Stín samoty

• Španielsko La bestia (viac)

Rodinu žijící v 19. století na samotě navštíví zlá bytost, která se živí strachem. Podaří se malému Diegovi zachránit matku před netvorem a před ní samotnou? (Netflix)

*CARNIFEX*

Vôbec nie tak márne, ako som sa pôvodne domnieval. Samota a tma robia svoje, pričom monštrum v náznakoch v mnohých prípadoch dokáže snímok obohatiť viac, akoby malo byť non-stop na scéne. Aby sme sa chápali, toto rozhodne nie je to žiadna pecka (!), pohybujeme sa na kvalitatívne priemernej úrovni snímku, ktorý mnohých divákov odradí pomalosťou či nie príliš výraznými hororo vsuvkami, no ako vyslovená tragédia mi to teda neprišlo. Psychologická stránka ako taká dokáže urobiť svoje. Matka prepnutá, všade vidí nepriateľa, syn tiež nie je úplne v pohode, pričom vplyv chorobomyseľnej osoby na chorobomyseľnú osobu robí taktiež svoje. Ja dám tri, lebo dve mi prídu fakt akosi málo na snímok, ktorý rozhodne z pohľadu spracovania amatérsky nepôsobí .. ()

BOURQUE

Horor zo Španielska s minimalistickými prostriedkami. Ten však viac straší zachytením mentálneho rozkladu matky hlavnej postavy, ako nejakými efektmi, prípadne tým, že ich domov je uprostred ničoho. Z hľadiska hereckých perfromancov je tu dobrá chémia medzi mladým Asier Flores a skúsenou Inma Cuesta. Príbeh má niekoľko nie príliš vypracovaných častí a i ten záver nie je úplne korektný (čo sa nakoniec stane s malým Diegom, kam ide ?). Tretia hviezda na režisérsky debut D. Casademunta putuje I. Cuestovej. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

zsn

Mazec co si ta děcka musela kdysi vytrpět, ať už v souvislosti s lidovým folklórem, halucinacemi z izolace, či vůbec dospíváním. Ony vlastně dětství ani neměly. Dnes si představte 8-10 leté dítě se zbraní v ruce. Dřív byly alespoň vedeny k píli a k přežití, zabít, vykuchat, upéct, nakrmit rodinu, postarat se o slabší rodiče, dnes by s tím akorát tak z legrace vystřílely půlku školy. A přesně jak říká domino85 - zde hodnotí jen milovníci Marvel sraček. Aneb když děti mají právo na názor a pokud nevidí 2 hod akci, auto honičky nebo tunu krve, proklamované herce, roboty a technické novoty, je film odpadem. Každému bych přála zkusit si tuhle dobu, byly byste posraní až za ušima a rázem by vám na postrašení stačil běžný den a hlavně noc tam někde v pustině. To předčasně dospět, protože nemáš volbu, to je skutečný horor a u filmového chlapce - mamánka, to v závěru vidíte nejlíp. Každý jednou můžeme dojít fáze, kdy budeme děsit sami sebe. Samota je nepřízní osudu. ()

Enšpígl

On už ten nápad, koupit nějakou samotu v bažině je vrchol degenství, ale ok alespoň byla atmoška, leč jen do té doby, dokud se tvůrci nerozhodli zhasnout a ukázat nám film v překrásné 4k tmě. Jako to byla uplná jiná tma než HD tma. Jako já chápu, že zdražujou energie a všude se musí šetřit, ale tak hnát do takových extremů snad není třeba ne ? No Inma Cuesta je docela hezký holka, tedy dokud šel ještě tvůrcům proud a já na ní viděl, tak tu jednu dám. ()

M.i.k.e

hodně pomalu plynoucí drama (horor to fakt není),které se sice hodně snaží o budování psycho atmosféry,ale vůbec mu to nevychází.I přes lehce televizní výpravu přitom měli tvůrci docela dost prostoru pro to aby vytvořili funkční jednohubku.Bohužel se nepovedlo,ale jelikož sem nic nečekal a ani nic nedostal,budu tomu říkat remíza.Jestli je tu nějaké plus,pak je to kamera,která se snaží seč jí čočky stačí,ale bohužel je to málo...40% ()