Její cesta

Francúzsko, 2021, 97 min (Alternatívna 93 min)

Příběh prostitutky Marie (Laure Calamy), která své řemeslo před svým okolí netají. Živí se tak již dvacet let ve Štrasburku, má své stále klienty, je nezávislá a nebojácná. Když je její sedmnáctiletý syn Adrien (Nissim Renard) vyloučen z další školy kvůli nesloženým zkouškám, rozhodne se synovi zajistit lepší budoucnost. Zapíše Adriena do jedné z nejlepších kulinářských škol ve Francii, i když výše školného převyšuje její finanční možnosti. Marie je nucena vzít práci za hranicemi v německém nevěstinci, kde panují tvrdé podmínky. (curil)

MikeCool

Nezáživné drama o uječené šlapce, bojujíc za své šlapací práva a životem znuděného synáčka puberťáka. Nezajímavá kombinace k vidění. ()

Adramelech

Hlavní hrdinkou je sympatická, byť lehce již odkvétající prostitutka. Její sedmnáctiletý syn je vypatlaný spratek a matka se ho snaží dokopat k tomu, aby se vyučil kuchařem v soukromé škole, protože ve státní škole ho nepřijali. Škola je ovšem drahá... No a o tom je ten film. Téma je pro mě značně odlehlé, ale ocenil jsem herecké výkony a občas to bylo i vtipné. Také demonstrace prostitutek za jejich práva byla pěkná. Celkově žádný zázrak, ale dalo se to vidět. ()

Chrustyn

Odvážné a v mnoha momentech silné drama o ženě prostitutce, která dělá vše pro to, aby se postarala o svého syna. Porno nečekejte ale odvážná nahota se najde. ()

Johnny.ARN

Ukričaná píčovina o dvoch ľuďoch, kde jedna je kurva a druhý debil. Ale kolosálny debil a ona to nevidí, nechce vidieť. Aspoň že tam boli cecky. 1 z 5 ()

Arsenal83

Motto filmu: Sme hrdé, že sme prostitútky. Pekná sračka. Stará ukričaná kurva v ešte zachovalom veku sa pýši tým, že sa nevie inak uživiť len fajčením vtákov a jej primitívny syn, tupý nemakačenko, si myslí, že ona je kaderníčka, čo robí v noci. Pritom hrebeňom dokáže len upravovať chlpy na ohanbí. No a ešte im pomáha odpudivá transka. A vo voľnom čase chodia pochodovať za nejaké práva kuriev. Vraj job ako job. Zaujímavé je, že za svoje práva bojujú pred parlamentom, kde sídlia ešte väčšie kurvy než ony samé. Celkovo film nebol nezaujímavý a bol malou sondou do života cundier, ale celá tá ospravedlňujúca premisa nevyšla. ()

• Všetky sexuálne scény predvádza Laure Calamy bez dablérky. Sama o tom povedala: "Chcela som tieto scény zahrať, pretože vypovedajú o mojej postave." (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Mulhouse, Štrasburgu a Rixheime (Francúzsko) od 1. decembra 2020 do 22. januára 2021. (Arsenal83)