Jinosvět otevírá svoje brány. Melody se vrací do Visseru, kde nová kamera natočí rituální oběť. Dan se vydává na klíčovou cestu do neznáma. (Netflix)

kenkaku

Bohužel se stalo to co jsem se bál, došlo ke zrychlenému uzavření jakéhosi kruhu a odpovědní na většinu otázek (př. na co vlastně čekala bába 25 let, když vlastně přístup ve všemu měla jsem se nedozvěděl). Bohužel také došlo na příliš velký prostor ke spekulacím (3x došlo na otevření portálu a každý se dostal do jiného časového bodu… asi teda Samuel je v roce 1924). A to mi celkem vadí. Naznačuje to nedotaženost scénáře. K dokonalosti chybí to zřejmé uzavření smyčky. ()

honajz2

Nejatmosféričtější a nejnapínavější epizoda. Jenže zároveň popírá pravidla svého světa a ještě víc ukazuje, jak moc zbytečně bylo ten děj prodloužit o jeden zvrat na další sérii. Přitom by ten námět celkově bohatě vystačil na těch 8 epizod a kdyby se přetočily epizody 7 a 8 a bylo to nějak zakončené, mohl by to nakonec být fajn seriál. Tohle mě ale vždycky dokáže vytočit a na druhou sérii tvůrcům z vysoka kašlu. Vysvětlilo se zde vše co mě zajímalo a jestli to v druhé sérii vůbec o něčem větším za tím vším bude mě už opravdu nezajímá. Lepší 2* ()

Sany33

Príbeh: Dan sa na základe záznamu dozvedá o Melodynom osude a rozhodne sa ju zachrániť. Vracia sa do komplexu aby vykonal pohanský rituál a zachránil Melody z Inozeme. Na tejto misií sa k nemu pridáva nečakaný spojenec. Prevedenie: Krásne budovaná atmosféra išla do sračiek posledným dielom. Všetko narýchlo zbúchané a pekný mysteriózny thriller sa nám mení na akčný film. To dejové ukončenie dáva napovedať že môžeme čakať ďalšiu sériu. jedno my ale vysvetlite Ak Melodina matka mala celú dobu prístup k soške aj ku knihe a nebolo nutné obetovať človeka. Prečo sa Melody nepokúsila zachrániť sama a prečo čakala 25 rokov?? 81% ()

Necrotongue

Hmmm, tak jsem se o jednu epizodu seknul. Předpokládal jsem, že si tvůrci vyberou své slabé momenty v předposledním dílu, ale nakonec to pro mě zaskřípalo až ve finále. Je to škoda, protože se opět nešetřilo na napětí ani na atmosféře, jenže co z toho, když scénář ignoroval pravidla, která sám zavedl, a kousal tak sám sebe do zadku? Myslím, že si po všech stránkách vydařený seriál zasloužil i vydařený závěr, ale jeho tvůrci byli evidentně jiného názoru. Trochu jsem se naštval a chtěl jsem jen dvouhvězdičkovat, ale přimhouřil jsem oko. / Poučení: Nedráždi démona. 3*- ()

Anderton

Ako sa dalo čakať, z roku 1924 sa dostávame do roku 1994, aby sme uzavreli príbeh Melody. V podstate sa dozvedáme to, čo sme si už domysleli, avšak to poriadne finále začne až v druhej polovici. Netreba sa báť, skutočne sa pozrieme do druhého sveta a ten, celkom prekvapivo, ale logicky, nie je žiadnym fikčným svetom plným trikových orgií. Predsa len nie sme v Stranger Things (ktoré mám ale veľmi rád), ale v ich dospelejšej verzii. I keď tá nie je lepšia. Záver prekvapil, síce ide o cliffhanger pre druhú sériu, ktorá ale nutne prísť nemusí. ()

• Kamera Fisher Price PXL2000, která nahrávala na audiokazety, byla vyrobena v roce 1987 a v prodeji vydržela pouhý rok. Vyrobeno bylo 400 tisíc kusů a prodávaly se za pevnou cenu 179 amerických dolarů. (NiWi)