Lupin Sansei: Part 6

• Japonsko ルパン三世 PART6 (viac)
Japonsko, (2021–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Monkey Punch (komiks)

Hudba:

Júdži Óno

Kan'ichi Kurita, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Mijuki Sawaširo, Kendžiró Cuda, Kóiči Jamadera, Nobunaga Šimazaki, Sumire Morohoši, Kijoši Kobajaši (viac)

Starletka

Ze všech nových Lupinů zatím nejslabší počin. A to jsem si ještě u závěrečných titulků prvního dílu říkala pravý opak. Protože Sherlock Holmes odpovídající tomu knižnímu je vždycky super a hlavní zápletka první poloviny tak byla velmi příjemnou podívanou (až člověk místy zapomínal, že se dívá na Lupina). To se bohužel nedá říct o strašně nudných fillerových epizodách ani o prakticky celé půlce druhé, kterou jsem dojela už jen z povinnosti. Snad to příště bude zase lepší. 6/10 ()

q66

Oproti mnohem solidnější části 5 jde o dost nekonzistentní, více epizodickou záležitost. Dvě epizody, co napsal Mamoru Oshii, jsou sice perfektní a hlavně ta druhá patří mezi to nejlepší v této sezóně, ale celkový pocit sráží velké množství průměrných epizod od různých hostů, vesměs autorů japonské detektivní fikce. Vizuálně jde taky o downgrade, vyzdvihnul bych jen velmi dobré oba endingy. 6/10 ()