Breaktime

(študentský film)

Mladá dívka Lory dostane díky nejnovější technologii virtuální reality příležitost, zavítat do nejtemnějších koutů svého podvědomí a bojovat proti stínům zapomenuté minulosti. (ČSFD)

honajz2

Vizuál dost slušný, herecké výkony snaživé, zvuk občas hapruje (tz. že hudba a reklama je slyšet víc, než dialogy), ale největší problém asi stejně mám s příběhem, který mohl přijít s něčím rozvitějším a hlavně nějakou pořádnou pointou. Tahle na mě působila dojmem, jako by režisér nevěděl, jak to celé zakončit. A ten pokus o jakousi nostalgickou atmosféru na mě taky nefungoval, ale tak já mám s těmi nostalgickými věcmi odkazující hlavně na osmdesátá a devadesátá léta minulého století vždycky problém, takže to do hodnocení moc zahrnovat nebudu. Nicméně mě těší, že se tu zase někdo pokusil o sci-fi - dopadlo to sice průměrně, ale pořád mnohem lepší něco než nic, ne? 3* ()

honajz

Kamera je velmi povedená, barvy, neony, i na Kristínu Svarinskou se dobře kouká, ale to je tak všechno. Úvodní a závěrečné titulky jsou snad delší než samotný film, a jinak příběh je o čem? Nekoukejte se děti v krámě na pumpě na obal VHS nebo her? Nebo vám odejde tatínek? Nebo že je lepší žít ve videohře, než v reálném světě? Celé to navíc působí jako vykrádačka Total Recall, samozřejmě v malinkaté školní produkci a tu úlitbu současným multikulti trendům, kdy Evropanky mají k sobě jako partnery statné černochy, tu si taky tvůrci mohli strčit za klobouk. Jenže když oni asi chtějí být světoví. ()