Výstřední vynálezce Alva P. Hartley vyvinul novou výbušninu. Než svůj vynález stačí zaregistrovat na patentovém úřadě, potřebuje jej ochránit před konkurencí. Na to si objedná lidi z prestižní detektivní agentury. Záhy u jeho dveří zazvoní popletové Stan a Ollie. Ti v detektivní kanceláři jen uklízejí, ale Hartleyho zakázka je pro ně velkou příležitostí a tu si rozhodně nemohou nechat ujít. Oba kumpáni v Hartleyho vile samozřejmě způsobí řadu nedorozumění a zapeklitých situací. Jak je u nich zvykem, místo bombových explozí si diváci užijí výbuchy smíchu... (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Scénka lezení na natřený sloup tu už byla. Pohoštění fiktivním jídlem také. V ději také poznáme starší filmík „Oliver VIII“ s vdovou a mrtvými manželi, i utržený oděv s klíčem v zámku. A spací vůz to celé završuje. Mimochodem je to třetí film, ve kterém se podobná scéna odehrává. Jsou zde i další starší věci a klidně by se dalo napsat, že film je tvořen vlastně jimi. Mne to moc nebavilo. ()

Iggy

Přestože většina klasických gagů je doslova a do písmene okopírovaná ze starších L+H grotesek (např. Twice Two nebo Berth Marks), má film vcelku nosný příběh a já osobně se u něj docela bavil. Spousta nápadů s nejrůznějšími nesmyslnými vynálezy byla povedená, příběh měl tempo. Škoda, že už je na obou komicích vidět jejich věk a působí proto místy nereálně a chvílemi trapně. Závěr je dost poznamenán válečnou dobou, ale jinak je tenhle film podle mě neprávem zatracován. ()