Omamná láska

• Veľká Británia True Things (viac)

Kate proplouvá životem jako náměsíčná a náhle ji probudí náhodné setkání s charismatickým cizincem. Jejich důvěrný vztah však naruší autonehoda. (HBO Max)

Adramelech

Při čtení názvu filmu jsem se dopustil freudovského chybného výkonu: četl jsem Omamná látka. Ne že bych snad něco bral, i když před sledováním většiny výtvorů současné české kinematografie by si člověk asi něco šlehnout měl, pokud takový film chce vydržet. Toto je však britský film, takže k němu není třeba přistupovat s takovou opatrností. – Začíná to slibně. Ženská, která dělá na sociálním úřadu, má potíže s docházkou a její práce ji zajímá jak kozu integrály, se nechá sbalit klientem, jehož právě propustili z vězení. Mezi oběma se rozvine milostný vztah, a to zatraceně rychle. V mládí, když jsem měl své sběratelské období, jsem vždycky stopoval, kolik času uplyne od prvního podání ruky až po zasunutí penisu. Rekord byl asi půl hodiny, ale tenhle borec to stihnul ještě rychleji. Při druhé schůzce se oba začnou blíže seznamovat. Pro trvalejší vztah je přece jen dobré o sobě navzájem něco vědět. „Už jsi někdy někoho zabil?“ ptá se žena. „Ne, seděl jsem jen čtyři měsíce,“ odpovídá muž. Poté si spolu romanticky zašoustají v přírodě. Další děj se odvíjí v poměrně ponurém stylu, však je to také drama. Kromě toho film poskytuje návod, jak si má žena v životě počínat, pokud chce zažívat jeden průšvih za druhým. ()

Skeksis odpad!

Toto bola Otravná vráska, nie Omamná láska. Príklad toho, že ani výborní herci a Rid of Me od PJ Harvey na konci nemusia z filmu urobiť artový skvost. Dej úplne o ničom a taká nuda, že som sa mala chuť radšej pozerať z okna. Úplne blbá pomätená čúza, ktorá je taká blbá, že aj zabudla chodiť do roboty (keby bol film dlhší, tak asi zabudne aj ako sa volá), sa nechá pretiahnuť prvému hajzlovi, ktorý ju chce, lebo má pocit, že nik ju nemá rád. No a chlap totálny čurák, ktorý ju využíva, čiže nič nové pod slnkom. Mimochodom Tom Burke je skvelý a sympatický herec, ale "fešáka" si predstavujem inak. V prvom rade nie so zle prefarbenými vlasmi na blond, ktoré mu vôbec nepristali. Vyzeral ako Pikachu. Čakala som artový film, dostala som nudný, hlúpy, neartový bulšit. ()

Arsenal83

Je vtipné, ako z Ruth Wilson v každom filme alebo seriály robia krásavicu, mladú slečnu, pritom má už cez 40 a pery chobotnice. Angličanom ale asi stačí, tí ľahnú na všetko. Jej rola tu mi pripomenula vynikajúci seriál Aféra, kde si strihla niečo podobné. Tiež psychicky nevyrovnaná, v podstate nemilovaná, takže tieto skúsenosti dobre pretavila do svojej postavy aj tu. Pochmúrny psychologický portrét, ktorý sa končí až protichodnou klavírnym veselým pinkaním. ()

Marze

Kate (Ruth Wilsonova) s nudnou pracu potka charismatickeho cizince (Tom Burke). Film zachranuji postavy,ktere davaji dramatu spravny naboj. A dobre jsou videt jejich sny, prani a obavy. Psychologicky zmatek zeny, ktera hleda lasku u cloveka, ktery ji nemuze nabidnout. Celr se to pohybuje v kruhu. ()