Komi neumí komunikovat

• Japonsko Komi-san wa, Komjušó desu. (viac)

Na střední škole se spoustou zvláštních postaviček pomůže Tadano nesmělé a nespolečenské spolužačce Komi najít si sto kamarádů, aby si splnila velký cíl. (Netflix)

ricmont

Komi, neumí komunikovat bylo pro mě obrovské překvapení které jsem si zprvu pustil jen tak když jsem projížděl Netflix. A byl jsem překvapen jak mě to od první epizody chytlo a samotnou Komi i ostatní postavy zamiloval. Občas mi přišlo že vývoj postav se čas od času zastavil a seriál v tom případě zůstal stát na jednom bodě. Ovšem není to nic co by mi seriál jako takový kazilo. ()

RigorMortis

Prvá séria bola vtipná, svieža a neopozeraná. Škola plná podivínov a jedna spolužiačka, z ktorej sú všetci unesení, ona má však problém prehodiť jediné slovo. Pri druhej sérii som mal pocit, že scenár písal niekto úplne iný. Miestami slušné WTF, miestami to malo švih, celkovo mi to ale prišlo akési nekonzistentné. A Ren bola až nezdravo úchylná. Vadilo aj postupné pribúdanie nových postáv; vo väčšine prípadov síce sympatických, ale po čase som sa v tom množstve už začínal strácať. Ak bude tretia séria, dúfam, že bude o niečo lepšia, než druhá. ()

Hummer93

Ačkoliv toto anime bylo (alespoň v mé bublině) velmi očekávaný hit roku, ve finále mě spíš zklamalo. V prvním díle se vše rozjelo poměrně zajímavou a originální cestou, ale už po pár dalších epizodách vše začne upadat do průměru a stáčet se ke známým klišé. Navíc se příběh vůbec nikam neposouvá. Jako jediný (nebo jediná?) se s dějem snaží hýbat Najimi, ale ani to, zdá se, příliš nehne se vztahem hlavních hrdinů.  A tak zbývá pouze snůška příjemných jedno-epizodových příběhů. Jako oddechové anime, u kterého nemusíte přemýšlet a občas se zasmějete to ale funguje. 3/5 ()

Scalpelexis

Mluviti stříbro, mlčeti zlato? Komi-san by mě přesvědčila, bohužel, o opaku. Série krátkých sketchů ze života spanilé, ale za to stydlivoučké a verbálně nekomunikativní středoškolačky přináší mix legrácek a "wholesome" situací, které by pro běžného teenagera nepředstavovaly obtížnou překážku.. ale pro ostýchavou Komi je každá doslova životní zkouškou. V tomto ohledu je anime originální a komunikace Komi s okolním světem mi zábavně připomnělo sympatickou Celty z Durarary. Úvodní díl navíc má vyloženě hvězdný rozjezd překrásně poetickou scénou ústřední dvojice u tabule a moc se mi líbil nápad (i když je teda takový "facebookový") o nalezení 100 kamarádů. Tenhle záblesk žel nevytrval moc dlouho a Komi kvapně sklouzne do velmi klišoidních šablon anime ze středních škol, který nad vodou drží jediná proměnná - postava Najimi (kterou si užila výborně přehrávající seiyuu Rie Murakawa). Nejsem vyloženě kritický k páru Komi a až nesnesitelně obyčejného Tadana, ale překvapivě to nejsou oni, kdo žene děj kupředu, protože být to na nich, tak se za celou stopáž nikam nedostaneme. Jsou to postavy milé, ale strašlivě pasivní. Dobrosrdečné, ale šíleně nekreativní; vývoj jejich vztahu bez vnějšího načipovaného leteckého turbodmychadla Najimiho by byl na hranici mezi ospalostí a umíráčku. Uvítal bych jako znak posunu a pokroku, kdybych neustále nedostával popisky, co se s Komi děje, když je nervózní - aspoň trochu zainteresovaný divák to po úvodním seznámení pozná! Nápodobně mi nebylo dvakrát po chuti, když se Komi velmi záhy sympaticky snaží o mluvenou konverzaci, aby děj následně podobné pokusy absolutně vzdal. I když po 2 dílech smutně nikdy neuslyšíme jakoukoliv zmínku o hledání stovky kamarádů a teskně nostalgicky zavzpomínáme na nedosažitelnou romanci tabulového seznamování, Najimiho ztřeštěnost, vypočítavost, excentričnost, duchapřítomnost a komediální potenciál tunu neduhů vyžehlí. V tomhle je forma sketchů jedna z největších výher a dává prostor Najimiho postavě neustále vymýšlet nové a nové scénáře drobných nesnází a patálií pro nebohou Komi k překonání. Není to ale málo, Antone Pavloviči? Pro mě je. Vtipu je tam tak akorát, ale romantické náznaky nabývají spíše vizuálních upozornění než těch atmosférických. Absurdnost přijímání Komi jejím okolí rychle přestane bavit a zbytek postav je dost neoriginální, přetáhlý a lehce zapomenutelný. I když Komi nepředstavuje žádný klenot, jsem rád, že studio OLM konečně nalezlo předlohu k slušnému anime. Lehký nadprůměr a nevyslovené "díky". ()

Puxina

Tak jsem si dal další komediální anime seriál ze školního prostředí a beru tenhle jako nejpovedenější a nevtipnější. Šikana v Nagatoro-san byla sice fajn, ale tam toho bylo až moc, i když pekelné rošťácké výrazy té holky byly skvělé. Super charakter měla i Tomoko ve Wataši , ale té mi bylo pak moc líto.  Ale v tomto seriálu, kde se vše točí kolem Komi bylo mnohem víc unikátních a zábavných charakterů a s tím souvisejících příběhů, vtipů a podobně. Ano je to takové duhovější, ale není to otravné. Nejvíc mě bavila Najimi, genderově neutrální postava, která je úplně užásná a pasuje do příběhu. Hlavně tam nepůsobí rušivým způsobem jako v jiných filmech či seriálech, kde jsou takové postavy nacpané na sílu a nesedí to do příběhu. Jsou tam jen aby splnili kvóty. Tady se na tuhle postavu divák přímo těší, protože je s ní zábava. A není to jedinná zábavná postava. Ustřední dvojka Komi a Tadano jsou taky skvělí. A mohl bych jmenovat i dalších dvacet jmen. Co charakter, to unikátní zábava. ()