South of Heaven

• USA Till Death (pracovný názov)

Lacike

Prvá polovica v ktorej sa buduje celá zápletka je super. Síce to má pomalé tempo, ale popri tej tragickej situácie ohľadom ústredného zamilovaného páru, ktorý si vychutnáva chvíle šťastia, sa pomaly buduje zázemie pre ešte nepríjemnejšie okamihy, ktoré ich čakajú. Lenže akonáhle sa v polovici filmu dostavia na scénu komickí mafiáni jak z nejakého iného filmu, tak sa to zlomí a všetko to skvele vybudované napätie sa spláchne do hajzla. Nezachráni to ani pár brutálnejších scén. Jeden nepravdepodobný trapas strieda druhý až do akože osudového záveru, ktorý mi bol už úplne ukradnutý. Takte totálne pokaziť tak dobre rozbehnutý film sa nevidí. Ale pochvalu si zaslúži aspoň ústredné duo. Komediant Jason Sudeikis je celkom uveriteľný drsniak a Evangeline Lilly dokonale stvárnila ženu pre ktorú by ktorýkoľvek chlap urobil čokoľvek. 5/10. ()

Corpsegrinder

Problémem tohohle filmu je naprosto nestabilní tón. Někdo se hrozně moc snažil kopírovat Tarantina, v jedný scéně dokonce kompletně vykradli True Romance, a tak tu máme cosi mezi (nudným) konverzačním dramatem a kriminálkou kde je to občas narušený nemístnou brutalitou která byla jak z uplně jinýho filmu, a samozřejmě nesmí chybět komediální vložka ve formě pasáže s fakujícím negřím dítětem. Děj se po 30 minutách rozpadne a nedává smysl a finále je výsměch všem co to vydrželi až tam. K tomu si připočtěte lacinou ruční kameru a ošklivě vypadající sety. Potenciál by to mělo, ale pod lepším režisérem. ()