Pečovatelka Sarah

(TV film)
  • Veľká Británia Help

Sarah (Jodie Comerová) je chytrá, ale nikdy nezapadla do kolektivu, ani ve škole, ani v práci. Rodina ji utvrzovala v tom, že nikdy nic nedokáže, ale ona nečekaně najde své poslání jako ošetřovatelka v liverpoolském pečovatelském domě. Sarah má zvláštní talent navázat kontakt s obyvateli domova, zvláště pak se 47letým Tonym (Stephen Graham). Tony trpí Alzheimerovou chorobou, a tak musí dožívat své dny v ústavu, kde se jeho stav pomalu zhoršuje. Nemoc, díky níž se chvílemi stává velmi zmateným, u něho způsobuje výbuchy násilí, s nimiž si ostatní členové personálu nevědí rady. Sarah s ním však naváže skutečné pouto. Pak ale udeří březen 2020 a vše, čeho Sarah dosáhla, je ohroženo příchodem pandemie koronaviru. (Cinemax)

radektejkal

Filmy z aktuální současnosti, tedy té, která dosud není ukončena a odsunuta ad acta, mám raději než filmy, které se zavrtávají do budoucností jako kůrovci do smrku. Film je tedy z doby "Covid 19 před plošným očkováním", kdy se ještě myslelo, že nemocní důchodci budou první (a snad jedinou) úrodou. Zajímavý je závěr, který bohužel patří mezi ty horší, ke kterými byste děj přiřadili. Přesto děj samotný není špatný a je hlavně uvěřitelný i z dnešního pohledu. Stephen Graham, kterého jsem viděl poprvé v roli k demenci směřujícího Tonyho, je perfektní. ()

T2

Jodie Comer sa črtá ako nová herecká nádej. V dramatickom filme ako opatrovateľka v nejakom starobonci s psychicky narušenými ľudmi zasiahnutými hnusobou ako Covid to bravúrne ťahá. /70%/ ()

Aky

Je to trošku skoro dokument, moc do hloubky se filmaři nevydali, ale i tak se trefují do diváckých emocí. Vše povyšují skvěle zvládnuté herecké role. t ()

misterz

Minimalistické, ale aj napriek tomu celkom fajn. Niekedy ozaj stačí iba silná téma. Herečka tiež nebola zlá. Z príbehu sa však po dramatickej stránke dalo vyťažiť ďaleko viac. V takomto podaní tak obsahová stránka filmu vyvoláva v divákovi iba chladný pocit nezaujatosti. Aspoň vo mne určite. Tu sa ukazuje, ako dôležité je vedieť vytvoriť správnu atmosféru. Priemer. 60/100 ()

Marze

Neni to snadne divani. Tezke tema plne emoci. Tvrda realita. Prvni vlna pandemie coronaviru ze sedmi? Hlavni duvod ke sledovani je James, ktery  podava elektrizujici vykon. Snad dostane dalsi role. Vyborna je take rezie Marca Mundena. ()

Johnny.ARN

To som ani nečakal, že to bude mať presah do aktuálnej situácie. Jeden film je lepší ako celá očkovacia kampaň. Comer úplna pani. Chcelo to len údernejší záver. 4 z 5 ()

kolemjdouc

Velmi jednoduché zpracování scénáře.Minimum herců a exteriérů ale velmi závažné téma kovidu.Z prostředí pečovatelského domu kde v podstatě už všem tečou nervy z beznaděje.Asi tendenčně proti britské vládě. jak na lidi kašlala  - ale neukázali pohled z druhé strany :mohutné protesty proti opatřením popíračů nákazy.Kdo slyšel přímo u svého blízkého takhle lapat po dechu jako Tima(nebo jak)změní navždy názor ()

Rathalos

Silna,intenzivna,depresivna a smutna drama,ktora vynikajuco vystihuje situaciu v domovoch dochodcov,ked dorazil Covid-19,zamestnanci nevedeli,co maju robit,nedockali sa pomoci,vsetka bola sustredena na nemocnice,nic ine im nezostavalo,len sa beznadejne prizerat,ako seniori zomieraju,film je tazky na psychiku,herecke vykony su chvalyhodne,na niektore skupiny ludi sa v dnesnej dobe vobec neberie ohlad,co je zarazajuce a myslim,ze v buducnosti to bude este ovela ovela horsie,dufajme,ze raz aspon ten koronavirus zmizne,hned bude na svete o nieco lahsie i krajsie...:-) ()

anatheman

Ze začátku se jedná o velmi nadějné drama, které líčí jedno nejmenované téma, které zasáhlo svět. V tomto snímku je tato problematika aplikovaná na prostředí jednoho anglického pečovatelského domu. Vrcholem filmu je zhruba patnáctiminutová sekvence v jeho polovině, která popisuje jednu velice neklidnou událost. Ta podle mě představuje totální filmařský masterpiece, kde se mistrně využívá technika nepřerušovaných záběrů, umná kamera a v neposlední řadě i brilantní herectví. Každopádně od této scény snímek začíná postupně upadat a z jinak nadějného díla se stává otevřená patetická a iracionální agitka. Jo, konec stojí za ... jo. Jinak Jodie je opět skvělá a vztah její postavy s Tonym (Graham) je vykreslen uvěřitelně. Tedy až na ten přetažený konec. Takže tedy 3 hvězdy. ()

dalziel

Vyzerá to ako keby ste vy točili ten film sami na mobil a to robí z neho silný autentický zážitok. Automatické doostrovanie a rozostrovanie obrazu ten pocit ešte umocňujú.80%.Jodie je dzívča do koča aj do voza. ()

winstonik

Škoda toho pokusu o sociálnu drámu v závere, ktorým sa pokazil komorný príbeh. Stephen Graham po trojdielnom Time opäť bravúrny a má našliapnuté na veľkú kariéru charakterových päťdesiatnikov. ()

SilentMemory

Tak toto už má nejakú výpovednú hodnotu s úžasnou jodie cormer v čele teším sa že sa jej kariéra takto posunula lebo je to veľmi zaujímavá krásna a talentovaná herečka ....jednoducho spracované ale vytvorili neskutočné napätie. Čiže keď si túžite pozrieť horor, volíte si pustiť toto, než nejaké trápne pokusy v žánre horor. Dokonca to môžme brať ako dokument keďže skvelo odráža realitu. Môžme vidieť, ako to bolo v sociálnych službách. Z mnohých zdrojov viem, že to zamestnávateľ/zamestnanci domovov, a hlavne samotní seniori a ich rodiny mali nesmierne ťažké a tento film skvelo zobrazuje to zúfalstvo a ako to systém nezvládal. Neviem čo by som robila na mieste Sáry. Mala neskutočný pech, že nastúpila v tomto období ale pre obyvateľov domova to bolo šťastím. ()

Flory14

Filmu jsem hodně věřil, čekal jsem tvrdé drama které nenechá diváka chladným. Po velmi slušném začátku ale přichází tvrdá hořká pachuť. Začátek před virusem je super, Sarah jako postava mě zajímala a její linky slibovali zajímavé zápletky. "Virus část" sice trochu pokulhávala ale v některých případech byla správně drsná a nepříjemná. Nicméně konec posílá celý, vcelku slušný snímek, do kytek. Postavy začnou být úplně zmatený a divný. Film si začne hrát na něco velkého ale na to neměl pořádné základy, takže konec je táhlý a nudný. Nicméně Jodie zahrála opravdu solidně a po Last Duel musím říci že herečka umí! Ostatní herci jsou tak trochu do počtu, Stephen Graham klidně ze své postavy mohl vytáhnout více. Plusem je asi přiblížení aktuální situace do míst, kde byla krize nejvíce znát. Silnější dvě hvězdy, což hlavně kvůli začátku vcelku mrzí.  Oblíbené postavy: Sarah a Kenny  Neoblíbené postavy: Otec Sarah ()

MirkaP

První film o zasraném covidu, který jsem viděla. Rozsekal mě na celé čáře, kombinace čínské pomsty s alzheimerem byla na mě moc. Musela jsem to dát na dvě části, stejně jsem brečela furt. Ta atmosféra bezmoci, kterou jsem pociťovala tak dlouho, byla zpátky na pár klapek. A to byli tvůrci v zobrazení toho, jak moc se na pečovatelské domy (nejen ve VB) všichni vybodli, velmi decentní. Jsou přece staří a stejně umřou, tak co. Za vše hovoří závěrečný titulek - v období 3-6/20 dostaly nemocnice 80% požadovaných OP, zatímco důchoďáky ap. jen 10% požadovaných. /// Ředitele domova hraje Ian Hart, kterého známe jako profesora Quirrella z prvního Harry Pottera. Tady chybí v seznamu herců. ()

Dejf4

Zpočátku velmi solidní drama, které je správně syrové a chladné. Celkově velmi dobře byla vykreslena bezvýchodná a zoufalá situace, kterou podtrhla výborná kamera. Celé to stojí na úžasné Jodie Comer, která snímek tahá o několik pater výše. Ale bohužel v závěru se to celé překlopí a film chce být něčím větším a chytřejším. Což bohužel nefunguje a ze slušného drama je pouze lepší průměr. 6/10 ()

DonBraso

Ta scéna o bezmoci pomoct byla dechberoucí. Film pustil hlavně kvůli stále skvělému Stehpenu Grahamovi, ale pravda, že tady ždímala emoce i Jodie Comer. Ač jsem vůbec netušil, že snímek se bude opírat po půlce okolo Covidu, tak to stále mělo záběr autentického smradu, který každý zažil. Jasně, trochu se tam opíralo to něco co zavání nějakou agitkou a konec trochu přitažený za vlasy, ve výsledku hodně povedený menší filmek. ()

Eire

*Maly* TV film s vela cenami... O kovide sa toci zatial velmi tazko, lebo je to prilis cerstve.... Mna to zaujalo, bolo to vyvazene a dvojica hlavnych postav skvela! 85% ()