Velká premiéra

• Česko Šnajdr (pracovný názov) (viac)

Pro herce Šnajdra (Pavel Šimčík) je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček). Šnajdr raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová). Oba totiž milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), což Šnajdra oslní. Kariérista Grunt (Miroslav Krobot), který šéfuje divadlu, doufá, že představení bude událostí sezóny. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry. (Falcon)

jefff

Jak mám Krobota rád jako divadelního režiséra a herce, tak jeho filmové režii nerozumím. Nechápu, co chtěl filmem říct. A hlavně nechápu, proč vidí v Šimčíkovi nedoceněného herce. Ještě před filmem jsem ho z Dejvického sboru měl rád nejméně, po Velké premiéře vím, že jako herec mi strašně nesedí. Nejen, že mi byl nesympatický jako postava, herecky dle mého tápal a ve scénách, které na něm stály mě rozhodně nepřesvědčil. Melíšková nebo sám Krobot strhávali pozornost a dokonce i Pazderková mě svým civilním projevem překvapila. Film má pár zábavných scén, ale jeho sdělení mi bylo ukryto a celkově je to takové plácání odnikud nikam. ()

bloom

Tak tohle se bohužel úplně nepovedlo a některé důvody shrnula trefně ve své recenzi Mirka Spáčilová (překvapivě, ha ha). Hrdinové filmu mají být legračně podivní, ale všichni působí spíš podivně nesympaticky. Hlavní postava Šnajdra je svou snahou o originalitu za každou cenu zralý na ránu a upřímně se Pavlu Šimčíkovi moc nepodařilo obhájit, proč mu scénáristé psali hlavní roli na tělo. Iva Janžurová zahraje přesvědčivě i nohu u židle, příjemně překvapila civilní Iva Pazderková a Ivana Plíhalová. Pár vtipných momentů obstará především Miroslav Krobot (herec) se svým kamerovým systémem. Premiéra ve Varech velká byla, film ale nikoliv. [KVIFF 2022] ()

Prubner

Proč u nás vznikají takové bláboly, jako je Velká premiéra ? Ne, vážně, proč ? Naprosto zbytečný stupidní film, o němž nevím, co si o něm mám myslet a co si z něj mám odnést. Nejhorší Krobotův filmový počin a to ani ty předchozí nebyly žádné zázraky. Pavel Šimčík potvrzuje, že není hercem pro hlavní role (pokud je vůbec hercem) a Iva Janžurová se v roli viditelně necítí. Klady ? Snad moje milovaná Olomouc, ale to není zásluha tvůrců. ()

Alden_Larson

Je to zvláštní film, ale líbí se mi. Děj má něco do sebe a jeho protagonista mi přišel upřímně zajímavý, navíc měl hezkou dynamiku se svojí babičkou. Ostatní postavy už nebyly až tak zajímavé, ale i tak se na ně dalo dívat. Film má taky celkem dobrý smysl pro humor, je to takový ten suchý humor a ten já mám nejradši. Herecké výkony byly většinou dobré, v některých scénách mi ale přišly trochu slabé. Prezentace nebyla špatná, ale bylo tam hrozně moc nevhodných ručních záběrů. Hudba byla ale moc dobrá, náramně se hodila. 6/10 ()

Miki68

Nepochopil jsem, proč vůbec byl ten film natočen. Příběh slabý, zápletka chabá, jednání postav hloupé, poetika nulová. Nebyl jsem schopen se identifikovat ani s jednou postavou, titulní postava nebyla vůbec sympatická, vedlejší postavy přehrávaly a ten konec...darmo mluvit. Dvě hvězdičky dávám jen za přijatelnou stopáž, slušnou hudbu i kameru a kozy Jenovéfy Bokové. ()

• Babička (Iva Janžurová) má Tourettův syndrom. Tourettův syndrom patří mezi vrozená neuropsychiatrická onemocnění. Jeho typickým projevem jsou pohybové a zvukové tiky, které se poprvé projevují již v dětství nebo v průběhu dospívání. Onemocnění je často spojené také s přidruženými poruchami chování, jako je například hyperaktivita, obsedantně kompulzivní porucha nebo sebepoškozování. (sator)
  • Televizní premiéru na stanici ČT1 si nenechalo ujít přes 600 tisíc diváků starších 15 let, s podílem sledovanosti 18,01 % se jednalo o nejsledovanější večerní pořad po 20:00. (rublik05)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Olomouci. (dyfur)

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (viac)

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa