All My Puny Sorrows

• Kanada Pauvres petits chagrins

Bolestný príbeh dvoch sestier, z ktorých jedna si chce vziať život a druhá sa jej snaží v tom zabrániť. (sochoking)

silentname

Úprimne som čakal, že "All My Puny Sorrows" bude film, ktorý ma posadí na zadok. Ktorý bude pre mňa emocionálnou jazdou. Pretože z traileru to tak na mňa pôsobilo. Že to bude celkom silný príbeh o dvoch sestrách, kde jedna je rozhodnutá ukončiť svoj život. A hoci si vo výsledku myslím, že sme dostali dobrý film s niekoľkými scénkami, ktoré mi ostanú ešte dlho v pamäti, po emocionálnej rovine ma toto až tak výrazne nezasiahlo. Nejako som vnútorne chcel viac vidieť do vzťahu Yoli a Elf a nejako viac vidieť to sesterské puto, ktoré spolu mali. Pretože to by bolo to, čo by vo mne prebudilo tie potrebné receptory, ktoré by film výrazne ocenili. Mnoho dialógov medzi sestrami však vo výsledku ide do prázdna. Pretože Elf sa reálne nechce rozprávať o niečom čo by mohlo priniesť niečo zaujímavé. Nechce sa rozprávať o minulosti, lebo je moc bolestivá a budúcnosť zase žiadnu nevidí. A nechce počúvať o tom, že to čo robí nie je správne. Chce sa rozprávať o neutrálnych veciach, ktoré nič nikam neposúvajú a jediné čo vieme, že chce je ísť do Švajčiarska, kde by mohla legálne podstúpiť eutanáziu. A to rozhodnutie, že chce zomrieť je definitívne. Film ma držal v pozornosti a miestami vedel byť aj celkom vtipný (napríklad tetovanie v závere, alebo diskusia o liste na rozlúčku) no ako som povedal, prial by som si vidieť viac do vnútra našich hrdiniek. Aby sme vedeli aký bol vlastne vzťah s ich otcom, ktorý tiež spáchal samovraždu. Najlepšie scénky si film skutočne vychytí až vo svojich záverečných 20-tich minútach. Všetko čo sa udeje v tom čase je super. To je to, čo som tak nejako vnútorne chcel vidieť. Takže neviem... cítim, že tu bol silný príbeh, ktorý ale nejako ostal kdesi driemať. No aj tak si myslím, že film je dostatočne dobrou drámou, aby ste si ju pozreli aspoň raz. Hodnotenie: B ()

sochoking

Bolestný príbeh dvoch sestier, z ktorých jedna si chce vziať život a druhá sa jej snaží v tom zabrániť. Veľmi silná téma avšak na môj vkus nadmerne ukecaná artovou formou. Vjednom kuse akoby predčítali z nejakej knihy. Normálni ľudia sa takto nebavia. Tá prílišná umeleckosť mi tu prekážala. Dokonca liezla až na nervy. ()