Veneciafrenia

Kamera:

Pablo Rosso

Hudba:

Roque Baños

Caterina Murino, Cosimo Fusco, Silvia Alonso, Ingrid García Jonsson, Enrico Lo Verso, Nico Romero, Alessandro Bressanello, Nicolás Illoro (viac)

Skupina španělských turistů se v Benátkách ocitá v boji o život proti místním obyvatelům, kteří nejsou příliš nakloněni cizincům. (mikki089)

darkrobyk

Benátky zklamat nemůžou, to ostatní ano. Pětice Španělů (samé držky) si vyrazila na karneval do Benátek, aniž by tušila, že tam řádí smrt, co si vybírá turisty. Doktor a především ujetější harlequin konají městskou očistu. Masky výborné, samotný příběh ale postrádá ucelené napětí. Když se Španělé začnou ztrácet, respektive nejprve Jose, vydají se ho ostatní hledat. Tím se dostávají do nebezpečí a než se nadějí, tak jeden ztratí hlavu a další zmizí. Pěkná byla dekadentní diskoška, snad jen bych se obešel bez stroboskopů. Mordy ujdou a je příznačné, že když je jedna z turistek podřezávána, turistický dav si ji fotí a natáčí, aniž by pochopil, že to není divadlo. Scéna v divadle je jednou z nejlepších a připomene některé snímky (Krvavé divadlo, Fantom opery, Hrůza na jevišti, Děs v opeře ad.) Úvodní titulky navnadily na giallo, to se bohužel nekonalo. Škoda, že většinu času zabírá jen hledání bez atmosféry a napětí. ()

Astaroth12

Niektorí sú radi, keď majú plne mesto ubľabotaných a drzých turistov, ale iní to len tak nenechajú a razantne s nimi zakročia a tak to je aj v príbehu z Benátok. Film ukazuje hlavne to, že vieme byt veľmi ľahostajní, čo sa týka druhých problémov. Jednu na verejnosti zapichuje ako kurča, a všetci to len s úsmevom pozorujú a telefónmi natáčajú. To práve bolo úbohé, prečo by niekto aj keby to bolo hrané ukazoval vo verejnom divadle také násilie? Že by si to ľudia žiadali a boli tak príšerne prízemný, alebo problém je ten, že režisér chcel len ukázať ako to na svete chodí a keď sa niečo zomelie, len pri tom zatvárame oči. Tak či onak, je fakt, že veľakrát sa niečo prihodilo, ale nikto im nepomohol, ale nafilmovať to už niekto si tu námahu urobil. Masky boli bravúrne, mne sa najviac páčila tá, čo nosili doktori počas moru, ta bola ukážková. Vrážd je dosť, ale ich prevedenie je všedne a nezaujímavé, ako i príbeh, ktorý i keď sa odohráva na krásnom mieste, nemá toho moc, čo ponúknuť a to je veľká škoda. Koniec bol totálne vypustený a tam som práve čakal, že film sa nekontrolovateľne rozbesní, kde na jednej strane budú policajti a na strane druhej demonštranti, ale nič z toho sa nekonalo, škoda toho, mal som pripravenú 4*, ale režisér tento krát nepritvrdil. ()

pornogrind

Předtitulková scéna celkem pobavila. Pěkná ukázka toho jak lze využít foťák jinak než k fotografování. Hodně povedený byly i úvodní titulky. Po nich ale začíná nudný tlachání. A že těm španělům ty zobáky jedou. Naše španělská nesympatická parta je nejdřív z Benátek nadšená. Benátčani to ale mají jinak. Turisti jsou pro ně jako mor. Většina benátčanů protestuje ale najdou se tu i tací co na to jdou trošku rázněji. Film měl obrovskej potenciál. Ten však zůstal nevyužit. Pár killů tu sice je ale čekal jsem, že tak parádní lokaci jako stvořenou pro krvavou naháněčku španělé využijou mnohem lépe. Rozhodně jsem taky čekal větší bodycount. Vyloženě zklamáním je pak samotnej konec. Kdo by čekal krvavý finále ten "zapláče" jako já. Slabší 3 hvězdy. ()

Kudly4

Mohl z toho být velice solidní a originální Slasher, ale jak už je zde mnohokrát psáno - nevyužitý potenciál. Úvodní předtitulková scéna byla skvělá, samozřejmě velkým plusem je prostředí Benátek, které dodává tu správnou, nevšední atmosféru, masky a kostýmy byly parádní a co se týče Gore - propíchanej frajer skrz dveře a uříznutá hlava, jsou top scény, i ta v divadle "loutka" nebyla špatná, ale těch mordovaček bylo sakra málo ! Za mě moc keců kolem a kam to nakonec všechno ve finále vedlo, bylo strašně slabý až skoro trapný. Ve výsledku, ale zas tolik zklamaný nejsem, jelikož jsem od toho moc nečekal. Určitě to mělo ale na víc. (151. hodnocení) ()

TheEvilTwin

Celkem snaživé béčko, které se snaží lákat především na vizuál masek záporáků, ale ve výsledku zas tak za moc nestojí. Parta mladých turistů jede do Benátek, kde je čeká nemilé přivítání od místních ve formě stalkingu a vraždění. Sám o sobě nápad, kdy benátčani zabíjejí na potkání turisty, je celkem natvrdlý a když se přidá béčkový vizuál, levné vraždy, ne až tak oslnivé gore, herecké výkony a celková kostra příběhu, zbývá zde na hodnocení už jen samotná snaživost v rámci subžánru a zábavné creepy masky, ale to je tak vše. Kdo vynechá, rozhodně o nic nepřijde, kdo si film pustí, oslněn sice nebude, ale asi jej jakžtakž přežije ve zdraví. ()

• Miesta natáčania: Madrid (Španielsko) a Benátky (Taliansko). Natáčanie sa začalo 5. októbra 2020 a trvalo sedem týždňov. (Arsenal83)
  • Název je patrně složeninou názvu města Benátek (Venecia) a sufixu „frénia“, který se užívá k pojmenování mentálních nemocí. Odkazuje na problémovou povahu šíleného klauna. (AloeB)
  • Ve 30. minutě je možno slyšet píseň „Happy Go Sucky Fucky“ od jihoafrické rap-rave hudební skupiny Die Antwoord. (pornogrind)