Česko hledá premiéra: Velká předvolební debata

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický
Česko, 2021, 155 min

Účinkujú:

Petr Suchoň (moderátor), Andrej Babiš, Tomio Okamura

První velký souboj šéfů politických stran, hnutí a koalic před volbami za účasti diváků. (TV Prima)

hippyman

Ve srovnání se Superdebatou ČT v některých ohledech zajímavější, živější, ovšem kapala z toho komerce a snaha o senzaci. Méně je někdy více. ()

honajz

Ocenil bych míň otázek (vždyť si mohli udělat seznam třeba jen pěti pro voliče nejdůležitějších témat, třeba rodina, potraviny, euro apod.) a daleko víc času pro hosty, od nichž bych chtěl slyšet podrobnější názory. Třicet sekund - kurnik, copak je to reklama? Ty mají třicet sekund. A diváci byli jako fanoušci na fotbale, udělal bych to bez nich. Celé to byl zcela promarněný potenciál a zbytečný formát. - EDIT: Po tom, co jsem viděl superdebatu na ČT, musím zvednout hodnocení. ()

fabecc1222

Na tento typ diskuzí lze nahlížet ze dvou stran. Když to vezmeme z pohledu televizního, tak tu máme ze strany Primy poměrně nezvládnutný koncept, kdy 30 vteřin prostě nedává možnost prosazení jakéhokoliv pořádného programu či jen názoru. Dále diváci... Předem připravené otázky od straníků prostě jasně povedou danou otázku tendenčně takovým způsobem, aby seděla nejvíce dané straně, za kterou se ptá... K tomu se přidá pár komparzových diváků, s notičkami o tom, jak reagovat na jednotlivé aktéry... A teď ta druhá strana, samotní aktéři. Za mě osobně napřed říkám, že již v době diskuze jsem byl rozhodnut volit jiný subjekt, než které zde zastupovali jednotliví aktéři. A i kdybych rozhodnut nebyl, ta na základě této diskuze se rozhodně nerozhodnu, potažmo bych se tak maximálně rozhodl nejít k volbám. ()

Likan7

Jako zábavná extráda dobrý, na poměry Primy vlastně hodně dobrý, i tak mam raději Partii. Pokud nebyl čas, měla být debata ještě delší, ale tyhle 30 sekundové odpovědi byly sice zábavné sledovat, ale vlastně o ničem. ()

rublik05

Prima mile překvapila, že ten přerod na CNN nebyl vůbec špatný nápad, politické debaty jim jdou pěkně od ruky, dokonce líp než na naší slavné České televizi. Debata Česko hledá premiéra byla oproti superdebatě na ČT mnohem zajímavější, avšak přítomnost živého publika z mého pohledu nebyl úplně ideální nápad, jelikož mě neustálé pokřikování nevychovaných jedinců velmi rušilo, nehledě na fakt, že dotazy diváků občas pokládali členové určité strany, což nepůsobilo zrovna věrohodně a nezaujatě. Co se týká samotných účastníků, tak ti působili jako rozhádané báby na tržnici, přišli si tam akorát navzájem poměřovat pindíky, napadat se a urážet, o programu jednotlivých stran se divák prakticky nic nedozví, názory lídrů díky rychlému stylu odpovídání a velkému množství témat patrně nikomu nic neřeknou. Jako voliče by mě tato debata rozhodně nepřesvědčila, dle výkonu zúčastněných bych se rozhodl akorát tak k volbám raději nejít. Nicméně musím pochválit moderátory, kteří působili neutrálně, nezaujatě a málokdy skákali do řeči, a to se v dnešní době rozhodně cení. 2/10. ()