Pietro a Alvise sú dvaja bratia z rybárskej rodiny, ktorá od nepamäti získavala svoju obživu tradičným spôsobom v benátskej lagúne. Tlak globálneho turizmu však mení nielen Benátky samotné, ale aj vzťah medzi mestom a jeho obyvateľmi, a vzájomné vzťahy medzi nimi. Pandémia túto krízu ešte prehĺbila. Pietro by chcel pokračovať v tradičnom love krabov, Alvise by však chcel prenajímať dom v Benátkach turistom. Konflikt dvoch celkom odlišných pohľadov na svet je nevyhnutný a zasiahne celú rodinu. (RTVS)

kolemjdouc

S radostí jsem přijala možnostvidět film z prostředí Benátek.Kdysi jsem si splnila sen a viděla je naživo.Tady ten příběh je z jiného prostředí které turista  ani nepostřehne.I když je nová doba, lidé se tam mají co ohánět.Piero mi lezl řádně na nervy A závěrečná scéna dává tušit ,že až pozdě prozřel jaký je vůl. ()

PTuranyi

Celkom dobrá rodinná dráma o súboji starého s novým či staromilstva s pokrokom a to všetko na pozadí končiacej sa pandémie. Bratia Toni, Piero a Alvise žijú od narodenia v Benátkach. Kým Toni a Piero sa živia tradičným rybolovom krabov, Alvise prenajíma ubytovanie turistom. Predmetom sporu sa stane ich rodný dom, ktorý chce Alvise premeniť na ďalšie nájomné apartmány. Narazí však na odpor bratov a hoci Toni umiera, sme svedkami jeho zúfalej snahy presvedčiť Piera, aby mu dom odpredal. Produkcia je síce prostá, ale kvalitná a  herecké výkony presvedčivé. 70% ()

Arsenal83

Ak bolo zámerom odradiť turistov od Benátok, nepodarilo sa až tak. Lebo turistom je úplne jedno, ako žijú nejakí Benátčania. Oni tam chodia na pamiatky, na kanály a nechať sa osrať holubmi na námestí svätého Marka. Rastúci vplyv globálneho cestovného ruchu zmenil vzťah medzi mestom a občanmi, medzi domovom a životom a plandémia krízu ešte viac zviditeľnila. A film je o tom, ako obyvatelia, obyčajní rybári, dokážu reagovať na takéto zmeny. Realita Benátok, kde ľudia bojujú o prežitie a druhá strana, ktorú vidia len turisti. Dva rozdielne svety, kde jednu stranu nezaujíma tá druhá. ()

peproch

To absolutně není jen dokument o životě a motivacích současných obyvatel Benátek a zachovávání či nezachovávání tisícileté tradice rybářů. Je to bratrské drama o prioritách, o dobrotě a záludnosti. Film bez filmové hudby, film mnoha scén. Film mnoha dialogů. Poťouchlost a tvrdohlavost možná není autenticitou a ta není dobrotou. To je poselství. ()

IX. ročník MittelCinemaFestu právě probíhá

IX. ročník MittelCinemaFestu právě probíhá

26.11.2021

MittelCinemaFest, středoevropský festival současné italské kinematografie, který se letos koná v České republice již po deváté, ve dnech od 25. listopadu do 1. prosince nabídne rozsáhlou a pestrou… (viac)