Na nábřeží přístavu se odehraje příhoda, při níž je lodní důstojník Winner shozen s paluby lodi. Po třech létech vyplouvá na moře Coolangatta. Je na ní i Winner. Onemocnění jednoho člena posádky si vyžádá zastavení v Hamburku, kde je nemocný převezen do nemocničního ošetření. Náhradou za něj nastupuje na loď pianista z místního lokálu, který tu však vystupuje pod falešným jménem. Na lodi se straní práce a nevyhledává ani přátelství ostatních. Jednou, právě o vánočních svátcích při vysílání pozdravů z domova, je za bouře poškozena na lodi anténa. Po marném pokusu jednoho z námořníků přihlásí se k opravě nové přijatý muž a s vypětím sil anténu opět připevní. Teprve nyní máme možnost poznat jeho pravé jméno i skutečnost. Byl to on, kdo před třemi léty shodil Winnera ze žárlivosti s paluby lodi, uprchl z domova, toulal se cizinou až posléze přijal místo pianisty v hamburském lokále. Společné úsilí na lodi pak opět vrátilo důvěru ve vzájemný poměr. (FILMOVÝ PŘEHLED 30 / 1955) (oficiálny text distribútora)

ripo

Švédské filmy posledních let přinesly rozšíření thematické oblasti a ve většině případů představují vyhraněnou úroveň. Režiséra Arne Mattssona známe u nás již z několika filmů. „Tančila jedno léto" a později „ Pro žhavou lásku mládí" představují nám filmy, ve kterých se hovoří o citových problémech mládeže. Film „Rozbouřené moře" má thematiku odlišnou, i když jeho děj se rozvíjí opět od jednoho styčného bodu, kterým je žárlivost. Zde však je tato oblast překlenuta dalším dějem, v němž nalézáme několik motivů. Je to především strach z odpovědnosti, který se projevuje útěkem do ciziny. Kamarádské city a vztahy jsou tlumočeny při oznámeni úmrtí jednoho z kamarádů. Sociální a společenské poměry se projevuji pohledem do soukromí i do přístavních lokálů. Velmi tu v tomto úsilí pomáhá práce kameramana, jehož dobrá fotografie dokresluje režisérův záměr. Filmový přehled 30/1955 ()