Všechno nebo nic: Arsenal

• Veľká Británia All or Nothing: Arsenal
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2022, 6 h 31 min (Minutáž: 36–53 min)

Všechno nebo nic: Arsenal sleduje jednu nezapomenutelnou sezónu ikonického fotbalového klubu. Fanoušci se vrací na stadiony a manažer Arsenalu Mikel Arteta i jeho tým jsou pod tlakem, aby zopakovali své úspěchy a vrátili se do Evropy. Seriál nás zavede do zákulisí klubu a ukáže bídu i lesk života na hřišti i mimo něj. Tohle je fotbal ve své nejryzejší formě: syrový, napínavý a plný zanícení. (Prime Video)

M.i.k.e

z All Or Nothing série sem zatím viděl jen hokejové Toronto a Arsenal je ještě o kus lepší. Ony vůbec tyhle dokumenty, které nám nechají nahlédnout do zákulisí velkých profi týmu jsou pro sportovního fanouška vždy příjemným zpestřením a to i přesto, že je nad slunce jasné, že nám nikdy neukáží úplně všechno. V tomhle případě je to třeba kauza Aubumeyang, která se tu sice řeší, ale vychází celkem jednostranně a jasným "provinilcem" je tady hráč. Přitom by stačilo mu dát prostor pro vyjádření,ale vzhledem k tomu, že se po odchodu opřel přímo do Artety, tak by to sem úplně nezapadalo...80% ()

*CARNIFEX*

Po sérii o Man City, ktorá bola famózna, som mal trochu obavy “ihneď” siahnuť aj na túto o Arsenale a tak som si nechal taký “menší”, časový odstup. No a skutočne sa niet čoho obávať. Je to priamo z kuchyne solídna dokumentaričina v hlavnej úlohe s trénerom, ktorý presne ako som si myslel, naplní všetky predpoklady extrémne kvalitného trénera. Arteta je skrátka “nový” Guardiola s podobnou, hernou identitou, no zato s ďaleka menším rozpočtom dokáže urobiť prácu, na ktorú by 99% trénerov nemalo gule. Veľmi mu fandím. ()

sheen

Jakožto fanda Arsenalu, který tomu týmu fandí opravdu ale opravdu dlouho si tuto sezónu moc dobře pamatuji, ten začátek byl absolutně tragický a snad nejhorší start Arsenalu za posledních 30 let. Klub se ale zvedl a nakonec to bylo o dva body. Celá série je pěkně udělaná. Ano, těch proslovů je tam možná moc ale takový už Arteta je. Celou řadu hodnotím velmi kladně. ()

Matyeos

Vidíme jednotlivé charaktery hráčů, jejich reakce a potenciální role v týmu. V dokumentu je poměrně dobře osvětlená kauza s Aubameyangem nebo dění okolo Xhakovy x-té červené karty. Jako transmitér atmosféry a energie dokument funguje skvěle. Mimo to je však hodně repetitivní a pohybuje se na ose zápas – proslov – zápas – proslov. ()

Splasher

Od mládí jsem fanoušek Man United. Arsenal pod Wengerem jsem respektoval. Ale Arsenal posledních let je pro mě jedním z nejméně sympatických týmů PL. Bezmozek Xhaka, jehož segment mi připadal jako když majitelé pitbula, který pokousal malé dítě, popisují jaký je to ve skutečnosti milášek. Do toho asi největší koncentrace simulantů, co se v PL v současnosti pohybuje. Jasně, třeba Maddison a Grealish si lehají víc, ale je to proto, že patří k nejvíce faulovaným hráčům PL. Doba Hazarda v Chelsea je pryč. Simulant Saka v útoku, Smith Rowe v záloze a za dlouhou dobu největší ležák na pozici CB - Ben White. Kterej tu je z nějakého důvodu vykreslen jako tvrďák, co nevypustí žádný souboj. Asi není úplně fér komentovat Parteyho, ale člověk nemusí mít IQ 120+ k tomu, aby věděl, že 2. díl je s velkou pravděpodobností kratší o 15 minut právě proto, že byl uložen do trezoru segment s Parteym. ___ Artetu jako hráče jsem měl rád, jako trenér na mě působí spíše průměrně. ()

arbitr

Ač fanoušek Arsenalu, líbil se mě více ten o ManCity a nebo Sunderland 'Til I Die'. Mikel A. je taková kopie Pepka G. Ale možná, že z nich nakonec něco vychová, perspektiva tam určitě je. Tuto sezonu zahájili diametrálně jinak.. ()

Hanys_

Nechci to moc hanit, ten projekt má obrovský potenicál. Pravdou ale je, že AoN Arsenal nabízí víc Artetových proslovů než je nutné a míň kecání s hráči než bych chtěl. Fakt z toho nakonec je jen takové skvěle nasnímané ohlídnutí za sezonou Arsenalu. Super pasáže s Aubou, fain vidět Xhaku i z jiné stránky, ale jinak tomu ještě něco chybí. 7/10 ()

M1k9

Pro fanouška Arsenalu, který sledoval dění v klubu minulou sezónu dokument nebude šokující. Předkládá jen a pouze fakta, která všichni známe. Nejde v ničem vyloženě do hloubky. Portréty hráčů jsou velmi krátké a stručné. Komu dokument pomohl je Mikel Arteta a Edu. Dává nahlédnout na rozhodnutí, které klub udělal a které byly kritizovány. Určitě pár lidí změní názor. Celkově poměrně ok, ale na závěr nepřišlo žádné wow. Prostě poslední zápas sezony a čau. Takže spíše takový načančaný sestřih odehraných zápasů. Arsenal má před sebou zářnou budoucnost. Pár věcí v minulé sezóně nevyšlo, ale progres je znatelný. Jako věrní fanoušci si za posledních X let střádáme bolest a zklamání. Ztráta ligy mistrů o dva body je další hluboká rána. O to musí být propojení s klubem hlubší, aby stálo za to jít dál. Až tento tým něco vyhraje tak to bude speciální. Jestli vyhraje City s Haalandem apod. tak to bude očekávané a nudné.   6/10  ()

TheSpearCZ

Bavilo mě to o něco víc než minisérie od rivalů z Tottenhamu, hlavně proto, že Arsenal ačkoliv to není moc sympaticky složený tým, tak má zvučnější jména než právě Tottenham, u kterého to držel především jen Mourinho, respektive Kane se Sonem. Tady potěší především Arteta, naopak u Xhaky se potvrdilo, že to je typický bezmozek jehož povídání je fakt za trest. A dle mého bude Arsenal těžit z mladého poskládaného kádru do budoucna, co už ukazuje v momentálně probíhající sezóně, kde jsou první. Z technického hlediska nemám, co bych vytknul, i tenhle All or Nothing si drží úroveň. /80%/ ()

celticek

Zpracování je klasicky výborné. Arsenal mi sympatický není. Arteta ale dělá skvělou práci (ještě aby ne, když dělal asistenta Pepovi:). Já mám rád ale jiné typy trenérů. Bavím se, když si představím jeho spoluhráče Rosického. Boha, to je ale funkcionářský nývlt:) Level v UK je prostě úplně jinde. Zhlédnuto za 2 dny. ()

Vanchovi

Neviem to porovnať s ostatnými All or Nothing, keďže ako fanúšik Arsenalu som videl len túto jedinú, ale som veľmi spokojný. Zo zákulisia bolo ukázané asi toľko, koľko sa maximálne dalo, samozrejme nie všetko. Bavili ma Artetove prejavy po jednotlivých polčasoch aj zápasoch. Bolo zaujímavé sledovať, ako pristupoval k hráčom podľa toho, ako hrali - niekedy po prehre kričal, niekedy povedal, nech to zahodia za hlavu. Mám pocit, že zakaždým vedel nájsť správny spôsob vyjadrenia. A čo sa týka hráčov, škoda Xhakovho incidentu z minulosti, lebo podľa mňa je to jednoznačný kapitán z toho čo sme videli. ()

wege

Je to stejně, jak v tom londýnském derby v konci soutěže a také v konečné tabulce, navrch má dokument o Tottenhamu. Ne že by to o Arsenalu nebylo zajímavé, bylo a moc, ale u Spurs tomu dávala něco navíc přítomnost Josého a taky, že ukazovali trochu něco jiného. Tady mi přišlo, že spousta věcí asi zůstala ve střižně. Kdysi jsem a vlastně pořád mám vysněné zaměstnání a to být manažerem v Premier League, desítky až stovky hodin jsem tomu snu věnoval v herním světě a fakt mi to šlo .. o) Když jsem ale sledoval Artetu, tak na to prostě nemám. Některé ty jeho motivační řeči, které mnohdy neměli s fotbalem nic společného, čirá krása. Mě bohatě postačí to trénování malých kluků, čímž si čistím hlavu ve svém volném čase. Co z toho Artety čiší, celou sezónu vidíte tu jeho vizi, která se naplno naplňuje až v této sezóně. Ten titul jim přeji a doufám, že to dotáhnou. Po těch osmi dílech shlédnutých v podstatě v řadě bez přestávky jsem si také opravil mínění o některých hráčích, zejména Xhaka, kterého jsem neměl rád a změnil jsem to. Takového hráče by chtěl každý kouč. Naopak Aubameyang je ještě větší svině a jsem rád, že letos ho fakt dohání karma. Má to spoustu silných momentů, zejména to ticho v kabině po Newcastlu je vše vypovídající, jen to ukazuje, že prachy nejsou všechno, a i ti milionáři ten fotbal hrají hlavně z lásky k němu. Jak říká Lacazette „Máme nejlepší práci na světě...“. Chybí mi ze série jen Manchester City, ty ale nemám rád, asi raději mrknu na All or nothing o nějakém americkém sportu. ()

Dzoumen

Jakožto velký fanoušek Arsenalu musím říct, že jsem si nemohl nechat ujít seriál o mém týmu. U seriálu je super, že se nevidí jen navenek, ale vidí se i zevnitř kabiny a jak to přesně funguje v kabině, je skvělé je vidět i z jiného pohledu. ()

StaryJano

Kdyby mi Arteta vyprávěl o těžkých začátcích s jeho manželkou, taky by mě to možná rozpohybovalo. Nicméně i tahle série neautentických vlogů jako dokument o vzestupu Arsenalu pod Artetou obstojí. ()