Zíza

Sympatický Abe Hiroši se vrací v roli nevybíravého, ale dobrosrdečného právníka Sakuragiho. Opět dostává na starost partu děcek, kterým nejenže pomáhá se dostat na nejprestižnější vysokou v Japonsku, ale také s jejich osobním životem – neb potřebujete vyrovnaného studenta, aby dokázal udělat náročné zkoušky, no ne?! Musím se přiznat, že se mi tahle série líbila o chlup více než předchozí. Velmi dobře zvládnuté charaktery nejen studentů, ale i učitelů a záporáků. Ačkoliv to občas sklouzne do výrazových extrémů, tak to nevadí, protože seriál baví. Je vtipný, napínavý, dramatický, dojemný i pohodový. Jasně, drží se v tradičních zajetých kolejích „co student, to problém, tak ho musíme v jednom díle vyřešit a pak pohoda pokračujeme k dalšímu“. Ale tady to bylo takové pěkné, nenudila jsem se, naopak jsem chtěla vidět další a další díly. Proč? Je to vždy na díl dobře vyvážené – problémy žáků X problémy dospělých X oddechové chvilky X soustředění na učení (dostáváme reálné a logické tipy, jak se dobře připravit na zkoušky). Upřímně ani není nutné vidět předchozí sérii, i bez znalosti si to užijete, akorát prostě nebudete tak nadšení, když se tam mihnout předchozí žáci, to je jediná nevýhoda. Po dlouhé zase takový ten klasický středoškolský příběh, který vás nabije a říkáte si, že chcete zase na střední, abyste se mohli snažit. ()