CarnTheNunya

To takhle při brouzdáním Netflixem přemýšlíte, že se kouknete na nějaké anime, ale nevíte na které a zrovna narazíte tady na Komi, která neumí komunikovat, ale stejně dokázala okouzlit celou školu a i zjevně spoustu diváků včetně mě, i když ne tolik jak by asi chtěla. Má to zajímavý nápad, má to zábavný děj, dobře napsané charaktery a animace je tu taky celkem OK. Ten nápad mě zde celkem bavil a občas jsem se i zasmál. Celkově mi to přišlo fajn. ()

Jeoffrey

Komi sice neumí komunikovat, ale evidentně uhranula celé škole a ani mě nenechala chladným. Tohle anime mě opravdu bavilo a užil jsem si ho. Už první díl je vynikající, protože jeho kvalita je doslova filmová. Nejde si nevšimnout nádherné animace, úžasné hudby a příběh tu má i hloubku. Kdyby byl první díl samostatný kraťas, tak ode mě dostane zasloužených 5*, protože některé scény a jejich provedení (například úvodní cesta Komi do školy, nebo psaní s Tadanem na tabuli) jsou díky hudebnímu doprovodu, zvolené paletě barev i filtrů a práci s kamerou vysoko nad běžnými poměry anime seriálu. Také se mi líbilo celé poselství toho všeho a ani mi nevadilo, že mi ho paní vypravěčka každý díl zopakovala, protože někdy (například v posledním díle) ho dokázali umístit tak, že podtrhovalo celý zážitek. Samozřejmě jsem si neskutečně oblíbil hlavní hrdinku, její výrazy a skryté významy za nimi mě bavily celou sérii (aby ne, když to celé na nich stojí) a líbil se mi i ten manga způsob vysvětlování, co se s Komi doopravdy děje. Stejně tak jsem si oblíbil i spoustu dalších postav. Tadano je milý kluk, který jako jediný dokáže dávat pozor a projevuje opravdový zájem. Nadžimi je taky zvláštní, ale pro mě sympatický charakter, který mě zaujal svou energií a hromadou praštěných nápadů a chápu, že je hlavním motorem pro posun děje, a hlavně pro vytváření skečů. Také bych rád věděl víc o celé rodině Komi, protože tam je za mě také slušný komediální potenciál a jsem zvědavý, jak vlastně fungují. Díl s Obonem byl sice super, ale to je málo, chci o nich vědět víc. No a v posledních pár dílech mě zaujaly i Onemine s Otori. Onemine tím, že tu působí jako jediná úplně normálně, což je příjemná změna a Otori je mi sympatická tou svou lehkomyslností. No ale pak je tu zbytek postav, kterých je opravdu ranec a o většině dokážu maximálně říct, že jsou to jen více či méně povedené šablony, které tu jsou jen jako prostředek pro některé opakující se skeče. Ale tak u komediálního anime mě tohle vlastně zase až tak nepřekvapuje, jen se bojím a postupně se mi to potvrzuje, že některé skeče a komické zápletky jsou až příliš repetitivní a vlastně velká část jednotlivých dílů je taky pořád o tom samém. Ale mě to nevadí, pořád jsem se dobře bavil. Vše je tu zábavně přehnané a i když je jasné, že Komi by takhle prostě reálně nemohla vůbec fungovat a že není možné, aby jí celý svět takhle okatě (ne)vnímal, má to celé svoje kouzlo a tak nad tím vlastně není třeba vůbec přemýšlet. Ústřední trio to zatím taky utáhlo a vtípky byly pořád vtipné, dojemnější momenty vždy fungovaly a já se tak hodně těším na další pokračování, které dorazí v dubnu 2022. 8,3/10 ()