Superdebata České televize

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický
Česko, 2021, 109 min

Přímý přenos předvolební debaty sedmi nejvážnějších kandidátů na předsedu vlády. Vyvrcholení předvolebního vysílání České televize. Moderuje Světlana Witowská. (Česká televize)

honajz

Tentokrát se Witovské nepovedlo navodit ani náznak nestrannosti a její skákání do řeči a necitlivost vůči celé debatě byly chvílemi, jak se říká, napřesdržku. Že kandidáti mleli to svoje, to se dalo čekat. Ale co ta po.dělaná umělá inteligence? Fór? Nebo se ČT chtěla ukázat, že na to má a za co utrácí peníze? ()

fabecc1222 odpad!

Opravdu jsem si nemyslel, že by mohla být debata ještě horší, než byla nedávno na Primě, ale na ČT se jim to pro mě překvapivě podařilo. Na téhle debatě, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, bylo všechno špatně. Jak se mi Witowská v minulých volbách v debatách líbila, tak tuhle debatu prostě nezvládla ani ona, ani dramaturgové ČT, kteří připravovali témata, či otázky. Otázky typu, u kterých bylo napřed jasné, že politici nebudou naplno a upřímně odpovídat. Zbytečné řešení kauz okolo Babiše, jakoby šlo ve volbách o to svrhnout Babiše, a strašně málo prostoru na to, aby mohli zástupci ukázat programy svých stran či nějaké svoje názory. K tomu se pak pochopitelně přidá i vyjadřování samotných aktérů, kdy jak už jsem psal minule, tak to stále platí, a pokud bych nebyl rozhodnut, koho volit (není to nikdo z těchto), tak po těchto debatách se rozhodnu akorá taa nejít k volbám. P.S.: Matylda byl ten největší letošní úlet našich televizí. ()

rublik05 odpad!

Jedna z posledních a zároveň také patrně nejhorší předvolební debata, kterou jsem k letošním parlamentním volbám měl možnost vidět. Vůbec mi nejde do hlavy, že povinně placená "veřejnoprávní" televize není schopna zrealizovat předvolební debatu lídrů tak, aby nepůsobila nezaujatě, divák by měl možnost slyšel názory zúčastněných, nedej bože aby moderátorka umožnila ve zkratce představit program dané strany. Paní Witowská, v prezidentské debatě naprosto perfektní, svou roli brutálně nezvládla, její skákání do řeči mě extrémně vysíralo. Celková dramaturgie se mi vůbec nelíbila, od zástupců jsem se víceméně neměl šanci nic kloudného dozvědět, tedy kromě vzájemného osočování a urážení se. Kdybych se rozhodoval podle této "debaty", raději nepůjdu volit vůbec. O to víc mě štve, že když už se po dlouhé době rozhodnu pustit povinně placenou televizi, dostane se mi takové hrůzy. A nápad s umělou inteligencí, dobrý bizár, ještě větší než ty stupidní otázky. Na tohle mi dáváme prachy, nebetyčná ostuda. 0/10. ()

higuain

Osm pultíků, sedm nadržených panáků a jedna dáma, která (ještě společně se Šlachtou) působila dojmem, že na tohle setkání sněmovních pardálů zabloudila jaksi omylem. Do toho Witowská, která sice zazářila v debatě u posledních prezidentských voleb, tuhle "debatu" (schválně dávám do uvozovek, protože debatou bych to nenazval ani po deseti pivech) ovšem rozhodně nezvládla. Ano, musela pracovat s bandou kašparů, co se dokázali hodinu a půl jen vzájemně osočovat, ale ona sama podávala místy až směšný otázky a když už se sem tam někdo z přítomných hecnul a začal mluvit o něčem, co mělo hlavu a patu, tak mu skočila do řeči a položila další primitivní otázku, na kterou z logiky věci přišla primitivní odpověď, nebo jak je u našich úžasných zástupců zvykem, odpověď absolutně nesouvisející s otázkou. A když se tam objevila Matylda, stal se z toho už regulérní bizár. Takový je ale bohužel obraz naší politické scény. Ano, je důležitý k volbám jít, nicméně pokud člověk není vyloženě fanatik, co bude bránit svého favorita do sedření kůže, aby měl za každou cenu poslední slovo, tak může volit pouze to, co osobně považuje za nejmenší zlo. Dávám 1*, protože jsem si to pustil čistě pro pobavení a v tomhle směru to, ač nezáměrně, účel splnilo. ()

hippyman

Witowská místy trefná, většinou průměrná a občas už situaci trochu nezvládala koordinovat. Ovšem formát “debaty” to oproti názvu postrádalo, politici byli jen tázáni a odpovídali (někteří tradičně úplně na něco jiného), o vzájemné diskuzi, pomineme-li vzájemné osočování a urážky, nemůže být řeč. Výběr kandidátů na premiéra? Polovina z nich bude ráda, když překročí 5% hranici. Myslím, že menší formát akce (reálně 3-4 kandidáti na premiéra mohou dosáhnout) a diskuze např. i s možností kladení otázek z chatu on-line by pořadu bývaly prospěly. Průměr. ()

• Debata se konala v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. (rublik05)
  • Kromě moderátorky Světlany Witowské účastníkům kladla otázky také pokročilá umělá inteligence (AI) pojmenovaná Matylda. Je to vůbec poprvé v historii předvolebních televizních debat v Česku, kdy byla tato technologie použita. (rublik05)
  • Předvolební debatu na ČT1 a ČT24 sledovalo souhrnně na obou stanicích více než milion diváků starších 15 let (1,026 mil.), což byl v této divácké skupině nejlepší výsledek po 20:00. (rublik05)