My Little Pony: Nová generácia

• Česko My Little Pony: Nová generace (viac)

Idylické časy Equestrie upadli do zabudnutia. Mohlo by sa zdať, že sa čaro priateľstva vo svete poníkov už nikdy znova neobjaví. Veselá kobylka Sunny má v sebe našťastie dosť odvahy na to, aby sa tvárou v tvár postavila nebezpečenstvu a vydala sa na výpravu, ktorá jej umožní navrátiť harmóniu a mier medzi poníkmi všetkých plemien. Tento príbeh oživuje vieru v silu priateľstva a učí tolerancii k všetkým tvorom bez ohľadu na predsudky a stereotypy. (TV Markíza)

Gediman

Úvod do 5. generace se vlastně docela povedl. Zápletka je zajímavá, humor tu nechybí a písničky jsou docela chytlavé - zvlášť Danger, Danger. Trochu mi vadí, že hlavní hrdinové nejsou dostatečně představeni, např. úvodní epizoda MLP:FiM toto zvládla mnohem lépe. Obrovským plusem je to, že se nejedná o reboot, ale pokračování 4. generace. Více v mé recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=nUZUlnQfqJ0 ()

Raichu.Cz

Přiznám se k jedné věci nečekal jsem že si zhlédnu zrovna tenhle My little pony, a řeknu vám byla to výborná volba. Graficky mě to hodně překvapilo a nad tím že to dokonce schválil i Netflix to je jiný level. Příběh který dokonce navazuje na minulost My little pony Friendship is magic mě taktéž překvapil příběh v tom tak též dává smysl. Český dabing pěkně sedí k poníkům jenom velká smůla že ze začátku se nevrátily Tara Strong a další dabérky ze serialu... Za mě zasloužených 90% ()

HERGImanCZ

Noví poníci jsou tu a přináší nám vlastně přesně to, na co jsem zvyklí! My Little Pony: Nová generace ve mně od svého oznámení vyvolávala smíšené pocity. Na jednu stranu jsem se neskutečně těšil na to, jak bude Equestrie, ta samá země, kterou moc dobře známe, vypadat po mnoha dekádách, zatímco na druhou se spíše modlil, že to vše nebude průšvih. Výsledek mě naštěstí dostatečně uspokojit, protože film jede v kolejích, které nastolily novější série My Little Pony: Friendship is Magic. I když charaktery nejsou tak komplexní jako v prvních řadách zmíněného seriálu, jsou napsané dostatečně solidně a zajímavě, aby něčím vynikaly. Vše dostalo navíc nový kabátek, který místy vypadá až úchvatně (hlavně s přihlédnutím k tomu, na co jsme byli zvyklí). K tomu je tu hromada chytlavých písniček, správného humoru, easter eggů a referencí. Trochu jinak je tu pojaté poselství, které si mají děti odnést, výrazně moderněji. Přestože se ve filmu mluví o přátelstvím jako takovém, působilo to na mě spíš jako myšlenka sjednocení, tolerance a pochopení ostatních. Díky tomu se pomalu dostáváme k poslednímu bodu, kterým je děj. Ten rozhodně neurazí, o tom žádná. Na druhou stranu jsme tu podobné variace viděli možná až mockrát. S tím přichází problém předvídatelnosti, který asi nebude vadit dětem, protřelejší divák ale odhalí téměř celé rozuzlení velmi brzy. Zároveň to vše vyvolává velké množství otázek, které se týkají převážně některých postav a událostí moderní Equestrie. Možná je to záměr a tvůrci si jen připravují půdu pro plánovaný seriál. A pokud je tomu tak, funguje pak My Little Pony: Nová generace více než dobře a já se nemůžu dočkat příběhů, které nám budou chtít odvyprávět. ()

honajz2

Nová generace mohla dopadnout všelijak. Já to spíš viděl na průser, ale po té, co to jeden z mých oblíbených uživatelů ohodnotil veskrze pozitivně a zde to mělo 76%, rozhodl jsem se, že na to taky kouknu co nejdřív. A naštěstí vše dobře dopadlo. Pár věcí mi zde vadí, ne že ne - zase tu musí být ta typická "choroba" všech animáků (smrt rodiče - i když tady je dost na pozadí a tak nevnuceně podaná, že mám pocit, že to těm nejmenším ani nedocvakne), příběh taky není moc převratný a dá se v něm najít nejedna podobnost s MLP:FIM a stejně tak i jeho vedení mohlo být o něco lepší, ale jinak se mi to líbilo překvapivě hodně. Nové postavy jsou sympatické a jejich dobrodružství má své kouzlo a poutavost, humor to má povedený (ať už od popkulturních narážek po jednotlivé hlášky postav), svět ve kterém se to odehrává má potenciál a celkem rád bych viděl, co se dělo před a co vedlo k tomu rozdělení a dokonce se mi i líbily skoro všechny písničky (viděno v originále). A to už je co říct, protože ti, co mě nějak víc znají, vědí, že písničky v animácích často kritizuji. Tady ale až na tu krátkou rapovou část snad nemám na co si v tomhle stěžovat. Navíc to těžko vysvětlitelné kouzlo z MLP:FIM tu zůstalo v určité podobě taky a i když MLP:FIM mám pořád radši (kvůli vyvinutějším postavám, na které jsem víc zvyklý a vlastně i kvůli tomu, že přesně kvůli tomu seriálu jsem se do tohohle kultu tehdy částečně dostal), doufám, že se se světem Nové generace nevidím naposledy. Navíc i ta 3D animace mi sem nakonec sedla, i když ze seriálu a filmu z roku 2017 jsem zvyklý na tu 2D. A potěšilo mě i několik vědomých odkazů právě na MLP:FIM. Btw, tenhle film přichází snad s nejlepším a nejvtipnějším světem jednorožců, jaký jsem kdy viděl :D 4* ()

geek.ondra

Veliký překvápko že z cringe seriálu pro holčičky může vzejít takhle pohodovej animák. Velice dobře rozvrhnutá mytologie, v poho animace, chytrý easter-eggy a kupodivu i celkem funkční gagy. Příběh je sice průhlednej a hlavně strašně ohranej ale i tak to strká do kapsy většinu věcí od Illumination i pozdní kousky od DreamWorks. 7/10 ()