Americký kňaz žije v Mexiku a je privolaný k žene posadnutej démonom. Napriek tomu, že s exorcismom nemá mnoho skúseností, podarí sa mu démona vyhnať a stane sa miestnym hrdinom. Po osemnástich rokoch je opäť privolaný k posadnutej žene v miestnom väzení. Zisťuje, že démon nikdy neodišiel a bude sa mu musieť opäť postaviť tvárou v tvár. (Marceloo)

pornogrind

Filmy na téma exorcismu mám celkem rád. Ikdyž vím, že Vymítač ďábla z roku 1973 zůstane nepřekonán, celkem jsem se na tenhle kousek těšil, protože zdejší hodnocení hororových fandů napovídalo, že by mohlo jít o slušnou podívanou. Navíc v poslední době najít obstojnej film o exorcismu se rovná takřka zázraku. Tentokrát ale opět se zdejšími odborníky přes horory nemůžu souhlasit. Tohle nebylo nic pro mě. Film jsem prostě nedokázal brát vážně a místy na mě film působil nechtěně vtipně. Sice jsem to dokoukal ale ve finále mi bylo úplně fu(c)k jak to dopadne. Za mě jednoznačně zklamání. Za sebe radši doporučím neprávem opomíjený film The Old Ways z roku 2020. ()

Necrotongue

Jak už to tak se současnými horory často mám, ani tentokrát jsem ve filmu horor nenašel. Nenašel jsem ale ani jakoukoliv kvalitní atmosféru nebo napětí, z čehož ale neviním tvůrce snímku, protože si za to můžu sám. Pokud bych se vzdal svého ateismu a začal věřit ve všemocnou bytost, která před pěti tisíci lety vymyslela vesmír pro vlastní pobavení, určitě bych si během sledování okousal nehty až po lokty. Takto mi veškerá ta snaha přišla jaksi divná a místy dokonce legrační. No, a to by se mi asi u hororu stávat nemělo. Předpokládám, že mi měla tato záležitost předat jakési poselství, ale mám obavy, že jsem ho nedokázal rozklíčovat. Pokud jsem se měl dozvědět, že církev slouží za úkryt nejednomu šmejdovi, pak s tím tvůrci přišli hodně pozdě, protože se v průběhu dějin tu a tam ukázaly nějaké ty náznaky a ani dnes není o natržené ministrantské konečníky nouze. Horor se pro mě tedy nekonal, poslání přišlo s křížkem po funuse, film za mnoho nestál, ale jako záplata na deštivé dopoledne se hodil. / Poučení: Nevím, jak s démonem, ale s knězem bych o samotě určitě zůstat nechtěl. ()

Arsenal83

Začiatok dosť dobrý, potom už to nemalo čím prekvapiť, vezie sa na už videnom obsahu, snáď tvorcovia prekvapili len zatiahnutím nábožensky nekorektného obsahu, ktorý nemusí byť každému po chuti. Som zvedavý, či sa nájde raz odvaha aj posadnutého Mohameda. Aj islam totiž praktikuje vymetanie. Ale na to budú už filmári príliš zbabelí. ()

fantassia

Jeden záběr tam byl docela pěkný, takže úplně marný to nebylo, ovšem nemění to nic na tom, že se na horory nemám dívat, no. Jako pohádku to brát nemůžu, jen s velkou nadsázkou a vážně už vůbec ne. Vymítání Boha je už samo o sobě velmi zvláštní nápad, jak můžete vymítat někoho, koho už jste dávno opustili a status zloducha tkví právě v tom, že je bezbožný a jen pouhá Přítomnost by ho donutila vyklidit pole, nikoliv vymítat Boha.  Ostatně i v přírodě vládne vždycky alfa. Téma obětování se za druhé lidi to z přirozenosti a přítomnosti pudu sebezáchovy je zcela nereálné bez zvláštní zcela mimořádné posily, která nepramení z pudu ani ze zvířete ani z padlého anděla, takže zdroj je jistý. Žádná velká hitparáda to nebyla, ale někdo se minimálně zamýšlel a to se cení ()

Marceloo

Americký kňaz žije v Mexiku a je privolaný k žene posadnutej démonom. Napriek tomu, že s exorcismom nemá mnoho skúseností, podarí sa mu démona vyhnať a stane sa miestnym hrdinom. Po osemnástich rokoch je opäť privolaný k posadnutej žene v miestnom väzení. Zisťuje, že démon nikdy neodišiel a bude sa mu musieť opäť postaviť tvárou v tvár. - Keby názov neprezrádzal to najlepšie z celého filmu, dal by som určite päť hviezd za originalitu, pretože reverse exorcism som veru ešte nevidel. Bavilo ma to viac ako všetky Conjuringy a ich spin-offy, prequely, sequely a neviem čo ďalšie, v ktorých sa človek pozerá dokola na to isté každý rok. V tom špinavom mexickom väzení to má nepríjemnú atmosféru, masky sú hodně na úrovni a scenár prináša neustále nové prekvapenia. Ak sú hororové klišé podané takouto formou, nemám s tým problém, takže by režisér so svojím ďalším kúskom mohol prísť skôr než o osem rokov, ako tomu bolo teraz. ()

• Film byl natočen v Mexiku, a to zejména ve městě Tepoztlán (stát Morelos) a také v Poušti lvů (Desierto de los Leones) na jihozápadním okraji mexické metropole. Sakrálním komplexem uprostřed lesů, v němž kněz Peter (Will Beinbrink) slouží poslední mši před cestou do Vatikánu a loučí se s přáteli, je bývalý klášter Santo Desierto del Carmen, postavený v 17. století Řádem bosých karmelitánů. (ČSFD)