Devatenáctiletá Tereza (D. Barešová) bere, co je. Jako většina dcer v tomhle věku se svou matkou Hanou (K. Melíšková) nevychází. Zároveň se ale nebrání tomu ji využívat. Při studiu by mohla pracovat, ale nechce se jí. Potlouká se tak mezi dětským pokojem svého přítele (J. Nedbal) a pobytem doma, kde palbu matčiných požadavků odbývá odsekáváním a práskáním dveří. Tereza si zvykla, že matka, přes dusno, které vytváří, přece jen všechno udělá. Proč se tedy namáhat. Svůj vztah k ní ale bude muset v rámci záchrany sebe sama přehodnotit. Zároveň bude muset překonat období, kdy okolí na ni bude pohlížet jako na provinilou, přestože ona se ničeho společensky nebezpečného nedopustila. (Česká televize)

castor

„S doktorem Vaculíkem jste čistě kolegové z práce nebo i něco víc?“ – „Něčím víc myslíte, jestli mě pan doktor prcal? Neprcal! Myslím, že jsme s primářem na oddělení jediní!“ Je patrné, že se znovu pracuje s varováním, že stačí pouhé podezření, které dokonale překope lidské životy. Objevují se starší pochybné případy, novináři rozjíždějí vlastní verze, a i v nemocnici je cítit napětí. Máma se nicméně Tereze vrací domů, ta však jede ve starých kolejích: něco jako normální rodinný život hledá v domácnosti svého přítele. Rodinné úspory se navíc tenčí. A záhy si (snad vůbec poprvé v životě) musí dcerka připustit nějaké starosti a povinnosti. Pochopitelně s útoky veřejnosti, která má jasno, kdo je viníkem a kdo zabíjel. Je zajímavé, že zatímco v druhé epizodě je advokát Miroslav Hanuš vykreslený jako nemotorný a pozdě chodící právník, ve třetí je soustředěný a velmi precizní v pátrání po pravdě. Scenárista Štěpán Hulík zatím na cokoliv sáhnul, to proměnil ve zlato: napsal totiž Hořící keř a hlavně skvostnou sérii Pustina. Se vztahy pracuje solidně i tady, právě skvěle trefil vztah Hany a Terezy Kučerových. ()

fafejt001

Nemohu  si  pomoci  , leč  stále  se  to  táááhne . Hanuš  se  tam  vůbec  nehodí , jelikož  ve  skutečnosti  jí  zastupovala  žena . Dcerka  sice  občas  něco  rozehraje  , ale  je  asi  jediná . Trojan  je tady  průměrný  , což  je v  jeho  případě  nezvyklé . A  to  co  hraje  Melíšková  ,  by  určitě  zahrály  i  jiné  herečky . Stačí  nasadit  stejný  výraz  a  občas  něco  vyštěknout . Nic  proti  ní  nemám  , ale  s  jejím  vynikajícím  výkonem  se  to  tady  trochu  přecenˇuje . Závěr  této  minisérie  se  zřejmě  ponese  ve  stejném  duchu  jako  díly  předešlé . Rád  bych  dal  plný  počet , ale nějak  mne  to  nepřesvědčilo . ()

jungewolf

Výborný, 5 * ale jen 75 %. Proč ? Opět : závěrečná píseň (Smútok krásnych dievčat, 1983) je naprosto příšerná - protože se tam vůbec nehodí !  Jinak je to velice dobře obsazené. Vedle famózní K.Melíškové taky D.Barešová(Tereza, dcera hlav.postavy), M.Hanuš(advokát Novák), I.Trojan(lékař Vaculík), M.Steinmasslová(vrchní sestra) a další a další .... ** Natočení minisérie finančně podpořil (vedle Stát.fondu kinematografie) mj. Jihomoravský filmový fond . P.S. : těším se na rozuzlení ve 3.dílu . ()

marhoul

"Případ sestra smrt", kniha Milady Emmerové. Pokud by to někoho zajímalo. Není podstatné, za jakou stranu paní docentka ministryní zdravotnictví byla, který spolek reprezentovala, tento případ byl skutečně děsný. Těžko říct, nakolik Štěpán Hulík přesně z něho vycházel, ale jak znám kauzu já a jak ji vídám o nedělích v bedně, zdá se mi, že výrazně. Každopádně Neználkům prozradím, že ani jedna z organizací zaštiťující sestry, už soudně osvobozené paní, stále zdravotní sestře, nevyjádřila podporu ani ústně, ani činy. Paní, která zůstala bez prostředků, nedosáhla ani na bezúročnou půjčku v nezbytné výši pro vyřešení nejpalčivějších problémů, než dostala odškodné. Absolutně se nedivím, že zažalovala bulvár, který její tvář vycapil opakovaně na první stránky s titulkem Sestra smrt. Soudně osvobozená žena nemohla najít práci jinde a pokud ji našla, musela odejít, protože ji pacienti poznávali a napadali ji oni, i hloupé kolegyně a další personál. Nevím sice, kde pracuje teď, ale před lety byla zaměstnána v jedné nemocnici, kterou záměrně neuvedu, na Centrální sterilizaci a já doufám, že aspoň tam má klid. A že zaměstnání má nadále. Sympatická ta žena opravdu nebyla, jestli byla vyhořelá nebo měla nějakého lehčího aspergera, nevím, výsledek byl ale tragický a nefér. Zničená pověst, život, zničená pověst rodiny, zničené zdraví, opravdu děsné. Přednáška na toto téma byla velmi emotivní a výsledek? Je velmi snadné obvinit jakoukoli sestřičku z vraždy. Velmi snadné. A to je hrozivé. Jediné, co mě udivuje, že spousta lidí si případ nepamatuje. Rezonoval veřejností silně, zkrátka na některé věci má lidstvo krátkou paměť. Ovšem na zničení jednotlivce, na to to bohatě stačí. Výborný počin. Klára Melíšková i Denisa Barešová jedou bomby, je to celé dobré a důležité. Když tak nad tím přemýšlím, vcelku by mě zajímalo i zfilmování kauzy Bohumila Kulínského. Objektivní zfilmování.  Protože v tomto punktu bylo taky chytrých, jako dříví v lese. ()

quido_zidle

"Co blázníš, mou mámu kdyby obvinili, tak nikdo nevěří, že to udělala, všichni jí přece znají" => Seš divnej, tak je jasný že jsi vrah. Tvl. já mám pocit, že jsem se zapomněl za celejch těch 65 minut nadechnout. 5 hvězd - nemám tomu co vytknout a doufám, že ta gradace bude pokračovat i do 3 tího dílu! ()

• Obhájce (Miroslav Hanuš) dává na sebe telefon Tereze (Denisa Barešová), ale 5 minut předtím ona od něj přijímá telefonát s informací, že máma zůstává ve vazbě. (sator)