Potom ako opravár hodín Eddy hrdinsky zachráni z horiaceho domu jednu ženu s dieťaťom, sa ho niekto pokúsi v jeho byte zabiť. Polícia to samozrejme zľahčuje, že išlo len o obyčajný pokus o krádež. No opakujú sa ďalšie pokusy o jeho zabitie. Zároveň sa s pomocou psychoterapeutky Anny dozvedá, že jeho "denné" nočné mory možno nie sú nočné mory ale akési spomienky, a že on sa vlastne ani nevolá Eddy. Kto a prečo sa ho dopekla snaží zabiť? A kto vlastne je a prečo zvláda činnosti, ktoré nemá prečo vedieť? (WaMBi)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $64,562Tržby Celosvetovo $-Michael Biehn ako predchodca Jasona Bourna a dá sa povedať "nie je to najhoršie!", práve že naopak mne to ulahodilo, aj keď sa to dá brať v spracovaní skôr ako také béčko. Akcia, súboje a protivníci majú svoju úroveň, príbeh má spád, a v mnoho ohľadoch sa to dá kostrou príbehu porovnať práve zo sériou Jasona Bourna, takže mi to vyznie tak ako keby sa tvorcovia slávnej agentskej série inšpirovali práve tu. Taktiež film sa nezaobíde bez erotických scén, čo je asi už taká klasika 90.rokov. /70%/ ()

Phobia

Béčko jako hrom - film svým scénářem, režií, hereckými i kaskadérskými výkony a hlavně značnou naivitou připomíná kriminální thrilery ze 70. - 80. let. Snad proto na mě dýchla jakási nostalgie a přes veškeré slabiny nejsem nijak zvlášť zklamaná. Když už nic, tak přinejmenším Michael Biehn měl v té době ještě charisma a na Patsy Kensit se taky dalo dívat a nepřát jí smrt hned v úvodu. Být obsazení hlavních rolí méně sympatické, nemilosrdně bych film šoupla do podprůměru, takhle přivřu oči, uši i nos a udělím laskavých 55%. ()

Martin741

Herec Michael Biehn bol zaciatkom 90. rokov stale povazovany za kvalitu. Vsak ved nie nadarmo, mal uz cosi za sebou /Terminator1, Abyss, Aliens/ a aj s odstupom vyse 20 rokov mam na Biehna stale dobry nazor a v zasade ho ako herca mam aj rad. V tomto filme sa teda predstavuje v spionaznom filme, plnom slusne natocenej akcie, kvalitnych dialogov a aj erotika sa najde .......... 74 % ()

choze

Slabé videobéčko, které rovnou měrou připomene Terminátora (Michael Biehn opět na útěku s blonckou, s níž se na chvíli schová v motelu a dojde i na hlazení jizev a sex) a o rok starší Total Recall (hrdinu pronásledují potlačené vzpomínky na jeho předchozí kariéru špiona-zabijáka i jeho bývalí zaměstnavatelé, ale naštěstí se mu vrací i někdejší skills). Scénář je neoriginální, nepřekvapivá, nezajímavá a nepříliš zábavná běhačka, akční scény sice mají jistou kaskadérskou fyzičnost, ale jinak žádná sláva (a nejatraktivnější kousky kazí zbytečně rychlý přestřih) a na Biehna a Kensit se sice dobře kouká, ale ne proto, že by nějak dobře hráli. Mám podobné filmy rád a jednoduchý scénář by nevadil, kdyby byl vykoupen akčním infernem, ale tady není nic. ()

Lacike

V tom filme sa neustale nieco deje. Jedna hovadina za druhou. Vysledkom je ten typ otrasneho filmu az to je neskutocna zabava. K tomu to ma kratku stopaz, zbesile tempo a mnozstvo infantilnych napadov, takze sa nudit nebudete ani na sekundu. Mna najviac potesil Billy Blanks v dost velkej zapornej ulohe. Rozhodne tento trash odporucam. ()