Nikdo nevyvázne živý

• Veľká Británia No One Gets Out Alive (viac)
všetky plagáty

Zoufalá Mexičanka bez dokladů se nastěhuje do zchátralého penzionu v Clevelandu. Jenže to, co tam zaslechne a uvidí, ji rozhodně neuklidní. (Netflix)

Gilmour93

Strašidelný casa, hijos de puta bratři majordomové a ve sklepení dentato puta z kamenné krabice. Latino Hellraiser z clevelandského penzionu pro nesvobodné dámy, který odpovědi na otázky ponechává na fantazii jednotlivého soudruha. Výživná poslední dvacetiminutovka se snaží zachránit, co se dá, ale to předcházející tuctové haunted-houseování s podtextem přistěhovaleckého údělu mně nedovolí jít s hodnocením blíž ke stropní vitráži. Kdo mi vysvětlí, jak sotva 50-ti kilová dívka s ošklivě zlomeným kotníkem odtáhne několik pater po schodech 80-ti kilového muže, tomu vyřídím zelenou kartu! ()

verbal

Bojlerový poplach! Divní bratři mají v blešárně divnou krychli s tunelem vedoucím někam do prdele, z něhož úplně na konci vyleze nějaká divná mrdka, připomínající divný humanoidni monstrtrak, a osahává lidem hlavy. Předtím tam nějaká divná ilegálně přimigrovaná cigoška osmdesát minut unyle potmě chodí po chodbách, naráží do stěn a na divné lidi a dělá jakože „lek“, tušíc, že je v blešárně cosi divného, ovšem drží se tam jak hovno košile, což je taky apriori dost divné. Pak divná mrdka vtáhne divné bratry do divné krychle, divná cigoška zavře její divné dveře a začne být nějaká divná. A já se nestačím divit, co za přiblblé divné kokotiny se dneska točí místo hororů. ()

Malarkey

Hrozně zbytečná duchařina. Lákal mě námět, ale celý film jsem si říkal, že tady se námětu chopil nějakej lajdák, kterej plácá jedno pátý přes devátý a kromě lekacích scén vlastně ani pořádně nevíte, co se na plátně děje. Pro diváka docela boj film vůbec dokoukat. ()

LIVINGDEAD odpad!

Asi 76 minut se nic neděje a pak na konci něco vyleze.... Nudné, trapné.... Nechápu to vysoké hodnocení, protože takovou píčovinu se hned tak nevidí. ()

EvilPhoEniX

Nikdo nevyvázne živý, správně ani ti, kteří došli z půlnoční MŠE. Horor, který je zde nechutně podhodnocen a chce to trochu oživení a Phoenixového povzbuzení. Santiago Menghini ukázal, že má talent a co se zdálo jako obyčejná duchařina ( v pár sekvencích atmosférická, pro někoho se určitě najdou i funkční lekačky) se postupně přelomí v light Exploitation !! křížené s Monster Hororem ? Jo tak to nemívám na menu každý den. Monstrum vypadá úchvatně a finální 20 minutovka je příjemně drsná a intenzivní, jak kdyby přiběhl na pomoc Pascal Laughier a chtěl se připomenout se svou pecku Ghostland. Malé, sympatické, nenáročné, pěkně natočené a za parádní finále rád přihodím hvězdu hore. Lehká podobnost i s Rituálem a obětování připomene Aztéckou civilizaci. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 7/10. ()

tron

Adam Nevill je anglický hororový spisovateľ, ktorý zvykne mať pod palcom nielen postavy a dialógy, ale i atmosféru. Jeho Rituál (vyšiel aj v ČR) je v prvej polovici absolútne geniálny lesný horor, ktorému perfektné renomé bohužiaľ kazí záver, ktorý je ako nielen z úplne inej knihy, ale skôr ako rovno zo zlého sna. Filmový Rituál bol vyrovnanejší, keďže použil úplne inú koncovku, ale zas stagnoval, čo pre zmenu nemôžem povedať o literárnej predlohe. Takže 1:1. Režíroval ho David Bruckner a produkoval herec Andy Serkis (Pán prsteňov, Mŕtva hliadka). Po štyroch rokoch sa páni opäť stretli a znova na adaptácii Adamovej knihy. Tentokrát Serkis zase/stále ako producent, ale do pozície producenta prešiel už i Bruckner. Réžiu prenechal začínajúcemu Santiagovi Menghinimu, ktorý doteraz natáčal kraťase. Výsledkom je horor No One Gets Out Alive. Udeľujem mu až 4* a tá štvrtá je s oškretými ušami, ale musím ju dať za sympatickú hrdinu (v podaní Mexičanky Cristiny Cordlo), za skvelý kasting vedľajších rolí (majiteľ nechutne ošarpaného penziónu v tradične neprehliadateľnom podaní parádneho Marca Menchaca z Alone, Ozarku a najmä z Outsidera), za krásne depresívnu anglickú atmosféru/výpravu, za šialené finále, za jedno fakt pekné (a originálne) monštrum, za sociálny presah (emigrácia) a za pár drastických momentov. Kazilo mi to nelogické počínanie postáv, aké som videl v hororoch už stokrát a bohužiaľ ešte stokrát uvidím. ()

Gimli

Verbal to vystihl dobře. Většinu času se tam nic zvláštního neděje a pak se něco stane. Je to taková přehlídka samoúčelnosti. To u hororů asi nemusí vždy vadit, pokud onen "samoúčel" stojí zato. Tady to však neplatí. ()

Marceloo

Po smrti matky sa Ambar rozhodne odísť z Mexika do USA. Ubytuje sa v malom hoteli v Clevelande, pretože je to jediné miesto, kam ju prijali bez dokladov. Toto miesto ale skrýva temné tajomstvá, ktoré čoskoro vyplávajú na povrch. - Taká klasická jednorázovka, ktorá skúsenejšieho diváka ničím neprekvapí, ale poteší velmi sympatickou hlavnou hrdinkou, slušnou mytológiou a celkom neopozeraným prostredím, ktoré v hororoch zbožňujem. V závere sa tvorcovia nebáli zobraziť aj šťavnaté gore, takže za to palec hore. Tematika nelegálneho prisťahovalectva je zobrazená nenásilne, takže jeden z mála hororov na Netflixe, ktorý je bez nejakých woke nezmyslov, ktoré beztak nikoho nezaujímajú. ()

Eliott

Zpočátku měl film velké problémy s budováním patřičné atmosféry, ale jak se jednou dostane do správného rytmu, je to vážně paráda! Za zlomovou scénu bych považoval část, kdy se hlavní hrdinka poprvé střetne se dvěmi zápolícími entitami v jejím pokoji přesně v polovině filmu. Od této chvíle začalo být dílo poměrně napínavé a dokonce i strašidelné. Vidím to zhruba na pomezí, ale pokud se nakonec rozhodnu pro 4 hvězdy, bude to jen kvůli velice nízkému hodnocení. 71% ()

*CARNIFEX*

Nebudeme si klamať. Čo moju maličkosť z hororového hľadiska už len vystraší, či emocionálne zasiahne, keď som videl - Já neviem, hádam aj tri tisíc hororov? Každopádne, v rámci žánru ešte rozoznám, čo je úplná kokotina, priemerná kokotina, respektíve počin, ktorý môžem minimálne odporučiť. No a tentok, akýsi: “Nikto neprežije”, môžem smelo zaradiť do kategórie poslednej, lebo napriek tomu, že sa človek z tohto počinu neposerie, atmosféra miestami vôbec nie je špatná, k čomu prispela najmä celkom zručná práca s “tmou a tieňom”. No a i keď nemožno tvrdiť, že by striedala jadna “mykačka” druhú, Ja budem pre tento krát skromný divák, ktorý mile rád pochváli. Nemal som totiž dojem, že by sa jednalo o nejakú vyslovene lacnú, amatérsku záležitosť, ktoré v mnohých prípadoch dosahujú hodnotenie na totožnej úrovni .. ()

Davies182

Přeju Nevillovi ten celkem velký úspěch, se kterým teď boduje na všech frontách. Některé jeho věci by ale klidně mohly zůstat jen v původní knižní podobě, protože jak vidno, atmosféra se prostě v hrané verzi sem tam více či méně vytrácí. Fajn strašidelný thriller, který doplácí na odklon od mysteriózna v samotném finále. Méně akce někdy znamená více napětí. [Netflix] ()

darkrobyk

Kombinace duchařiny s temným božstvem se vcelku vydařila. Když se příběh mexické migrantky Ambar ve Státech překlopí ze sociálního dramatu do fantastické roviny, začne vše pěkně odsýpat. Mexičtí bohové podle všeho toužili hlavně po lidské krvi a nejraději měli srdce. Tenhle si pochutnává na hlavách, zatímco ho obletují motýli atlasové. Ponurý dům jak z gotického hororu, neklidní duchové, rozmašírovaná hlava a noční můry, co se stanou skutečností. V podzemní svatyni číhá temnota a je nejvyšší čas, aby byla služba předána dalšímu. 3,5* ()

Cappuccino

Slušná atmosféra desivého penziónu s tajomnými nájomníčkami a majiteľom. Mohlo to byť aj za 4, keby tvorcovia záverečný fight viac natiahli a trochu viac zaryli do pozadia toho, čo sa v penzióne vlastne dialo. ()

misterz

Jediné pozitívum, ktoré tu vidím je celkom zaujímavo urobený bubák. Chýbala ale výraznejšia hororová atmosféra, aj keď zopár scénok s tým vyšinutým bratom sa zadarilo. Príbeh samotný bol taký nemastný-neslaný a po mysterióznej stránke kostrbatý, skrátka nič čo by zaujalo. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

mzss1

[40%] Podobnou tématiku mám vcelku rád, i když se podobných filmů točí až moc, zejména těhle nízkorozpočtových. Hlavní hrdinka je docela sympatická, zbytek herců nic moc … Příběh též moc nezaujme. 1/3 nudná, 2/3 trochu lepší, navnadí a finále je už dost nápadité, furt se tu něco děje, jenže já na to koukal jak na prázdnou skořápku, nebavilo mě to a i ten démon, nebo co to bylo za píčuse, mě neoslovil. ;) Není to úplný brak, ale ani nic co by bylo na jednohubku solidní. Ztráta času … ()

pornogrind

Zhruba 50 minut se film tváří jako duchařina. A nutno dodat, že celkem napínavá a atmosferická. Poté se ale film začne vydávat úpně jinou cestou než jak se doposud tvářil. Podle mě se ani nejedná o překvapivý zvrat jako o to že S. Menghini sám nevěděl co si dál s dějem počít(alespoň to tak na mě působí). A tak kličkuje a ve finále vzniká takový podivný hybrid. Většina hororových kolegů chválí především poslední cca 20minutovku. Za mě je především ta poslední 20minutovka jakoby vystřižená  z jinýho filmu. Né, že by byla špátná. Jen se mi to sem prostě nehodí. Takže ohodnotit tenhle film pro mě bude hodně těžký. Většinu stopáže filmu jsem se bavil a snímek mě držel i v napětí. To jakým směrem se ale ke konci začínal ubírat musím hodnotit negativně. Nakonec tomuhle spletenci dám 3 hvězdy. Protože po řemeslné stránce je to podle mě dobrá práce. Jen ten příběh(scénář) mi přijde takovej překombinovanej. Komu nebude tenhle podivnej mišmaš vadit ten půjde nejspíš s hodnocením výš. ()

kingik

Režisér se z filmu snažil vyrazit, co se dalo. Sympatická mexická imigrantka se dozvídá drastickou pravdu o levné ubytovně, výhradně určené ženské klientele. Šéfují v ní dva bratři, krajně podezřelí z nekalostí. A když se začnou pohřešovat ubytované nájemnice, je nasnadě, že se zde dějí nepravosti, které má na svědomí  cosi nadpřirozeného. Netflix dal prostor režisérovi Santiago Menghinimu, co se ještě nestačil realizovat ve filmu. A ten ukoval plíživý děs v zaplivaných zdech, kde by se člověk štítil opřít, natož aby v nich přebýval a ještě za to platil. Do titulní role si vybral exotickou Cristinu Rodlo, která je více známá seriálovým divákům, nicméně je ve svém herectví spolehlivá. Film moc velkým spádem neoplývá. Povětšinou je divák (zpočátku) svědkem různých (nejasných) nadpřirozených výjevů a úkazů, nějaká ta duchařská upomínka je namístě. Hlavní hrdinka se přetahuje se správcem ubytovny o vrácení finanční kauce, ten stále hledá výmluvy, do toho její sociální situace není růžová, doklady nemá v pořádku a její ochotná kamarádka, která jí dokumenty totožnosti falšuje, nevysvětlitelně zmizí. A jaksi jsem si nevšiml, že by tvůrci podali vysvětlení o jejím zmizení. Posléze film nabere hororovou auru, atmosféra začne houstnout s příchodem porce gore. Marc Menchaca s Davidem Figliolim tvoří zlověstné duo. Vše je temně posazeno, scéna postrádá větší nasvícení a závěr je věren všem správným tradicím potenciálních pokračování. A technická stránka rozhodně film nepoložila. I přes převažující pozitiva se najdou rezervy - monstrum si s příchodem na scénu dává načas a nezlobil bych se, kdyby se zdrželo i více a déle, film byl trochu moc exponovaně tmavý a příště by to chtělo i přidat na tempu. Nicméně, Menghini se i nadále může angažovat v hororovém působišti, Svůj hororový cíl splnil se svým štábem vcelku optimálně. 8/10 ()

Kudly4

Po celou dobu, jsem si říkal, že tohle je prostě typická bubákovina (postavy, které se náhle objeví ve tmě - to už na mě dávno nepůsobí), která ničím jiním, než se svojí mrazivou atmosférou a celkem sympatickou hlavní hrdinkou nezaujme, ale finální 20 minutovka byla tak excelentní, kde nakonec nechyběla ani pořádná dávka brutality s nechutně vypadajícím monstrem (kundořezka WTF!), že tu jednu hvězdu nakonec přihodím. Škoda jen, že mě ta první polovina prostě moc nebavila, jinak bych si tenhle Horůrek šoupnul na svůj profil. Slabší čtyrka. ()

SeBig

Jediný co bylo asi "děsivý" byl ten nechutnej konec. U mě ale platí pravidlo nechutné se rozhodně nerovná strašídelné či dokonce horor, to už jsme si mohli objasnit u Saw. Takže shit s nechutným koncem. ()

Arsenal83

Strašidelné len veľmi málo, až skoro vôbec, hoci tie mysteriózne tvory boli pokrútené všelijak. Prostredie bolo dobre vytvorené, ale film nie je ani trocha tajomný, všetko na ňom je úplne jasné, snáď len koniec môžeme hádať. Na horor však hrôzy bolo len poskromne. ()