Jeden z nás lže

• USA One of Us Is Lying

Pět středoškoláků zůstane za trest po škole. Nemají moc společného, ale záhadné úmrtí a tajemství, která postupně vyplouvají na povrch, je donutí táhnout za jeden provaz. (Netflix)

Vyhy

1. série - 50 % Netflix asi nepřekvapil, ale zároveň neurazil. Hlavním držákem je to, že jako divák chcete logicky vědět, kdo to udělal. Proto musíte vydržet hloupé scény, trapné a jednoduché dialogy, ale pokud to zvládnete, tak je to celkem vlastně i fajn. Jen bych asi zkrátil počet epizod. Klidně by se to vešlo do šesti dílů. ()

MT_Y

No, mě osobně se miniserial líbil, příjemná podívaná. Nevím, mě Teda osobně vrah byl jasný téměř od začátku, nebylo to nějak těžké poznat (pro mě), ale neříkám seriál se snaží stále a dokola to házet na někoho jiného, ale vlastně proč ne, měli jste mít pocit jako ti studenti co to vyšetřují. Otevřený konec to je super, jestli opravdu vznikne druhá série, bude mít co nabídnout, když se to ne poděla jako většina druhých sérii :D za mě prostě film o puberťácích co hledají kdo zabil člověka, který je defakto sociálně trýznil, byl to jeden z nich, někdo jiný? Nebo dokonce on sám? No už kvůli tomu stojí za podívání, v nutnosti u toho můžete mejt nádobí, žehlit nebo cokoliv jiného. Za mě 9/10 ()

ARI50

Hledal jsem vraha 8 dílů a našel až na konec, výborně propracovaný příběh, kapku jsem tam viděl 13 reason whe? Ale jen trochu. Herci výborní, napětí skvěle, ja jsme se bavil dobře a pokud jde o pokračování nebránil bych se ale přivítal ho. 2 série je bohužel kapku slabší, i když jsou všichni zpátky a příběh se snaží pokračovat ve stejném duchu je to bohužel min napínavý a zajímavý jak první serie, ale přes to jsem si tenhle seriál oblíbil. ()

Lendak

Kebyže malo pojem "cringe" nejaký tvar, tak by to bolo asi toto. Je to nudné, keď sa tam niečo začne diať, tak to má úplne otrasné dialógy a celé to tiahnu ešte otrasnejšie postavy, ktoré nejakým spôsobom držia ten chatrný dej po kope. Pôvodne som si chcel konečne pozrieť Hill House od Flanagana, ale môj skurvený mozog mi povedal že nie! Najprv toto! Ale asi si neuvedomil aké následky to na mne zanechá. Jak psychické, tak aj fyzické lebo pri sledovaní, hlavne pri časti s plesom, sa mi doslova urobilo fyzicky zle. Ale zase zakročil môj úžasný mozog, a že nech to dopozerám do konca. Ale....proste...to proste nešlo pozerať, či už kvôli malomocnému scenáru kde postavy robia veci bez nejakého väčšieho dôvodu, alebo to že tie postavy nemajú medzi sebou vôbec, ale že vôbec žiadnu chémiu, a celé to pôsobí smiešne aj keby nemalo. Radšej podstúpim dvojitú kolonoskopiu než sa ku.... tomuto...vrátiť. VERDIKT: Otras, ktorý sa rozpadá viac jak malomocný na hojdačke. 0,5/10. ()

pumpkinqueen

Bez očekávání a znalosti knihy, která posloužila jako předloha, jsem si seriál nesmírně užila. Už v pilotním díle mi došlo, že tohle nebude zrovna pohodička ve stylu The Breakfast Club, ale spíš jeho potemnělá verze. Samozřejmě vás od prvního dílu zajímá, proč se stalo, co se stalo, a kdo za tím vlastně stojí. A protože je tempo skvělé a vodítek je mnoho, hezky to odsýpá a vy nemáte čas se nudit. Často je seriál srovnáván i s 13 reason why, jelikož i tady  středoškoláci řeší věci, které by se jich vůbec neměly týkat. Charaktery jsou výrazné, vzájemně odlišné a i když to je trochu klišé, zajímavě spolu kontrastují. Přestože je zde velký důraz na dnešní dobu, zejména co se týče sociálních sítí, nejsou postavy tak moc přehnané (až na pár výjimek ve vedlejších rolích) a netlačí se na pilu, jako tomu v některých středoškolských záležitostech bývá, a to je velké plus které dodává příběhu i zápletce reálnější vzhled. Nechci vyzradit příliš, to by byla škoda, ale překvapivých zvratů tu opravdu málo nebude. Těším se na další sérii. ()

• Písnička, která začne hrát v čase 17:16, je „Never Let Me Go“ od britské kapely Florence + the Machine. (mikki089)