Muv-Luv Alternative

• Japonsko マブラヴ オルタネイティヴ

Akira777

Měli udělat Shiroganeho cestu od začátku, protože zde se cestuje vesmíry a Shirogane nepochází z tohoto vesmíru, ale i tak jeho motivace a všechny ty přátelství i lásky si vybudoval v průběhu prvních her, než se objevil v Alternative. Proč to neudělali, je pro mě záhada. Možná když chtěli zůstat v Alternative, neměli dávat sem příběh Shiroganeho. ()

DaweForeman

Tak tu máme další anime ze světa Muv-Luv a bohužel tentokrát hrozný propadák, který může maximálně zachránit jen hodně nadupaný pokračování. První díl byl neskutečným lákadlem vyvedeným do perfektnosti toho, co by člověk od tohohle očekával, kdy není jediná věc, kterou bych mu vytknul. Je to nadupané dechberoucím napětím a akcí s nejistým výsledkem. Od druhého dílu dál už je to celkem katastrofické, kdy jako bych sledoval už úplně jiné anime (možná postranní příběh ze stejného univerza, který slouží jen na dokreslení). Hlavní hrdina je neskutečně otravný a uřvaný, kdy mi přišlo, že celé anime je jen o tom, aby měl své prozření na konci. Docela podstatnou a zajímavou část ve zbytku anime jaksi nakonec dali na vedlejší kolej, aby se věnovali hraní na politku, která úplně vyčpěla vniveč, protože už existuje předchozí anime ze stejného univerza Schwarzesmarken, které tohle anime úplně hodí do kapsy. Obecně je tu také problém toho, že se tu jaksi zapomíná na jeden důležitý fakt, který si uvědomuje i přitroublý hlavní hrdina, a to je boj s Betou, který jaksi někam zmizel. Nakousne se tu navíc celkem hodně důležitá mise z minulosti, která souvisí s Betou, kdy je to zase určitý důležitý střípek, který není rozvedený a tak nějak pozapomenut z důvodu věnování se nečemu naprosto nezajímavému (i když pro dané prostředí je to celkem důležité, aby si tam urovnali své věci). Po animační stránce je to jako obvykle velice dobré a po hudební z větší části dobrý, ale bohužel se tu najde pár tracků, který tam nemají co vůbec dělat, protože kazí atmosféru zbytku tracků. *** Po druhé části (sérii) se mění naprosto všechno. První čtyři díly jsou naprostým utrpením, kdy jalovitost nejen hlavního hrdiny, ale autora, který tohle vymýšlel, dosahuje nejvyšší úrovně. Hlavní hrdina začíná silně konkurovat tomu případu z Evangelionu a autor se ho rozhodl mu dávat pořádnou psychickou sodu. Jakmile ale tohle utrpení skončí (kdy jsem to téměř vzdal od sledování), tak začne konečně něco zajímavého v podobě boje s Betou, která má zase velice slušné drama a plno akce. Trochu se příběh i posune v onom mysteriózním hledisku, ale ve výsledku nic z toho nepomůže zachránit toto anime z propadliště. Vzhledem k otevřenému konci to vypadá na další pokračování, ale kdo ví, jestli se ho dočkáme. I v této druhé části krom pár ojedinělých opakovaných intrumentálních tracků tu nic nestojí za pozornost. ()