Hypnotic

• Veľká Británia Hypnotic

Jenn cítí, že se v osobním ani profesním životě nikam neposouvá. Pomoc hledá u tajemného hypnoterapeuta, jenže rychle zjistí, že je její mysl zatažená do nebezpečné hry. (Netflix)

BOURQUE

Príbeh bez skutočných prekvapení a nečakaných zvratov. Nie príliš originálny scenár, interpretovaný na úrovni TV filmu. K tomu ešte postavy, ktoré nemajú čo ponúknuť a ani herci/herečky nedokážu do nich vložiť väčší „život“. Jeden z podpriemerných záležitostí Netflixu, ktorá sa márne snaží kombinovať prvky thrilleru a hororu. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

darkrobyk

Příjemný thriller se sympatickou Kate Siegelovou (Jenn) má pomalejší (ale ne nudný) rozjezd. Jakmile se příběh zlomí a Jenn jde o život, napětí se stupňuje až k finále. Ohrožení v autě, zabiják s nožem v bytě a plnící se sen maniaka. Hodnocení odpovídá to na IMDb, ne zdejší mizerné, protože tak špatný tenhle psychothriller rozhodně není. ()

kingik

Herečka Kate Siegel pomyslně hypnotizuje pánský poklopec. A tento nenápadný tah je největší devizou. Námět je poměrně neotřelý. Jistý hypnoterapeut se specializuje výhradně na dámskou klientelu, na které praktikuje hypnotické stavy. Jednou z nich je i pohledná Jennifer, ústřední hrdinka, na níž aplikuje svoji podstatně zesílenou hypnoterapii a která se pro něj stane posedlostí. Zásadním problémem filmu je, že pracuje s reálnými prvky a aplikace hororových prvků působí triviálně. V jistém ohledu mu i škodí. Sugesce fobií pacientek, jejímž prostřednictvím je likviduje, je naprosto směšná. Tímto trapným způsobem sprovodí dvě ženy, jedna trpí klaustrofobií (jedná se úvodní sekvenci filmu), druhá arachnofobií. Oproti tomu nápad s šílenou pacientkou, která si trhá vlasy, je později v jedné sekvenci využit skvěle hororově. Takových nervy drásajících momentů má film ale poskrovnu. V roli terapeuta se představí Jason O´Mara a je potřeba si na něj zvyknout. Nemá přílišné charisma a enigmatický rozměr, který film touží vyvolat, už vůbec ne. Takže veškeré hraní bylo na bedrech Kate Siegel, která je perfektní a naprosto svou účastí převyšuje ráz filmu. Dost se divím, že na svoji další hlavní roli ve filmu čekala pět let. Hlavní filmovou rolí se naposledy blýskla v thrilleru Hush. Film se urputně snaží být neprůhledný. Nemusím snad ani zdůrazňovat, že je naprosto zřejmé, jakým směrem se bude ubírat. Terapeut hypnózu zneužívá ke svým záludným plánům, snaží se manévrovat se svojí nejatraktivnější pacientkou, vymývat jí mozek, ta mu vzdoruje až do finále, kdy se konečně odhalí pravý důvod jeho konání. A rozhodně se nejedná o nikterak originální objasnění. Scenárista Richard D´Ovidio v minulosti psal scénáře, které se vesměs dočkaly přijatelné realizace. I tento film je z hlediska režijní realizace snesitelný, Matt Angel a Suzanne Coote se rozhodli po letech tvůrčí odmlky pokračovat ve spolupráci, jejich debut  The Open House si našel cestu k hororovým příznivcům. Film produkoval Netflix a má víceméně televizní syžet. Nechybělo mnoho a jeho místo patřilo víkendovým thrillerům na Prima Love. Méně ohraný námět, porce snaživých režijních postupů a zapamatovatelná herečka v titulní roli, to jsou ty nejpodstatnější důvody ke zhlédnutí. 6/10 ()

Morholt

Pokud se jedná o Kate Siegel, tak nemám problém. Jednak mám pro ní slabost a druhak tahle Flanaganova dvorní herečka umí hrát. Jen by si asi měla lépe vybírat. Hypnotic je naivní, hloupý a předvídatelný thriller, který v sobě míchá snad všechna klišé filmů, ve kterých hraje hypnóza hlavní roli. Tvůrcům budiž přiznáno ke cti, že hlavní hrdinka celkem záhy přišla na to, kdo je za její stavy zodpovědný a nechovala se jako tupá nána až do konce. Ale to je vedle již zmíněné Kate jedna z mála dobrých věcí, které o filmu můžu říct. Snad ještě to, že jsem se v cca poslední třetině úplně nenudil. Ale to vše je pořád sakra málo. 40% ()

iXtr3m3

Ľahkonadpriemerný triler, ktorý svoje nedokonalosti a fantasmagórie okolo využitia/zneužitia hypnózy inteligentne resp. rozumne zastiera myšlienkou a spojitosťami s programom MKULTRA. Obsadenie ušlo až na hlavnú herečku, ktorá bola menej sympatická ako samotný záporák. Jednohubka s krátkou stopážou, ktorá si je vedomá, že je to jednohubka a nehanbí sa za to. Remeselne na úrovni, takže si viem predstaviť, že pri miniatúrnom rozpočte to bol malý hit. ()