místo toho má ovšem hrdina podezřele pohledného elfího přítele. ()

paveltommy

Mno Joeffrey už to pěkně shrnul, a má recht. Za mě pomalejší start (myšleno ale pouze v dobrém, nebylo to hrrr a hezky to ubíhalo), poměrně vydařený a dynamický střed, za mě trošku slabší konec - celou dobu je hlavní hrdina ukazován jako strašně over-powered ale ke konci to prostě najednou nějak nedává. Moc se mi líbí že delší dobu trvá než se dozvíme proč vyrůstá tam kde je, proč tam nejsou žádní lidé, proč má učitele takové jako má, je to fajn změna oproti většině ostatních anime, kde se v prvním díle ten chudáček ukřivděný stane hrozně overpowered a cool, dá se cíl celému anime a v průběhu dalších dílů už jenom zesiluje a válcuje všechny okolo za doprovodu sličných slečen všech tvarů, barev a orientace (Arifureta ehm). Je to příjemné a hezké anime, na které se dá dívat. Jak jsem řekl, tak poslední třetina seriálu mi přijde jako kdyby přestala trošku dávat smysl a přestalo se nad tím tolik uvažovat, škoda. Ale třeba je to pouze můj subjektivní pocit, i tak jsem rád že jsem to viděl. 4* tak na 75%, rezervy tu jsou. ()