Jak mi kamarád odjel autobusem

(študentský film)
  • angličtina Lost in Transportation (festivalový názov)
všetky plagáty

Jste dobří kamarádi – a můžete to dokázat? Takové výzvě bude jednoho dne čelit v taxíku dvojice mladíků pod dohledem výstředního psychopata. (Zlín Film Festival)

honajz2

Na české poměry slušná práce. Není to sice dokonalé, ale natočené je to slušně, zahrané taktéž, má to solidně a napínavě vedenou atmosféru a i když se na scénáři určitě ještě dalo zapracovat a závěr mohl být přeci jen krapet silnější, povedené to bylo. Slabé 4* ()

honajz

Jako vždy u českých filmů mi vadí špatný zvuk a šumlování herců, pokud jde o příběh, jsou tam jisté drobné nelogičnosti, ale jinak je to solidně vystavěné (mladý Spielberg podobně natočil Duel), napínavé, stopáž tak akorát a hodně dobře zahrané (Jankovský /psychopat/ dokonce umí i zřetelně vyslovovat :-)). Kamera, barvy, světlo, střih taky na velmi slušné úrovni. Jen už ty písničky ze 60. - 70. let pod závěrečnými titulky různých hororů a thrillerů mi přijdou krapet jako klišé, ale jak fakt, že sem se to docela hodilo. Jinak bych k žńarům přidal mysteriozní, protože je řekl bych zcela evidentní, že psychopat není jen tak obyčejný psychopat. ()

PoprockCZ

Hezky natočeno, cením hru s žánrem, nicméně grading byl za mě příliš agresivní. Scénář má také své mouchy, zejména pointa se zbraní: Jak je možné, že byl kamarád postřelen? ()