Tenkrát v Baskicku

• Španielsko Érase una vez en Euskadi (viac)

Baskicko roku 1985. Konečně je léto, čas prázdnin. Marcos a jeho tři kamarádi José Antonio, Paquito a Toni se těší na bezstarostné chvíle, po kterých touží každý dvanáctiletý kluk, který se nemusí zabývat vážnými věcmi. Ocitnou se v labyrintu, který jim život ve starém, bouřlivém a rozpadajícím se Baskicku připravil. Je to změť pomalovaných stěn, kde se střetávají gumové míče a sny. Vše zde pokrývá šedý beton a hranice mezi životem a smrtí je povážlivě tenká... (Cinemax)

Arsenal83

Úplne priemerný film, pre mňa až odtažitý, bez silnejších emócií, ktoré som v Baskicku pri (ušľachtilej( práci traperov z ETA tak nejak očakával. Ono prídu tu smutné momenty, ale nevytoahnu z diváka ani slzu. Podľa mňa trocha sucho spracované. ()

kolemjdouc

Příběh ze země ,která byla zmítaná politickými nepokoji.Scénář ukazuje jak v té době žil úzký okruh lidí.Ve filmu nebylo jediné hluché místo,všechno do sebe zapadalo.Jen kamera byla poněkud zvláštní.Záběry jakoby nedotažené ,chvílemi jsem byla zmatená ,co vlastně mám vidět. ()

Aljak

Atmosféra búrlivého Baskicka očami detí, od toho som si určite sľuboval veľa. Dlho mi trvalo, kým som sa v deji a v postavách vôbec zorientoval, no v epickej rovine mi tento film prišiel na môj vkus až príliš priemerný. A to som si istý, že v týchto separatistických súvislostiach sa dalo určite nájsť niečo pútavejšie a živelnejšie. Osudy štvorice kamarátov mi prišli miestami úsmevné, no v konečnom ponímaní relatívne obyčajné. Dialógy tiež žiadna sláva, dej detto. Akurát tá atmosféra mala niečo do seba! Celkovo som však skôr sklamaný, a tak dávam nanajvýš 2*. ()