Přízeň krále

• Južná Kórea Affection (viac)

Po smrtícím atentátu na korunního prince usedne na trůn jeho dvojče. Nikdo se ale nesmí dovědět, že je to dívka. A ani to, že je poprvé zamilovaná až po uši. (Netflix)

Jirka_Šč

Kolik historických, nefantazijních, korejských seriálů jsem viděl za poslední tři roky? Hm, vlastně žádný. Proto jsem si Affection docela rád pustil. Výsledek? Když přijde na gender bender, Sungkyunkwan Scandal byl lepší. I Painter of the Wind. Také 20 epizod je podle mě moc a po úvodu se příběh trochu tahal. Ale zhruba od 14 epizody, když bylo třeba plnit manželské povinnosti, mě to bavilo. Sledoval jsem s napětím, neboť děj neběží zrovna lineárně a konec překvapivě není standardní. Je to teprve podruhé, co jsem viděl polibek, ve kterém se jedna osoba domnívá, že je homosexuální (současně je to poprvé, kdy po takovém polibku ona osoba domělou "homosexualitu" vůbec neřeší). Park Eun-bin jsem dosud znal jen jako výjimečnou právničku a zde byla úplně jiná - s rolí se perfektně identifikovala. V polovině seriálu jsem si myslel, že 4 hvězdy nedám (nenávidím plastovou vegetaci a zázračně rychlá vyléčení ze zranění nebo otravy), ale nakonec jsou docela zasloužené. ()

HMTD

Recenzi píši trochu zpětně protože jsem chtěl napsat recenzi na seriál Pod královniným deštníkem a vyzdvihnout rozdíly těchto dvou seriálů. Pamatuji si, jak mi netflix neustále cpal abych se na Přízeň krále podíval. V té době jsem sledoval nějaké korejské komediální seriály a do historického se mi moc nechtělo. Nakonec jsem však podlehl a během velmi krátké doby, jsem shlédl všech 20 epizod (cca za tři dny).  Tento seriál táhne zajímavý námět, a několik skvěle zahraných vyčnívajících postav mezi kterými září Eun-bin Park. Kostýmy, kulisy, scénář i herecké výkony jsou dobré. Místy se opakují některé motivy až příliš na sílu, ale to je taková klasika u korejských seriálů. To co Korejci umí je zakončení. Seriál mohu doporučit, i jako úvodní do korejské "historické" produkce. ()

Jezinka

Na můj vkus moc roztahané, kdyby byly díly kratší a ubylo dlouhých pohledů do očí bylo by to lepší.  Větší spád to mělo zhruba od 13. dílů, a to i s těmi jmenovanými nešvary. Takže chvílemi se potoky krve střídají s romantickými pohledy, obojího bych ubrala. Hlavní mužský hrdina je chvílemi na zabití,  jak psali již jiní, postava lorda Čauna, Hjona je mnohem lepší. ()

Lex.San

King´s Affection je na korejské poměry v žánru historické romance příjemným a lehce nadprůměrným počinem, u kterého si cením, že se obešel bez přehnané tragiky a patosu. Politické machinace se svižně střídají s romantickou linkou a příběh příjemně odsýpá. Musím říct, že celkově starší generace herců herecky převyšuje své mladší kolegy a jejich osudy mě mnohdy zajímaly i více. Bohužel poté, co hlavní hrdina zjistí, jak to s láskou jeho života vlastně je, tak pro mě přichází zásek, kdy se začínáme točit v kruhu příchodů a odchodů. Závěr mě ale chytnul. Sice jej SPOILER trochu utopili v krvi, ale jsem rád, že přežila většina postav KONEC SPOILERU. Trochu mě mrzí hudební doprovod, který zde byl hodně průměrný, nic zapamatování hodného. Celkově to ale seriál dotáhl na silné 3* (7/10) ()

Muffino

Úžasná Park Eun-Bin rozehrává dynastijskou etudu, v které se v první polovině seznámíme hlavně s romantickou částí, aby v druhé polovině vybublala klasická mocenská politika, která pohádkovsky ústí ve  snahu zachránit vše včetně sama sebe. Kdo už je na korejskou filmografii zvyklý, ten snadno podlehne a zatlačí i pár slz, které k takovému dramatu patři. Pokud by seriál skončil vládcovou iluzí v posledním díle, celý seriál by se lépe oprostil od bájů a pohádek, ale asi to pohádka měla být. ()

• Seriál je natočen podle jihokorejského komiksu „Yeonmo“ od autorky So-young Lee. (mikki089)