Hodina nejistoty

• USA The Desperate Hour (viac)

Amy Carrová se při ranním běhu snaží uniknout každodenní realitě. Za rozbřesku ji obklopuje jen otevřená venkovská krajina. Všude je ticho a klid, dokud ji nezastaví osudové zazvonění mobilního telefonu. Následuje nepřetržitý sled událostí, kdy se jí před očima hroutí celý svět. Dozvídá se, že ve škole jejího syna je právě přítomen střelec. Zoufalá matka dělá, co může, aby ochránila svého syna a vzala věci do vlastních rukou, přestože je na míle daleko od domova. Díky své zarputilosti se dostane do přímého kontaktu se střelcem a poskytne mu potřebné informace ještě předtím, než do školy dorazí policie. (HBO Max)

Anderton

Zaujímavý koncept, kedy z akcie v škole nevidíme (skoro) vôbec nič, respektíve iba zopár fragmentov prostredníctvom mobilu. V rámci filmov o streľbe na amerických stredných školách tak ide o novinku, trochu pripomínajúcu napríklad Searching (informácie iba cez technológie), alebo Locke (jedna postava celý film telefonuje) ale predsa len menej atraktívnu. Ono pobehovanie po lese a príjazd na miesto činu nedokáže nikdy naplno strhnúť, ale pri tak krátkej stopáži je výsledok uspokojujúci. ()

netahlo odpad!

Ty kravo tak tohle ne. Moderni americka maminka (rozumej pica) prvnich cca 20 minut klopyta (o behu se v jejim pripade nedalo mluvit) lesem a  za prvnich pet minut pritom telefonuje s vice lidma nez ja za poslednich deset let. Rikam si, ze by se asi pomalu mohlo zacit neco dit. Ale ono hovno. Tak to posunu o dalsi pul hodinu dopredu, protoze na to nemam zaludek, a hle - maminka se stale potaci v lese a telefonuje! Cili nasleduje jedina normalni reakce a tou je urychlene odstraneni tohodle blabolu do kose. Nechapu lidi, co tohle dokoukali az do konce. To uz musi bejt clovek fakt v prdeli ... ()

bourec

Podptrůměrný. Tak to je přesná charakteristika tohodle zcela nefunkčního filmu. A Naomi jako matka. Moc nepřemýšlela. Zavolá v dramatický sItuaci synovi zpět na mobil, aniž by promyslela, že ho může ohrozit. Pak volá dokonce člověku ( únosci) na mobil, aniž by domyslela, co tim může odstartovat. Fakt jen stěží sledovatelný. Ještě že to netrvalo tři hodiny. Slavnej rejža, slavná herka, a takový nic. 30%. ()

Djoker

Pozor covid! Některé filmy si svým námětem přímo říkají o natočení během pandemie. Tady jedna mamina hodinu pobíhá po lese a telefonuje, takže se to celkem nabízelo. Výsledek naštěstí není tak tragický, jak by se na první pohled mohlo zdát. Watts je ve formě a dokáže udržet zájem o vývoj událostí, i když se nenašla odvaha tnout do živého. ()

Morholt

To běžela snad z Kanady, ne? Já jsem teda Naomi Watts ochoten odpustit cokoliv a i v budoucnu se podívám na cokoliv, co natočí, ale asi by se přeci jenom měla lépe vybírat role. Dívat se na ní, jak klopýtá lesem a střídavě mění bolestivý a hysterický výraz, bylo občas k uzoufání. Asi nejsvětlejší chvilka přišla po půl hodině při rozhovoru s policistou a téhle linie se měl film držet, ale pak šlo zase všechno do kytek. K těmhle one man show resp. one woman show to chce dobrý scénář a ten tady nebyl. 15% ()

• Keď bol film uvádzaný na filmovom festivale v Toronte v roku 2021, mal ešte oficiálny názov "Lakewood". Až pri prechode do britskej distribúcie dostal názov The Desperate Hour. (Arsenal83)
  • Film bol natočený v North Bay, Ontario (Kanada) v roku 2020. (Arsenal83)