Nespoutaní

Link žije v přívěsu na východním pobřeží se svým násilnickým otcem a mladším nevlastním bratrem Travisem. Když zjistí, že jeho matka z indiánského kmene Mikmaků možná stále žije, vzplane v něm naděje na lepší život a touha utéct spolu s Travisem. Na cestě potkají Pasmay, tanečnici powwow, kterou Link velmi přitahuje. Chlapci cestují po Mi'kma'ki a Link nachází spřízněné duše, ztracenou identitu i lásku v zemi, kam patří. (Cinemax)

Dawe2 odpad!

Multi kulti, gay, querr. Co na tom, že je to téměř o ničem a nuda k uzoufání, hlavně že jsou kvóty splněné. Celý film hledá mámu, co ho opustila a na konci ... Navíc kus řeči v indiánštině nepřeložený a nepochopitelný. Popis filmu od Cinemaxu opět naprosto záměrně lže! Pasmay není tanečnice, ale tanečník. Čímž film rázem spadá do úplně jiné kategorie. Pro multi kulti gaye možná dobré, za mě je to na odpad. ()

petrsv

Po nějakém čase konečně pořádný film, žádné ufňukané drama, pohádka o princích nebo intriky jak v... Spojení úniku z drsného prostředí skrz road-movie do jiného světa se myslím povedlo. Příběh je především o synovi, který hledá mámu. Ostatní dějové linky, jako je sbližování obou kluků, sourozenecký vztah nebo hledání indiánských kořenů, jsou vedlejší, ale nepřehlédnutelné. Povedl se výběr herců, a to od těch hlavních, přes otce, mámu Mary až k té pravé mámě. Kluci i ostatní hrají přirozeně. Vhodně to doplňuje kamera i zvuk. Několik málo chyb (nebo spíš nelogičností) zde sice je, ale jsou nepodstatné. Oceňuju především celkovou přirozenost filmu, není zde žádné protlačování nějakých kvót...světe div se, gayové žijí na celém světě. ()

JASON_X

Předně bych rád uvedl na pravou míru anotaci od nějakého kašpara ze Cinemaxu, který film zjevně neviděl. Pasmay není tanečnice, ale tanečník, čímž film rázem dostává úplně jiné kontury. A tak z nízkorozpočtového alternativního road movie o hledání indiánské identity je rázem road movie o hledání úplně jiné identity, takové té alernativní identity. No nic, trefa vedle, stane se. Ale bylo to aspoň trochu o Indiánech a shledání s indiánskou maminkou bylo dojemné. A všem zklamaným zájemcům o hledání nějakých těch indiánských identit pak doporučuju radši tohle alernativní road movie. ()

jiri.twist

Přesvědčivý film, bez příkras, příběh tvrdý. Uvěřitelný ... i to, jak ty postavy jsou ušmiudlané jsem přes monitor cítil, velmi zdařilé. Ke snímku se ještě vrátím. Překvapilo mě nízké hodnocení na IMDb a ČSFD ... 5989 ()