Madeleine, anatomia di un incubo

• USA Madeline, Study of a Nightmare (neoficiálny názov)

Karlos80

Málo známý psychologický thriller, hlavní roli mladé ženy která je posedlá děsivými nočními můrami (a ocitá se téměř na pokraji duševního zhroucení) zde vytvořila známa kultovní herečka Camile Keaton. Jinak jde o průměrný film svého žánru, který podle mě měl jinak docela dobré předpoklady a ambice, stát se něčím víc. Nakonec ale u mě převládají spíše smíšené pocity, jako celek je to zbytečně moc dlouhý, a dost nevyvážený, divák je tady v tom bludišti lidské mysli a síly doslova ztracen, poněvadž občas pomalu nerozezná co je realita a co jen sen či fantasie - co tu stojí za to, je jednoznačně úvodní velmi sugestivní snová scéna v lese (která trvá snad 10. minut!), vynikající emotivní soundtrack (nádherné téma - které se opravdu skvěle poslouchá), mladá obnažená Camille Keaton, která je sice krásná žena, ale bohužel jen průměrná herečka a nakonec docela dobrý a celkem překvapivý konec. Naopak i přesto že se v tomto temném filmu najde pár docela pěkných myšlenek (včetně té ústřední) a scén (tanec u okraje bazénu - herečka Senatore, která se pokouší svést Keaton), tak spíše tenoučké spiknutí je hodně moc matoucí (scénář je jeden velký přelud na hranici srozumitelnosti) a v některých částech film přes svou dlouhou stopáž, vyloženě nudí. Speciální efekty také nic moc. Pouze pro sběratele a fans Camille Keaton. ()

Gorehound

Utiahlo ma to čiste na vizuálnu a hudobnú stránku. Camille Keaton bola naozaj krásna, letné scenérie Talianska a mora, snivá 70s hudba a veľmi voľný, dreamlike dej. Pointa síce nie je zlá, ale viac sa mi páčil ten voľný štýl. Ak už ste absolvovali nejakého toho Jessa Franca, aj keď tento film ani zďaleka nie je tak t&a grafický, skôr mám na mysli nadovšetko vizuálny zážitok, nemalo by to na vás zanechať nejaké negatívne stopy. Aj tak to ale nebude pre každého. Osobne sa mi to páčilo viac, ako by som čakal. ()

tenebrae86

Příjemné překvapení. Pěkně natočené psychologické mysteriózní drama s prvky paranorlmálních jevů a lehké erotiky, se snovou atmosférou, krásnou kamerou a výborným temně melancholickým soundtrackem. Herci byli sympatičtí, Camille Keaton to slušelo a mé oko potěšila i Paola Senatore se svým "molto sexy" číslem u bazénu. Děj volně přechází z fantazie a nočních můr do reality, ale nijak jsem se neztrácel, na takový typ filmů se umím dobře naladit :).  I téma parapsychologie a hypnózy mě bavilo a závěrečný twist mi sedl, k tomu typicky evropský sedmdesátkový sleazy feeling, atraktivní prostředí a letní scenérie... Palec nahoru, užil jsem si to. ()