Stará dáma která se procházela v moři

• Francúzsko La Vieille qui marchait dans la mer (viac)

Muž se ženou, kteří se živí podvody, vezmou pod ochranu sympatického zlodějíčka. Ona se do něj ale zakouká a dojde na žárlivé scény. (Netflix)

Willy Kufalt

Pseudoartový blábol... jinak to nazvat nedokážu... Hlavní protagonistka s chorobnými až pervezními sklony, v obklopení mladého zamilovaného páru a jednoho starého mládence s posedlou touhou po krádežích, řeší po celou dobu sex, šperky, sex, šperky a sex. Nevkusná a často i nevtipná konverzační hříčka s podivně odpudivou atmosférou je ozdobená uměleckou kameru, ale po většinu času nefunguje ani jako komedie, ani jako drama a nemá v sobě ani žádnou nosnou myšlenku. Jeanne Moreau ta poloha chorobně vášnivé ženy s rafinovaným výrazem ve tváří padne, i když chvílemi se mi zdál její projev až nesnesitelně teatrální a toho Césara zrovna za tenhle její výkon moc nepobírám. Dva mladí herci se před kamerou nebáli předvést i erotičtější hrátky, ale po herecké stránce byli dost tragičtí a tak jediným skutečně světlým bodem zůstal tradičně velmi dobrý Michel Serrault, na něhož v téhle společnosti zůstala úloha vložit do veškeré té šílenosti i jistý vtip a šarm, což se mu dle možností úspěšně povedlo, SPOILER! dokud ho tvůrci nenechali oběsit se (no tedy, tohle mi udělat...?! :o)) KONEC. Jsem sice hodně rád za každý film s mistrem Serraultem, který se mi podaří zhlédnout, ale jenom kvůli němu tady vyšší hodnocení dát fakt nemůžu, když si mě to jako celek ničím dalším získat nedokázalo. Alespoň že ten úchylný děj je natočen diskrétně. [45%] ()

Filumena

Kdyby tu nehrála Jeanne Moreau tak bych brzy vypnula. Trošku zaprděné, schází tomu rozlet hodný s grácií stárnoucí herečky a skvělého Serraulta. ()