Rebel

Kamal sa rozhodne zmeniť svoj život k lepšiemu a odchádza z Belgicka, aby pomohol obetiam vojny v Sýrii. Po príchode je však nútený pridať sa k milíciám a zostáva uväznený v Rakke. Doma sa jeho mladší brat Násim stane ľahkou korisťou radikálnych agitátorov, ktorí mu sľubujú, že sa s bratom opäť stretne. Ich matka Leila bojuje, aby ochránila to jediné, čo jej zostalo: svojho najmladšieho syna. Film zachytáva portrét doby, ktorú obaja tvorcovia zažili na vlastnej koži - obdobie pred vznikom Islamského štátu, keď sa mnoho Belgičanov s marockými koreňmi vydalo na cestu do Sýrie. Po príchode sa niektorí z nich prihlásili do organizácií a zradikalizovali sa. To bol aj prípad niektorých príbuzných oboch režisérov a práve túto skúsenosť sprostredkúvajú kamery Adila El Arbiho a Bilalla Fallaha. (Film Europe)

verbal

Když se naprosto sladký marocký recitátor, jak jinak než Belgičan jako poleno, rozhodne rapovat za ISIS, vznikne spousta chytlavých, něžných, lidských a vesměs srdcervoucích hitů s filosofickým přesahem, jako například Ceinture moi avec une bombe, Lapider ta femme nebo dlouholetá jednička hitparády Aldžazíra - Détruire tous les infidèles. A podle těchto údajně skutečných událostí se kozí bratři – Adil a Billal, jak jinak než Belgičané jako poleno, rozhodli, jak jinak než s belgickými herci jako poleno (myslím, že rymejk „Flanderského lva“ by měl dneska už dost problémů s autentickým kástingem), uplácat údajně originální výpravu do nejhřejivějšího státu světa, kterou bych zcela neoriginálně pracovně nazval Požáry v Chalifátu. Nedosahuje sice strhujících či CTK (Co to kurva…?) kvalit ani jednoho z nich a dost nepokrytě na nich parazituje, ovšem i tak se jedná vcelku působivou a nesmírně romantickou výpravu do nejžhavějšího nitra nejmírumilovnějšího světového náboženství, které nám, zejména díky nesobeckým a otevřeným srdcím Belgičanů, Francouzů, Švédů, Kocába, Kohouta a Džamily, alhamdulillah již tak krásně zakořenilo i v Evropské Utopii. Vždyť přeci úplně každý se středověkou mentalitou, kdo v 21. století pětkrát denně mlátí hlavou o zem na modlitebním koberečku, je zcela jasným hladce asimilovatelným světoobčanem, apriori pacifistickým a filantropickým, kulturní a vzdělanou bytostí s přínosem pro kteroukoliv civilizovanou zemi, navíc bezesporu naprosto imunní proti jakékoliv demagogické manipulaci libovolnými bludy. Tak jen houšť, soudruzi, vždyť Paříž, Brusel nebo Stockholm už dávno potřebovali urbanisticky zmodernizovat tím tolik progresivním vypalováním a zkurvený kapitalismus zničit revolučním rabováním zotročujících a kolonizátorských kokotporátních značek ani trochu parazitickými „kulturami“. Jen bych spal kapku klidněji, kdyby nejdřív někdo vyfuckoval výše zmíněné chalífáty a ty sluníčkové miláčky ze Schengenu. K filmu vřele doporučuji mísu slaniny a výtisk Koránu na jemném třívrstvém papíru, až vás ta svačinka řádně promastí a začne projímat. ()

Fr

„VÍŠ NASSIME, TENHLE POZEMSKÝ ŽIVOT NEMÁ ŽÁDNOU CENU. JE TO JEN CESTA, BRÁNA DO RÁJE. …“ Zajímavej vejlet mezi syrský džihádisty. Zajímalo vás, jak to vlastně celý funguje? Nejen tam, ale co se pak děje „doma“?  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Součástí příběhu jsou hudební videoklipy a poezie. Je to proto, že ISIS byl proti hudbě a ženskému hlasu. 2.) Film vychází ze skutečnosti. Spojuje příběhy různých rodin.. 3.) Režisér Adil El Arbi před premiérou v Cannes prohlásil: „Inspirovali nás režiséři jako Martin Scorsese, Spike Lee a Oliver Stone. Film „Rebel“ je naše „ČETA“ 4.) Thx za titule „num71“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX

Francouzi opět dokazují, že s Poláky jsou králem Evropské filmařiny. Allah Akbar! Šílený náhled do ISIS se vším špatným, co k tomu patří. Hlavní hrdina cestuje do Sýrie, ale je nedobrovolně přinucen bojovat za ISIS a rozhodně tam nezažívá hezké chvíle. Popravy, nákup manželky přes aukci, zraněné děti, mučení, radikalizace malých dětí a rekrut do Chalifátu a povinná realistická válečná akce na jeden záběr. Rozhodně Sííla, co si budem. Máme tu dvě dějové linie, kde v té první hlavní hrdina se snaží přežít a musí plnit nepříjemné rozkazy, tedy někdy někoho i nemilosrdně popravit na kameře. Sledujeme vztah s jeho nově koupenou manželkou, který byl vykreslen docela poutavě a netradičně. Líbí se mi, že je celý film natočen z té druhé strany, takže nepříjemná atmosféra je tu ve vzduchu téměř pořád a nebezpečí číhá na každém kroku. každá maličkost a chyba tu někoho může stát život. V druhé dějové linii sledujeme malého bratra hlavního hrdiny v Belgii, kterého se snaží zradikalizovat jeden z místních členů ISIS, vymývání mozků dětem, to by jim šlo. Matka je zoufalá a cítí, že pomalu přichází o svého syna. Atmosféra je stísněná, hudba je vynikající a fungují i emoce. Nepříjemnéj a zkrátka dobréj film na vděčné téma. Akce tu sice ve výsledku není moc, ale pozornost si film drží neustále. 8/10. ()

Sarkastic

„Jednoho dne na mě budeš pyšná. Uvidíš mě jinak. Přísahám!“ - „Na ten den se těším, Kamale.“ Ale když uvidíte vlastního syna v TV, jak pod hlavičkou ISIS střílí zajatce do hlavy, hrdost asi není to první, co ucítíte…Formou střídání časových rovin se divák postupně dozvídá, co vedlo muslimského frajírka rapujícího a dealujícího drogy v belgických ulicích vstoupit do řad ISIS. Navzdory délce je snímek poměrně poutavě natočen, nechybí mu emoce, silné scény, docela slušně natočené akční sekvence ze syrského pekla, a dojde v něm i na romantiku (velmi decentní). Za slabší bych naopak označil fakt, že toho hlavně starší z bratrů vydrží poněkud víc, než bych byl ochoten uvěřit, no a pak jsou tu ta…řekněme extravagantní hudební čísla, která asi leckomu nesednou. Celkově ale dám solidní 4*. „Myslím to vážně, Nassime. Je to klíč k ráji. A chci, abys mi ho pohlídal. Pořádně ho schovej. Víš, Nassime, tenhle pozemský život...nemá žádnou cenu. Je to jen cesta, brána do ráje. Teda, pokud se rozhodneš správně. Jako to udělal Kamal.“ ()

castor

Bruselská problémová čtvrť, matka samoživitelka-imigrantka a dva synové. Do Evropy evidentně přišli (v případě staršího Kamala) jako děti nebo se v multikulturním Bruselu již narodili (mladší Nassim). Možná vyšší očekávání od společnosti, možná sociální vyloučení, možná všelijaké dezinformace, možná jen slib. Průšvihář Kamal, člen pouličního gangu, totiž slíbí matce, že svůj život změní k lepšímu a vydává se dobrovolničit do Sýrie. Ovšem po nějaké době se k rodině dostane video, na kterém synek spolu s dalšími stoupenci Islámského státu popravuje skupinku vězňů. Třináctiletý Nassim nevěří, že se jeho starší vzor stal teroristou (brzy pochopíme, jak to celé bylo), ovšem postupně se sám stává obětí manipulace a radikalizace bratrových „kámošů“. Kdo jel někdy bruselským metrem nebo navštívil nějakou tamní arabskou čtvrť, tak asi tuší. Brusel – na jedné straně nablýskané čtvrti a diskutující hlavouni z celé Evropy, na té druhé značné kulturní rozdíly a sociální potíže. A to fakt nemyslím ty po večerech všudypřítomné pytle s odpadky... Adil El Arbi a Bilall Fallah (kteří v Hollywoodu bodovali s povedenými třetími Mizery) na svoje kořeny nezapomněli a přispěchali s evidentně osobnější výpovědí. Je to lákavá kombinace komorního dramatu a akčního thrilleru s odlišnou (muslimskou) perspektivou syrského konfliktu. Lidský život tu nemá pražádnou cenu, duo autorů nicméně sáhlo po příliš mnoho tématech, místy je to uspěchané, jindy nevěrohodné, tu a tam mi chyběla důkladnější práce s postavami i příběhem. Kupříkladu nesmírně mrazivý Chalífát mě pohltil zatraceně silněji. Mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

gogo76

"Viem o čo vám ide..., aby sa všetci Arabi vrátili do Sýrie. No niektorí sa vrátia a odpália sa tu. Čo urobíte potom?..." Film o tom, ako ťažké je vymaniť sa z pazúrov islamského štátu. Jeden z mála naozaj dobrých filmov tohto roku, fakt silný zážitok a mohol byť päťhviezdičkový, keby do filmu režisér nezakomponoval "umenie". Občasné citáty ok, ale 3x sme svedkami, keď sa film zrazu zmení na videoklip. Rapujúci hlavný hrdina síce ladí s príbehom a scénou, rapuje k veci a uprostred deja, ktorý sa na moment zastavil, stále mi to však prišlo rušivé. Nie je to zlý úmysel, možno osloví mladých, no bez týchto scén by bol film vážnejší, kompaktnejší a presvedčivejší. Casting super, hlavne Kamal, mama a ksichty z islamského štátu, no 12-13 ročný Nassim nebol najlepšia voľba. Asi by som chcel od chlapca veľa, ale v posledných rokoch sme svedkami mnohých detských doslova oscarových výkonov, preto ma jeho slabšie výkony trošku dráždili, ale inak super záležitosť. Odporúčam! 80%. ()

Big Bear

,,Ráj není v džihádu, ráj je pod nohama tvé matky'' --- Říkat dnes, že islám do Evropy nepatří je nošení dříví do lesa a navíc je už dvě hodiny po dvanácté, takže už se nedá nic dělat. Snad jen ještě ta naše východní část Evropy má trochu času navíc. Ale jen trochu. Dánsko, Belgie, Švédsko, Francie, Germánie, Anglie... Tam všude díky bláznivým pomateným politikům neomarxistům-multikulturalistům, kteří jsou už dnes mnohdy v důchodu nebo pod drnem, dochází k postupné výměně obyvatelstva. Původní Evropané začínají být minoritou. Jsou vzdělaní, zodpovědní,  (mnohdy i líní) a tak mají jen tolik dětí, kolik vědí, že je uživí a že jim budou schopni poskytnout odpovídající vzdělání. Oproti tomu novoobčané co do těch zemí přišli v šedesátých a sedmdesátých letech měli dětí kupy a minimální nároky. A ty kupy dětí mají další kupy dětí, protože sociální systém vyspělých západních a proto vyhledávaných zemí takový život umožňuje. A tak tu máme Belgičana Yusufa, Švédku Fátimu, Angličana Násira i Němce Abdula. Všichni mají občanství i garantovaná práva svých evrpopských zemí ve kterých se rodičům migrantům narodili. Ale většina z nich si stále drží kulturní zvyky zemí svých rodičů včetně náboženství, kterým je nejčastěji islám. Nikdo ať na mně nechodí s tím, že je islám mírumilovný, kompatibilní s naší kulturou a že to jsou jen někteří zlí muslimové, kteří se podlě něj nechovají a páchají ta neskutečná svinstva jak v Evropě, tak jinde po světě. Islám je militantní náboženství. Pravověrný muslim jej má šířit po celém světě. Nevěřící je nepřítel. Tak to stojí v Koránu. Tečka. Kdo si jinak vykládá slova Prorokova, nebo se jíimi neřídí je heretik. Bible prošla za staletí mnoha úpravami, ale Korán je stále stejný z doby kdy byl napsán. Nikdo jej nesmí editovat či jakkoliv modernizovat, protože jde o slova Boží. Dá se tedy říci, že většina muslimů v Evropě je zatím bohudíky umírněná, otázkou je co se stane až jich bude v jednotlivých státech Evropy většina. Až vzniknou nové strany a jednoduše jen díky přečíslení demokraticky získají většinu ve volbách? Jaké zákony pak začnou prosazovat? A abychom si tuhle destrukci urychlili, sami odstraňujeme na vánoce ozdobené stromky ze supermarketů, to abychom někoho, komu jsme poskytli přístřeší a jídlo ve své vlastní zemi neuráželi, ve školních jídelnách se mnohde na západ od nás nepodává vepřové (vždyť bratwurst, eintopf s párkem nebo schnitzel z prasátka byl v Německu vždycky tfuj že?), umožňujeme koupat se nově příchozím v burkinách, staví se další a další mešity a mohl bych pokračovat. A protože se nám tu žije takto multikulti pohromadě  bezva, tak na významnější události jako jsou třeba vánoční trhy navezeme na náměstí jen pro sichr betonové zátarasy aby je pokud možno neprorazil magor s ukradeným kamiónem chtějící přejet co nejvíce nevinných lidí... Že je to nutné dělat až posledních dvacet let? No to je právě ta rozmanitost a obohacení o ty africké a blízkovýchodní speciality co tu chudáci naši pradědové neměli! Tenhle film mi hodně připomněl seriál Chalífát a musím se přiznat, že jsem jen těžko hledal sympatie k hlavním hrdinům. Snad jen k nebohé matce obou synů. Ona byla typickým symbolem podařené integrace těch tehdy nově příchozích. Jenže pak se něco podělalo, umožnily se stavby mešit (bohatě dotované penězi Saúdů), nerespektování místních tradic a začala radikalizace a indoktrinace mladých. A právě těmi militantními.  Jestli si někdo myslí, že rozprášením hlavních sil ISIL tohle skončilo, tak se plete. Pro mne to byla jen ukázka toho tlaku co se v tom evropském papíňáku odehrává a to nemluvím o těch všech dalších co každý den připlouvají na nafukovačkách se statusem ,,uprchlíků před válkou'' ač v jejich zemi žádná válka není. Na Lampeduse by o tom mohli vyprávět celé dny. Většina z nich jsou opět muslimové. A mudrce v Europarlamentu nenapadá nic lepšího než je k tomu všemu a nogo zónám v evropských metropolích všude pěkně rovnoměrně romístit do všech států EU. Mezi nás. Vždyť potřebují naši pomoc, mají právo se mít jak my. Herecké výkony ve filmu byly vynikající i celý ten příběh byť se mi konec a ta závěrečná mise tam zdála krapet přitažená za vlasy. Už jen to setkávání hrdinů se tam ve válce na stejných místech se stejnými lidmi... Ta válka tam probíhala na obrovském území...  Zajímavá byla i ta koncepce vyprávění, kdy do filmu vrzli zpívané pasáže podobně jako to známe z indických filmů. První song mne docela rušil, ale pak musím uznat, po přijetí způsobu takovéhoto vyprávění, že to bylo velmi zajímavé včetně té závěrečné písně. Tohle byl hodně zajímavý film, s hezkou hudbou, který tak trochu ukázal jak to asi chodilo uvnitř ISIL poté, co se tam zblblí muslimští rekruti z Evropy hlásili hledajíc zemi zaslíbenou. Dávám za 4 korálky a děkuji přítelovi Gogovi76, že mne na tento snímek upozornil. * * * * () (menej) (viac)

pornogrind

Tož to bylo slušný pokoukáníčko. O filmu toho asi moc napsat nejde. To se musí vidět. Snad jen upozorním. Nečekejte moc akce. I přesto však film nenudí. Mínusem pro mě byly snad jen raperský vsuvky(viz. rapový epilog). ()

Arsenal83

Keď sa pri vás ocitne minimálne mesiac neoholený opálenejší mladík a niečo nezrozumiteľné si mrmle popod nos, netreba mať hneď predsudky, že ide o nejakého saláfistu s formulkami z Koránu, ono to môže byť v skutočnosti belgický rapper, ktorý práve dáva ďalšiu údernú slohu. Alebo aj nie. Niekedy zdanie a predsudok neklame a ten chlapec môže mať výbušnejšiu povahu spôsobenú zvláštne ustrojeným cvičiacim pásom s obsahom klincov a nejakých malých trhavín. A keď má vestu, vedzte, že nejde skočiť padákom, nech sa už usmieva, koľko sa usmieva. Pretože síce obutý v značkových teniskách s nenápadným nápisom allah akbar vám tento západnými hovnotami poškodený mladík stále bude hovoriť, že nevercov treba poslať do ohnivého jazera, lebo najlepšia krajina je aj tak Maroko, odkiaľ ušiel, keďže tam mohol len preťahovať kozy a tie neboli feminálneho, ale žiaľ animálneho charakteru. Film je zhruba o takýchto ľuďoch, veľmi pomýlených, ktorí ľahko prepadnú zvrátenej propagande a vymývaniu mozgov. A ten proces má naozaj kruté parametre. ()

Chrustyn

Viditelně hodně osobní projekt, který diváckou formou dokáže velice poutavě přiblížit pohled na ISIS a na to, že ne každý vousatý islamista má na sobě výbušný pás dobrovolně. I přes téma, které je viditelné spíše v artovějším pojetí je Rebel přímočarým thrillerem kde nechybí velice slušná akce i pochyby hlavního hrdiny, jeho vzdor a dokonce i náznak lásky, která samozřejmě nebude jednoduchá. Bohužel režijní duo mělo tendence pojmout hodně témat a minimálně dění poslední třetiny vypadá jak dva různé filmy a celkově je zde dost na sílu stejně jako poutavá ale z děje vytrhávající hudební čísla. Rebel by možná lépe fungoval jako minisérie, kde by se vše načrtnuté, mohlo důkladněji rozepsat a převyprávět. ()

TheEvilTwin

NESKUTEČNÉ!!!  Tenhle film se nedá popsat, ten se musí vidět. Jsou filmy, nad kterými se zasmějete a jsou filmy, nad kterými jásáte, ale tohle je úplně z jiného soudku a jde o čisté dvouhodinové neutichající peklo poukazující na reálné události a rekrutování ISIS členů z řad prostých lidí v zemích jako je Francie či Belgie. A že teda má co ukázat – je zde totiž úplně všechno. Film se zaměřuje na jednoho z bratrů, kterého v Sýrii pod nátlakem zrekrutuje ISIS a mu nezbývá nic jiného než se k nim přidat. Snímek naprosto precizně vykresluje pocity nuceně rekrutovaných členů, kteří to zkrátka musejí hrát na obě strany, popisuje hierarchii v jejich společnosti a naprostou bezbrannost pouhých pěšáků. Vizuál je nekompromisní a všechny akce a útoky islamského státu filmuje doslova živě, jak kdyby tam divák sám byl a lítal po bojišti s nimi, za což teda klobouk dolů, jelikož tohle zkrátka netuším, jak se podařilo natočit tak přesvědčivě, syrově a brutálně. Stejně šílené je ukázání „rekruterů“ ve velkých světových městech, kteří vtahují malé děti do jejich sítě a pod záminkou „ráje“ je lákají do ISIS, kde 12letí až záhy zjistí, že z nich mají být mladí vojáci. Herecky přesvědčivý skvost, vizuálně bez chyby a abych nezapomněl, tak hudební podkres je fantastický, zejména pak „rapové artové klipy“ zakomponované do filmu jsou teda hodně next level vychytávky, které jen přidávají na gradaci a celkovému vyznění filmu. Za poslední roky za mě největší teror z podobné tématiky a neskutečně dusný snímek, který rejžové natočili úplně bez zábran a bez přikrášlování kolem, prostě jen čiré zlo a zákony přírody, kde se sekají hlavy na denním pořádku. Doteď nechápu, jak jména, která stojí za běžnými snímky, mezi kterými jsou např. Mizerové Navždy (2020), mohli vytvořit takové umělecké dílo, na které se žádné žánrové snímky nechytají a i Chalifát (2020) proti němu působí jako dětská komedie. Tohle si dám rozhodně znova. ()

Othello

No vida, muzikál o Islámském státě v mém letošním bingu nebyl. Rebel je pro mě elusivní kombinací fakt špatných tvůrčích rozhodnutí, které jsou ale zpracovány s obdivuhodným úsilím a s nemalými, viditelnými produkčními kvalitami. Bollywoodská metoda "co tě tísní, řekni písní" aplikovaná na traumatickou story rozpadající se rodiny v důsledku vábení zákonně zlých teroristů z ISIS je originální do takové míry až je spíš komická. Nicméně samotné choreografie videoklipových sekvencí jsou na druhou stranu naprosto prvotřídní a s hromadou divokých vizuálních nápadů. Přitom pokud jsem se při nich cítil místy jak u Climaxu, tak špinavé scény válečného chaosu s minimum střihy zase dávaly vzpomenout na intenzitu Children of Men. Dohromady to imo nefunguje vůbec, ale přitom to působí natolik bizarně, že jeden musí obdivovat, jak se to podařilo dotáhnout, zdánlivě s minimálními kompromisy, až do konce. Upřímně by mě zajímalo, zdali jedna z motivací k tomuto zpracování byla snaha přiblížit se jazyku západoevropské etnické muslimské mládeže, kterou se snaží odradit od radikalizace a zdali to na tu mládež působí pak stejně srandovně jako když Vanilla Ice propagoval svého času hlášku "b kool stay n skool". ()

ledzepfan

Připadalo mi, že když dojde na akci, funguje to jaksi polovičatě (one shot by se měly používat jen tam kde to má smysl, ne z povinnosti, že je to zrovna trendy) a bůhvíproč mě téměř úplně minuly ty hudebně taneční vsuvky (snad jen ta finální měla nějaký katarzní náboj). Krom toho je to ale parádní drama, které umí zatlačit na pilu tak aby to nebylo trapné dojení emocí. Pokud má divák ke vztahu k ISIS nějaké skrytě voyeurské touhy, tak tady si z velké části příjde na své. ()

Aljak

Už samotný popis filmu pôsobil viac než lákavo. A napokon to skutočne stálo za to! Parádny film, ktorý je bohužiaľ zároveň tragickou reflexiou vyčíňania fanatikov z ISIS v Sýrii. Rebelantský frajer Kamal po odchode z Bruselu veľmi rýchlo precitne a pochopí, že jeho útek do Sýrie bol jeden obrovský omyl. Z machra sa následne stáva slušák, ktorý si postupne získal moje sympatie (a to mi bol na začiatku poriadne odporný). Príbeh to bol skutočne silný a emocionálne vypätý. Nielen čo sa týka dejovej línie v Sýrii, ale aj v dejová línia naivného Nassima, ktorého zmanipulujú a dobrovoľne putuje za svojim bratom priamo do pekla ISIS. Natočené to bolo vcelku realisticky, vrátane hereckého obsadenia a všetkých tých scén. Hrozné, že takéto veci sa skutočne diali a ISIS zničilo životy nesmierne veľa ľuďom - nielen v Sýrii, ale aj z naverbovaných "dobrovoľníkov", ktorí prepadli manipulácii verbovačov. Čudujem sa Leile, že si toho hajzlíka kdesi nepočkala so zbraňou v ruke (samozrejme, bez dôkazov by jej predsa nič nemohli, či?). 5* ()

C0r0ner

Nevidět Požáry a Chalífát, hodnotil bych výš, takhle mi přišlo, že jsem spoustu toho, co se odehrávalo, už někde viděl, takže mě to kdovíjak nebavilo. Když ale došlo na akci, byla výživná, takže si tři hvězdičky tenhle film zaslouží. 55% ()

borec999

"Film Rebel je naša Čata" Môže byť. Režiséri Bad Boys 3 natočili príbeh, ktorý je pre nich veľmi osobný a na filme to bolo cítiť. Máme tu 2 príbehové roviny: jedna priamo z občianskej vojny v Sýrii, druhá z Belgicka o verbovaní mladých chlapcov do ISIS. Obe sú dobre prepojené a zaujímavé, vojnové scény z frontu ukazujú vierohodne realitu a peklo akým je vojna, sú nepríjemné, parádne natočené a majú drive. Postavy sú dostatočne vykreslené, emócie fungujú, herci aj keď sú neznámi tiež v pohode. Keby režiséri upustili od rapových a pár muzikálových medziscén, ktoré sa mi do podobného príbehu vôbec nehodili (vraj sú vo filme ako provokácia pre ISIS, ktoré zakazuje spev), možno by som išiel aj na plný počet, pretože toto bol naozaj poctivý vojnový triler. 80% ()

MajkHany

Velmi, velmi, velmi autentický film, který si na nic nehraje, klasická brutální Francie, kterou jsem si pro svoji věrohodnost zamiloval, zatímco ty americké roztřepané kamery, aby náhodou nešlo vidět nějaké to "bebi", už se mi vzdalují jako rohlíky po šesté večerní v Albertu. Nedoporučuji majitelům dětí do desíti let, pravděpodobně by jste vrhli již po půl hodince filmu, páč plyn a elektřina má v Sýrii poněkud jiného využití, než je u nás jenom složenka ve schránce s nesedícím vyúčtováním. ()