Nejsi moje máma

(festivalový názov)
  • Írsko You Are Not My Mother (viac)

Po zmiznutí a následnom záhadnom návrate svojej matky je Char (Hazel Doupe) presvedčená, že s ňou niečo nie je v poriadku. Jej správanie sa totiž úplne zmení. Char bude musieť odkryť dávne rodinné tajomstvá, aby zistila, čo stojí za zmenami v správaní jej matky. (Marceloo)

Aurus

Tak teď jsem přišel čerstvě z kina kde sem bil na tomto hororu i s kámošem který ovšem řekl že to byla píčovina kromě konce a já se musím přiznat že z půlky sním souhlasím. Příběh je prostě jednoduchý a říká se že v jednoduchosti je krása ale to u tohoto filmu moc neplatí a příběh má docela dost děr ale jinak není špatný. Postavy jsou no docela nesympatické kromě hlavní postavy která ujde ale nejlepší postava tohoto filmu podle mě byla ta babka která bohužel zemřela ale jinak ostatní postavy jsou nesympatické a bylo mi jedno co se s nima stane. Hudba není špatná a je i dokonce docela dobrá takže bych to bral jako plus tohoto filmu. Atmosféra tu je docela dost povedená a i hustá a to samé platí i u napětí což je velmi dobře. Lokace nejsou vyloženě moc zajímavé a prostě k nim nemám nic moc to dodat. Kamera filmu není špatná ta se mi i docela líbila. No a teď bych rád zmínil pár věcí které vyvolávají mnoho otázek. První věc je táta té holky která bude kámošit s hlavní postavou, ten její fotr tam je doslova jenom na asi maximálně 20 sekund a jediné co řekne je to že si nepřeje aby se kámošila s hlavní postavou a potom se do konce filmu neobjeví a to proč? No to nikdo neví. Další věc je ta že někdo unesl tu hlavní postavu když byla mimino a že se vracejí pro ni ale přitom je ve filmu ani nevidíme a ve filmu to nám je zmíněno tak 2-3 a přitom tam nejsou. No za mě docela sklamání. Sice to je o kousek lepší než Ztracené město ale o moc tedy ne. Za mě 5,5-6/10. ()

J.Mayen

Občas se opravdu stane, a podaří, natočit horor bez nějakých extra efektů, který je pěkný a umí zapůsobit. Takových hororu je ale opravdu velmi málo. Tento se mi zdálo že mě opravdu ten minimální Budget, zkoušelo se tak trochu sázet na atmosféru, ale že to opravdu nefungovalo. Kromě pár hysterických záchvatů té matky, Které mě už ke konci opravdu i začaly srát, tu není opravdu nic co by stálo za pozornost. Divná rodina, vyšinutá matka, vyšinutá babička a dcera, kterou pro kterou je šikana ve škole denním chlebem. Závěr filmu je předvídatelný, a když Zmíním jeden spojler, to opravdu ty spolužačky chtěly tu Jeblou holku zapálit? ()

dannyyy

Zvláštně nepříjemný film, kdy do jisté doby ani nevíte, kdo je ten špatný/ná a vlastně, o co tam vůbec běží. Pomalé tempo filmu vyhovuje a prospívá, kdy vznikají další otázky typu "wtf" a buduje se atmosféra? Ale dle hodnocení většině recenzentů pomalé tempo nevyhovuje. V určitých momentech mně malé holčiny přišlo velmi líto, když musí prožívat to, co prožívá... takže trocha dramatu se zde také najde. Za mě velmi dobré! ()

JASON_X

Asi ještě v polovině filmu jsem se musel ujistit, že jsem si nepustil nějaké irské sociální drama, ale opravdu horror. A i když se ve druhém poločase začnou konečně nějaké ty horrorové prvky postupně objevovat, jde o úplně jiný typ horroru, než na jaký je obecný divák uvyklý. Je to v první řadě horror těžce nekomerční a nepodbízivý (už hodně dlouho jsem ve filmu neviděl tak nevzhledné, neestetické, =přirozené a nevystajlované herce). Je to horror netradiční/alternativní (s nepřímočarou zápletkou a rozuzlením), horror nízkorozpočtový a vizuálně poloamatérský, zkrátka ideální materiál pro nějakou okrajovou sekci nějakého menšinového filmového fesťáku. Nic proti, naopak, podobným nestandardním kouskům fandím. Jen by mě bývalo třeba zajímalo, v "co" by se bývala matka proměnila, kdyby jí to její nezvedená dcera nepřekazila tou hranicí. ()

Marceloo

Po zmiznutí a následnom záhadnom návrate svojej matky je Char presvedčená, že s ňou niečo nie je v poriadku. Jej správanie sa totiž úplne zmení. Char bude musieť odkryť dávne rodinné tajomstvá, aby zistila, čo stojí za zmenami v správaní jej matky. - Vela tu toho za pozornosť nestojí, ale má to príjemnú prácu s mytológiou a ten klasický depresívny feeling, ktorý u hororov z Írska býva takmer vždy. Záver je celkom intenzívny, ale už nestihol vynahradiť tú laxnosť z predchádzajúcej hodiny a štvrť. Režisérku by som ale ešte úplne neodpisoval, pretože je tradičnou účastníčkou Screamfestu, čiže vášeň k žánru bude u nej silná. ()

• Char (Hazel Doupe) jde ve filmu vyzvednout lék Lithium. Jde o lék, který se předepisuje na bipolární afektivní poruchu (dříve označovanou jako maniodepresivní), která způsobuje, že se člověku bezdůvodně mění nálada. (pornogrind)