Ghost Doctor

• Južná Kórea 고스트 닥터
Južná Kórea, 2022, 17 h 29 min (Minutáž: 62–68 min)

Young-min Cha (Rain) je nesmírně arogantní, ale nadaný chirurg. Nezáleží mu na ničem jiném než na prosazování své kariéry, díky čemuž od sebe všechny odrazuje – včetně své přítelkyně Se-jin Jang (Yu-jin Kim). Jeho naprostým opakem je rezident chirurgie Seung-tak Go (Kim Beom), mladý lékař, který se na svoji pozici dostal jen díky jeho dědečkovi, který vlastní nemocnici, ve které Young-min pracuje. Když ale podivný lékařský případ nabere nečekaný obrat, duch Young-mina nějakým způsobem ovládne tělo Seung-taka a obdaruje ho mimořádnými lékařskými schopnostmi. (mikki089)

jarah

Seriál podľa môjho gusta, lebo v sebe spája prvky žánrov, ktoré milujem. Ústredná dvojica Rain a Kim Bum rozohrali partiu, pri ktorej sa divák ani chvíľu nenudí. Uvítala by som viac podobných seriálov. Možno musím privrieť oči, aby som rozsvietila piatu hviezdičku, ale urobím to rada. Vždy rozhoduje odpoveď na otázku, či by som si seriál po čase pozrela znova. Ak je odpoveď "Áno", nie je čo riešiť. Ďakujem Taji za skvelé titulky. ()

Nam.94

Rozhodně zasloužených 5 hvězd,  ačkoliv nejsem fanoušek duchařin ani filmů na téma medicína, tak mě tohle vážně bavilo. Beom Kima znám z Boys over flower, kde mě naprosto uchvátil a musím říct,  že charisma a šarm má i v tomto o 13 let starším díle. Na Raina jsem si musela chvilku zvykat,  ale nakonec se z něj taky vyklubal sympatický character. Ostatní herci už tam nehráli tak důležitou roli (třeba obě hlavní slečny, které mě nijak zvlášť neuchvátily ale ani mi nevadily), za to ale musím pochválit ostatní duchy, těm jsem přála dobrý konec už od začátku (a nad odjezdem pána mi ukápla i slzička). OST jsem moc nezaznamenala a práce s kamerou a efekty byla lehce nadprůměrná,  bavila mě atmosféra,  většinu času jsem se nemohla přestat smát nebo si kousat nehty z napětí,  co bude v další scéně.  Moc si cením toho, že ačkoliv je seriál točen v nemocnici s umírajícími lidmi,  nikdo netlačí na pilu, nepřidává smutné piano a celkově se to vůbec nesnaží v člověku nabudit násilím jakékoliv negativní emoce. ()