Příběhy zločinu: Detektivové z Bengalúru

• India Crime Stories: India Detectives (viac)
India, 2021, 3 h 9 min (Minutáž: 37–54 min)

Kamery sledují bengalúrské policisty při práci a přinášejí výjimečný pohled na složité a náročné procesy, které obnáší vyšetřování čtyř závažných zločinů. (Netflix)

*CARNIFEX*

Štyri epizódy, štyri prípady, všetky spracované podľa rovnakej šablóny: od oznámenia zločinu po výsluch podozrivého, prípadne spolupáchateľov. Nejde o dokument, ktorý by poukazoval na miesto činu, ide čisto o vyobrazenie vyšetrovania, prevažne zbierania dôkazov, najmä prítomnosti pri výsluchoch. Keď som videl, že sa objavili “True Crime” dokument z Indie, bol som celkom nadšený, lebo ten obrovský dav ľudí, tá špina všade okolo, sľubovali dojem, po ktorom by si divák mohol uvedomiť, aké šťastie má, že žije v tejto skurvenej krajine spolu s politikmi, ktorí bez hanby od 89’ permanentne rozkrádajú túto krajinu. Lenže ono je to tak nejak narýchlo zbúchané, podané bez emócii, akoby sa ani nevyšetrovali vraždy, ale strata nejakého OP či bicyklu. Strašne mi tá forma pripomínala množstvo pásových, sériových dokumentov, ktoré sú na jedno kopyto s tými, ktoré nonstop od rána do večera vysielajú kanály ako: “Crime and investigation”, ID a im podobné. Nie, toto nie je nič prevratné .. ()