Karel Gott: Německé turné 1970

(TV film)
  • Západné Nemecko Karel Gott: Follow Me (viac)
všetky plagáty

Unikátní dokument o první Gottově koncertní šňůře v SRN provází komentář samotného umělce... Doma v Československu byl Karel Gott na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století hvězdou první velikosti, ale dobře o něm vědělo i zahraniční publikum, jak se ukázalo například při koncertu předních interpretů české a slovenské pop music v roce 1968. O dva roky později se vydal se svou doprovodnou kapelou na turné po SRN. William Janovský zaznamenal na filmový pás nejen několik vystoupení, ale také srdečná setkání zpěváka s příznivci, jichž bylo už tehdy víc než dost. Karel Gott podepisoval své fotky v nejrůznějších prostředích a situacích, z nichž nejkurióznější byl určitě uhelný důl, kam sfáral spolu s horníky. Ve snímku zazní v plné šíři a v němčině hity jako třeba "Má první láska", "Hej, hej, baby" nebo "El Condor Pasa", v českém jazyce pak jedna jediná píseň – "Lady Carneval". K dokumentárním záběrům namluvil sám Karel Gott německý komentář. (Česká televize)

Marze

Dokument byl jednorázově uveden na České televizi Art. Překvapilo mě, jaké seniorské publikum měl mistr v Německu už když byl mladý. ()

ostravak30

Dokument, který v podstatě neuvádí nic objevného, krom samotných myšlenek Gottových. Že měl spousty fanynek a hity zpíval v němčině většina lidí ví. Že se k nim choval uctivě a s pokorou také. Slyšet ale jeho písně jinak než jsme zvyklí jistě potěší a sám Gott prostě nikdy nezklame. ()